Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zase jedna začátečnická:-)


Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 51
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
o tomto serveru jsem se dozvěděl náhodou před dvěma dny. Celkem mě to chytlo, přečetl jsem si celý manuál a stáhl Track'n'Trade. Určitě se budu této problematice věnovat, už jenom kvůli tomu, že studuji prvním rokem na VŠE. Praktické zkušenosti jsou podle mě nenahraditelné. I kdybych se k live-obchodování nedostal, získané znalosti se neztratí. Vzhledem k mému zaměření (IT) a povaze (skeptik) je mým cílem stabilní zaměstnání. Obchodovaní bych se chtěl věnovat spíše pro potěšení a přivýdělek.

Doufám že jsem ze seriálu správně pochopil vztah mezi short a long pozicemi:
Když někdo vstupuje do short pozice, tak vlastně prodává kontrakt, který následně koupí trader vstupující do long pozice. Tímto je short a long pozice otevřena. Pro uzavření pozic musí short-trader koupit kontrakt od právě vystupujícího long-tradera. K otevření a uzavření pozic musí tedy v jednom okamžiku dojít ke spárování příkazů buy a sell.

Pokud ale dojde k nějaké obecně známé situaci na grafu, která signalizuje blízký pokles, resp. růst, musí přece převažovat sell nebo buy. Je mi jasné, že např. po double-top nenastává vždy propad, nástává ale častěji než růst. Proto musí převažovat počet prodávájících. Všichni ale nemohou svůj kontrakt prodat, protože kupujících v tomto okamžiku prostě tolik není (ať je trh vysoce likvidní nebo není). Takto to určitě nefunguje, takže prosím o vysvětlení. Doufám, že jsem tu nenapsal nesmysly a že nejsem ekonomický antitalent, když to chápu takhle.

Děkuji

P.S. Děkuji také za výborný web, je skvělé, že se někdo zabývá předáváním know-how ostatním

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libos: Co se tyce otevirani a uzavirani pozic, to jste pochopil spravne. Ale v trhu nikdy nemuze prevazovat jedna strana - je to zpusobeno tim, ze kazdy sleduje jiny timeframe a vidi na nem neco jineho. Navic kazdy trader obchoduje svuj system, ktery vyuziva jine signaly - nemusi tedy obchodovat prave DT/DB, ale treba prekrizeni dvou indikatoru apod. Proto je v trhu vzdy dostatek moznosti ke vstupu na jednu i druhou stranu.

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Praktické video: jak analyzovat cykly a postavit na nich profitabilní strategii
, zkoušel jsem nají vlákno které se váže k tomuto videu ale nic som nenašel . Len bych se chtěl zeptat p. Tomáše proč CCI je s periodou 50 jestli je to nějak zásadní nebo jestli jste zkoušeli i jiné nastavení .Jinak musím říct že jsem zkoušel vstupovat a vystupovat na základě této ukázky a je fakt že i když zisky nejsou nijak závratně vysoké , tak na druhou stranu jsou a to je dobře . To video je skvělý nápad doufám že v budoucnu jich bude víc .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja se taky vrhnul na hledani cyklu v pozicnich komoditach, zacal jsem cukrem a zatim se docela dari,
SL mam zatim nastaveny na 250 a PT 800, coz se jevi jako prumer z predeslych mesicu( backtestuji od roku 1996).
Je pravda, ze v slabych trendech je to parada, na delsi a prudsi trendy je to zatim dost tezke vychytavat korekce,
ale opravdu to je velmi zajimavy zpusob, jak hledat prilezitosti k obchodum a odhadovat jejich delku trvani..
s CCI mam minimalni zkusenosti, kazdopadne perioda 50 by mela fungovat pro analyzu trhu z dlouhodobejsiho hlediska,
stejne tak dna, stropy, se vytvareji v radach tydnu, ne pouze dnu,
takze indikator by diky takoveto periode mel byt mene citlivy pro kratkodobe zmeny ceny komodity.
snad to tak dobre chapu.

Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
tak mě napadá taky jedna začátečnická, jdu do pozice short - prodám. Po čase vystupuji - nakoupím např. 1 kontrakt. Tímto obchodem končím denní seanci, ale jsem pořád vlastníkem jednoho kontraktu na komoditu XY. Musím s tím tedy počítat do příštího dne (dnů)? Jak na to?

Díkes

Ax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prodej auto když ho nemáš a dostaneš peníze ,pak najdeš v bazaru tedy auto které jsi prodal a zaplatíš penězi jenž jsi dostal od důvěřivého kupce on nemá ani auto ani peníze jen smlouvu že koupil auto s dodáním třeba za týden . Ty jsi mu to auto prodal za 100000 ale sehnal jsi ho za 80000 auto předáš tomu komu jsi ho předtím prodal . A teď se zamysli máš pořád to auto když jsi ho předal kupujícímu ? Nemáš ani auto ani peníze ale zůstal ti zisk 20000 . Možná to není ten správný příklad ale napadlo mě to vysvětlit na takovém příkladu tak snad to je už jasnější .

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...