Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zase jedna začátečnická:-)


Doporučené příspěvky

Napadla mě taková věc , ale nevím jestli uvažuji správně . Když jsem koukal na sledování cyklů hlavně délka vrcholů a dna (což mimochodem funguje skvěle ) napadlo mne že by se dali takto měřit korekce v dlouhých trendech ,když mame třeba medvědí trh a čas od času vznikne na trhu panika tak trh utvoří korekci , je možná dobré tuto korekci změřit a tím zjistit jaký protipohyb je trh ochotný respektovat. Tj jak asi bude veliká i příští korekce . Nejen že to podporuje psychiku ale dá se podle toho nastavit stop-loss asi to také nebude fungovat vždy na 100% , ale jak jsem tak vypozoroval tak v dlouhých trendech mi to docela funguje . Nepoužíváte někdo něco podobného ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 51
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Já nevím co myslíte tím fi. asi fibonaciho ?jenže to zase nevím já jak pomocí tohoto indikátoru určovat korekce ale S/R si samozřejmě všímám i jiných věcí jako D/T D/B různé kombinace trend line občas se kouknu na MACD nebo Volume ale spíš mě navnadil Tomáš na CCI s periodou 50 dle posledního článku .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobré odpoledne přeji Děkuji předem za odpověd na můj dopolední článek... Měl bych, ale ješte jeden dotaz : Po prostudování manuálu, který sem přečetl jako člověk, který ví o tomto prostředí jen minimum, jsem se zamyslel nad tím proč autoři tohoto manuálu uvádějí (a nejenom zde, je to i v několika jiných společnostech, které nás lákají ke vstupu na trhy) informace, které nejsou až zas tak pravdivé jak na první pohled vypadá! Konkrétně se jedná o případy "snadných" výdělků. Jde mi o to, že když uvádíte příklad o ziskovosti cukru, který stoupl ze 7.70 na 8.00 $ tak získáme 336 $ ! Jenže to přece není pravda..základem je, že musíme napřed koupit za těch 7.7 přitom se už neuvádí, že prodejní cena je nižší např. 7.5 a tím se dostáváme do skluzu, a jestli chceme-li vydělat musí se cena přehoupnout ne přes hranici rozdílu 8.00-7.70$ ,ale přes hranici mnohem vyšší, protože konečná nákupní cena není těch 8.00 $, ale např. 8.2$ !!! takže při jednoduchém jak vy uvádíte zisku není rozdíl 0.3 , ale 0.7 !!! Což je setsakramentsky rozdíl !!! A to samé platí i trhu medvědím.... Tím sem vás nechtěl nějak urazit, ale jen mi to jako začátečníkovi vrtá hlavou, proč se tak lidé co chcou porozumět této oblasti musí mystifikovat...Proč se to uvádí takhle, když je reality úplně jiná !!! Děkuji za odpověd. Jinak jsem strašně nadšený z této stránky a budu dělat vše proto,abych problematice finančních trhů přišel aspoň trošku na kobylku :) (tu) S úctou T-Guun Zde uvádím onen příklad Denní pohyb v cukru (Sugar 11) na grafu znázorňuje rozpětí 7,70 – 8,00 bodů. Z tabulky víme, že minimální pohyb cukru je 1/100 centu/lb a tento pohyb má hodnotu 11,20 dolarů. Interpretace uvedené informace je velmi snadná. Cena cukru se mění po setinách – tj. nejmenší cenový pohyb je např. z 7,65 na 7,66 a tento konkrétní minimální pohyb má hodnotu 11,20 dolarů. Změna celého jedno bodu (např. 7,65 na 8,65) má tedy hodnotu 1 120 dolarů. Na výše uvedeném grafu se cena změnila o 30 centů (z hodnoty 7,70 na 8,00). Při hodnotě 11,20 dolaru na cent představuje uvedený cenový pohyb konkrétně hodnotu 30 x 11,20 = 336 dolarů. Jednoduché, ne?

3254

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to T-Gunn,
nikdo Vás do obchodování neláká a lákat nebude.Vše je pouze na Vašem rozhodnutí. Co se týká Vašeho dotazu o "snadném výdělku",tak tyto informace (dle mého názoru) v manuálu nejsou uvedený z jednoho prostého důvodu-aby Tomáš s Petrem nováčky nezahlcovali mnoho informacemi hned na začátku. Nidko nečeká že budete obchodovat ihned po přečtení manuálu. Pokud Váš zájem o komodity bude stále trvat,určitě se k této problematice plnění obchodů dostanete. A určitě na této stránce Vás nikdo nechce mystifikovat a lákat na něco. Mohu Vám říct, že obchodování může být v budoucnu "lehké",ale než se dostanete do tohoto stádia,musíte velmi tvrdě pracovat na obchodním systému, psychice a dalších oblastech!

Přeji mnoho úspěchů

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to T-Gunn:
nic ve zlém ale to co píšete je opravdu začátečnické.
Nikdo zde vás nemá na co lákat protože z vás nic nemá ani teď, ani poté co se do obchodu dáte - ani cent. Pokud Vám někdo odpoví naopak: vám dává svůj čas, a i ten jsou peníze, jak známo :-), takže Vám dává i peníze...dobrovolně. Někdy se divím že takoví zde ještě jsou! Je toho zde už požehnaně a jak si které příspěvky přeberete je zase jen vaše věc. Manuál na začátek je lepší, příspěvky zde tvoří jakousi mozaiku, kterou je třeba si sám poskládat. Kdo nezná ani základ z manuálu pak se může hůř orientovat i v základních pojmech.
A "snadný výdělek": když se vede a umíte to může být velmi snadný, kdo nedbá ani základů a prodělá může mít mylný pocit že jej "někdo nalákal". Vymluvit na jiné se dá vždy.
OK obchod vám

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

Zdravím,

mám dotaz ohledně licenčního klíče při registraci k demo účtu od zen-fire.
Chci se zeptat, jestli je licenční klíč vždy stejný nebo ne. Trochu jsem se při těch měsičních registracích zamotal, a ted' si nejsem jistý.Tím, že jsou s registraci problémy, tak se registruji přes známé v jiných městech atd. Pamatuji, že jednou byl ten klíč trochu jiný ale nyní mi příjdou na meil přihlašovací údaje a při registraci se ukáže postup registrace zen-fire na Ninja trader kde v bodu 1. je uvedena ukázka licenčního klíče. Ale asi potřebuji jiný licenční lkíč a nevím kde ho najdu.
Když porovnám klíč který mám v CONTROL CENTER je stejný jako v bodu 1.
Když se přihlašuji přes control center na data od zen-fire, tak mi to pořád ukazuje toto:
LOGIN FAILED: PLEASE CHECK YOUR ACCOUNT CONNEKTION PARAMETERS AND YOUR INTERNET CONNEKTION.

Díky za radu hepe04

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

to Pribinacek, hooky: no právě, včera jsem si vygeneroval zcela nový účet. Na meil dostanu údaje k připojeni na data zen-fire ale ten klíč tam nebývá. Stáva se mi totiž někdy, že se chci připojit na zen-fire a v nabídce connect vůbec zen-fire není a když najedu na licenční klíč tak pole je také prázdné. A to jsem se den před tím normálně připojil.
Nevím jaký máte klíč ale tady je můj a zřejmě se vůbec nemnění @SIM-DRBT-D593-40B1-AE74-C79F-715D-1952, je to asi pořád stéjny klíč. Takže to asi není klíčem.
Když se chci připojit, tak mi v levém rohu naskočí Connecting zen-fire ale vzápětí na mně vystřelí toto hlášení:

LOGIN FAILED: PLEASE CHECK YOUR ACCOUNT CONNEKTION PARAMETERS AND YOUR INTERNET CONNEKTION.

Takže nevím co si mám ještě zkontrolovat. Údaje mám dosazené klíč také a né a né se připojit :S
Samozřejmě Vám oběma děkuji za radu
hepe04

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

(nejsem si jist jestli píšu svůj příspěvěk správě, toto fórum má trochu jiná pravidla...)

Prosím Vás - studuji dálkově násdtavbu "Podnikání v oboru" a podnikám od 18ti. Základní znalosti ekonomie, které mi dalo studium mého oboru, jsem ve směs zvládl ještě před tím než jsme jej začali probírat... (U podnikání bylo opravdu potřeba).
Chci si rozšířit další obzory a hledám knihu která by mě provedla základy vašeho světa.
Rád sleduji na ČT24 Ekonomiku a Ekonomiku + a je mi skoro až trapné, že stále nerozumím tolika pojmům a principům jak funguje burza... .
Byl jsem se podívat ve velkém knihkupectví po nějaké takové učebnici. Nicméně jsem si nedokázal vybrat.
Hledám úvod a vysvětlení jednotlivých pojmů.
Obchodovat se zatím nechystám, chci mít přehled a učit se jak vše funguje.

Děkuji za rady

Zdraví Ondřej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
Předně Vám doporučím pročíst "manuál zdarma" na těchto stránkách - zde se dozvíte základy o obchodování na burze.
Potom bych také velmi doporučuji knížku "Jak se stát intradenním finančníkem" jejíž autory jsou právě autoři tohoto webu - tato knížka je pro mě osobně jedna z nejcenější co ve své zbírce mám a musím říct že mi dala nejvíce informací a poznatků o obchodování vůbec.

Taky další knížka "kompletni pruvodce uspěsného finančnika" mě taky velmi zaujala a taky doporučuji.

Pokud tedy chcete mít určité základní znalosti o tom jak burza funguje a vysvětlení pojmů, které se k burze vážou měl by na to Vám na to stačit tento web, který je velmi rozsáhlý.

Přeji úspěšný start v obchodování na burze a taky mnoho úspěchů pokud se vydáte cestou tradera.

S pozdravem

Zargut

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hepe04:
Podobnou věc mi to dělalo, když jsem neměl připojené PC k internetu, pak se nemohla ověřit licence na serveru. Nemáš zapnutý nějaký firewall, který blokuje komunikaci ninja traderu?
Jinak poradím jinou věc, zkus se zaregistrovat na AMP futures. Při registraci dema ti přijde jak licenční klíč na Ninju, tak klíč na data od zen-fire. Jsou i celkem ochotní při rozchození platformy a nyní tam mají jednoho zástupce, který hovoří slovensky a jsou i celkem ochotní pomoct přes vzdálenou plochu.
Pribinacek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pribinacek:
díky za odpověd' a radu. Vzhledem k tomu že jsem PC antitalent, je pro mne jakákoliv komplikace s nefůnkčnosti něčeho co mi fungovalo docela záludná věc. Nějaké hledání zapnutého firewallu je pro mně španělská vesnice :) .Budu se s tím muset poprat.
Přeju příjemné svátky.
hepe04

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...