Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - IV.


Sid

Doporučené příspěvky

Nejsem si jist, zda-li v tomto vlakne nebudu OT, ale vhodnejsi jsem nenasel. Testuji jeden rekneme zatim napad a zjistil jsem ponekud prekvapujici vec, ktere nerozumim a treba mi tu nekdo poradi - osvetli jak to je. Nize prikladam nekolik obrazku. Je to vynatek grafu Cable - 5min TF - z obdobi 15. ledna 2007 asi tak od 0:0 do 11:0 GMT od ruznych brokeru a zdroju dat. Jak je videt, lze od ruznych poskytovatelu vypozorovat pri trose dober vule dva zakladni "paterny" chovani ceny. Neresim detailne jednotlive svicky, spise celkovy prubeh. Co mne zarazi je to, ze bych cekal UPLNE JINE korelace brokeru. Predevsim IBFX, Alpari a North Finance jedou na MetaTraderu - tedy maji dealing at si rika co chce kdokoli (protoze je to soucasti backoffice MT platformy) - jak je ale tedy mozne ze graf NorthFinance se napadne podoba SaxoBank a DucasCopy? Dokazal bych pochopit, kdyby brokeri s MT4 byli na jedne strane, DucasCopy, Saxo a Futures na strane druhe... To, ze Alpari ma grafy vyrazne uhlazenejsi nez jini MT4 brokeri jsem uz pozoroval a upozornoval drive. Zdroj dat secretforexsociety neznam, kuopdivu se priblizuje IBFX (coz bych teda cekal take dost malo). Dokazal by mi to nekdo vysvetlit nebo alespon uvest, ktere grafy jsou dle jeho nazoru vice odpovidajici realite nebo je to skutecne - co broker to jiny pes - a to az v takto brutalne rozdilne rovine? PS: futures.png je elektronicky continualni futures za stejne obdobi, bohuzel ale jen 10min TF.

3336

3337

3338

3339

3340

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Volf: Ale to vis, ze DucasCopy MT4 nema....:) To jsem si jen stahnul (teda musim to uz delat znacne opatrne - maji znacne sofistikovanou IDS na detekci automatizovaneho downloadu dat... uz jsem prisel o par IPcek...grrr...) data s TF 1 minuta, poskladal a upravil do formatu co zere MT4 a tak mam minutova live data od zhruba srpna 2003, na kterych se da lecos vycist. Pak staci jen v history centru vykopat veskera data pro dany par, naimportovat, otevrit nejlepe off-line graf a muzes jet... - stejne tak tester (bohuzel ma jista omezeni - viz MT4 vlakno)

Co se tyka cen, tak IBFX dela naprosto nejhorsi spiky co jsem zatim videl... na stranu druhou to muze byt vyhoda - zejmena pro nektere breakout strategie s predem definovanym T/P. Kdyz to analyzuji, tak u jinych se na ten T/P sice take casto dosoura, ale u IBFX je to klidne o pul hodiny driv (spike, pak reverz a dalsi utocna vlnka).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud jde o ty spiky - není to asi hlavní důvod proč to brokeři dělají, ale má to jeden zajímavý důsladek: Deformuje to průběh u některých indikátorů. Většina traderů se TA stále drží a takto je jejich rozhodování těžce komplikováno. MIG to nedělá často, ale před půlhodinkou mi tam dva spiky na jeníkovi a dva na cable pustil. ADX se díky tomu tváří, že short trend na cable 5M je padající ačkoliv kurs spadl o cca 60 pips. Na EURu, kde spiky nebyly, ADX přirozeně koresponduje s reálným průběhem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

retro: ono tech problemu je vice - docela by mne zajimal opravdu verohodny zdroj Forexovych dat (klidne i placeny)... Na samurajske (de)formace si totiz lidi stezuji i u napr. SaxoBanky apod.

A pokud jsou me informace spravne, kupodivu spousta traderu, kteri se obchodovanim zivi jedou indikatory a formace podle Alpari MT4, pripadne Neuimexu a obchoduji live u svych brokeru, pripadne i elektronicky futures.

PS: Vyse uvedene grafy jsou tvoreny BID cenou, pri gumovem spreadu narusta ASK...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...