Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - IV.


Sid

Doporučené příspěvky

hapko

nevím jak ty ale moje zkušenosti když librojen udělá 300 a více pips za den, tak nemá cenu skákat do protisměru, ono kolikrát když je librojeník v trendu tak má problémy s tím aby udělal korekci 150-200 pips najednou celého během měsíce, Jinak na librojeníku je 238.50 pokud prorazíme tak tradá někam k 237.00 :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak kabel nám padá níž a níž... musím říct, že přestože v tom tyhle dny vůbec nejsem, tak jsem rád... už jsem myslel, že se z trhů úplně vytratily věci jako cykly, korekce atd. :)

Chtěl jsem se vás zkušených zeptat na ten librojen. Ty pohyby, co dělá poslední dobou, je to pro něj normální? Nebo je to jen nějaká aktuální situace? Dnes ráno asi nemohlo být těžké naskočit např. pomocí ADXMA a být nyní v profitu cca 130-160 pipsů...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cituji z XTB platformy :

V 10:30 jsou naplánovány v Británii ke zveřejnění výsledky dubnové průmyslové produkce, která je očekávána vykázat mírné zhoršení z březnových 0.3% na 0.2%. Odchylky tohoto fundamentu mohou, dle své výše, způsobit poměrně výrazné pohyby na librových párech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

brus

jo chlape jelikož si moc nevedu záznamy tak si jen pamatuji z doby jarní kdy librojen vylez na těch svých 241.50 a po korekci se dost dlouho motal kolem hranice 238.50 plus mínus, zlom nastal mám pocit když se dotal pod 237.80 pak už to jelo jak namydlenej blesk dolů. Ale jelikož jsou to věci jen v mé hlavě, je možné že se pletu. A možná mám pocit že librojen ty 50 hranice má v oblibě, ale může to být jen náhoda, hlavně že jedem dolů. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sid:

ok - vytrhl jsem to z kontextu. tady je další zpráva pro ty co anglicky moc nevladnou. Dobré je, ze ti polaci mluvi česky :-).

Důležitý den pro kanadský dolar

Zajímavých pohybů se můžeme dočkat na Kanadském dolaru, když dnes z Kanady přijde celá řada fundamentů, které mohou rozhýbat kurz páru USD/CAD. První z nich budou vypuštěny již v 13:00, a to květnové výsledky změny zaměstnanosti, která by měla podle analytiků vzrůst o 16 tis. osob. V 14:15 následují meziroční výsledky nově započatých staveb domů, u kterých se čeká mírný nárůst z 212 na 215 tis., a o patnáct minut později pak Kanada vypustí poslední data v podobě výsledků obchodní bilance, která by podle odhadů měla generovat aktivní saldo ve výši 4.9 mld. CAD. Pokud se blíže podíváme na graf páru USD/CAD, je vidět, že kanadská měna začala od 4. června konsolidovat v poměrně úzkém pásmu mezi cenou 1.0670 a 1.0550, což je těsně kolem dolní meze trendového kanálu vytvářeného již téměř dva a půl měsíce. Zpevňování kanadského dolaru bylo v posledních týdnech extrémní a z pohledu technické analýzy bude třeba ještě několik dnů počkat, než se situace uklidní a dolar dostane další prostor ke svému posilování. Dnešní data by tak mohla vyvolat dvě situace a to buď prolomení konsolidační resistence na ceně 1.0670, která není nijak pevná a se kterou by neměl pár USD/CAD při horších datech výraznější problém, nebo se můžeme po lepších výsledcích dostat opět do pásma kolem 1.0550. Tento support je poměrně tuhý a pokud se k němu loonie1 opětovně přiblíží, mohl by poskytnout dobrou základu pro nový nákup tohoto páru. Ten by mohl následně podpořit i končící týden a pravidelné, páteční vybírání zisků.

Kanadský dolar za poslední dva a půl měsíce realizoval impozantní tažení, když na páru USD/CAD za tuto dobu zpevnil již téměř o 10% procent. K tomu mu pomohly především dobré výsledky domácí ekonomiky a také pozice jednoho z největších exportérů surovin na světě, když ceny komodit, v čele s ropou, vytrvale rostou. Dolar, jakožto komoditní měna, vyrovnal svá třicet let neviděná maxima, která by však pro něj nemusela být konečnou zastávkou a mnozí analytici mu predikují dokonce návrat k paritě. Na změny reagovala i centrální banka, když ústy svého předsedy Davida Dodge jasně řekla, že bude třeba změnit svou, téměř rok stálou politiku úrokových sazeb, které zůstávají ve výši 4.25% již od léta 2006.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem opustil librojen na 237.83, nedoržel jsem svůj PT na 237.20 , zase porušuji pravidla přeci jen jsou GB data v 10:30 , i když asi dneska budou mít pramalý vliv na pohyby měn. Eurojen jsem už taky venku. Nějak sem z toho zase vyklepanej, přeci jen jsem měl 3 lotíky v akci a to je znát každej pipsík. A po včerejšku jsem si spravil náladu. Takže teď se jdu vydýchat , a přemejšlet jestli v 10:30 něco bude nebo počkám až na CAD nezaměstnanost.
Ted koukám že jsem vylez možná velmi vhodně :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bochy
s CAD 100% souhlas..dnešní očekávání je dost optimistické, jak u Employment Change (velký nárust do + u ECH, oproti minulému období je dost výmluvný), tak později i u obchodní bilance (přebytek obchodní bilance někdo očekává i kolem 5 bil.). Pastička short od 1,0650 mi už sklapla...a další mám na 1,0630..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID
no tak nějak sem to myslel ale blbě napsal, pendluji mezi kanceláři, prodejnou , skladem, a monitorem s grafy, měl jsem napsat vliv nepatrný ale ne nezanedbatelný. Ten USD/CAD bude jistě dobrá volba, a k jeníkům počkáme si jak se zachovají za vodou, myslím že asie a evropa se už vyřádili. :) :)

a hrubky dělám asi už stárnu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...