Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - IV.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak uz se neco deje, jen nechapu co... muze mi prosim nekdo vysvetlit, jak muze tak silne oslabovat $ vuci yenu a zaroven oslabovat $ na vsem kam se podivam (snad s vyjma CHF, ale tamje to +- autobus 0)? Zejmena s ohledem na to, ze daleko vice oslabuje yen vuci jinym menam, kde oslabuje take $?

Tohle nechapu... - male zhoupnuti beru jako noise, ale propad $/yenu o 50 bodu je de-facto jeho casty denni range...(= nezda se mi to jako noise)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TEQA,
vyborne. Jak jsi pochopil, u aussie a hlavne u kiwi clovek nesmi ocekavat 80 bodove pohyby, spis jen takove line posuny. Za to ti to ale nevymete kazdy druhy SL (ale treba jen kazdy treti ci ctvrty :) ale to ti osetri MM)
Za hodinu ci dve po fundamentech (NZ ci kdekoliv jinde) muze byt sentiment uz uplne jiny, dosahlo se pivotu, obratil se trend neceho co s danou menou koreluje (ropa a zlato, napriklad), atd., staci se podivat na aussie a kiwi grafy. Ja stanovim konzervativni target, vezmu kus profitove pozice, zbytek necham volne a pritahnu to kdyz to zacne ztracet dech ci kdy do toho ocividne zacnou "fusovat" londynske ci severoamericke trhy. Trivialni, ale funkcni. Samozrejme to mam oduvodnene pravidly a indikatory, abych se mohl oprit o nejake berlicky. Kdysi mi totiz doslo (jasne, objevil jsem Ameriku), ze aussie a kiwi jsou behem fundamentu obchodovany majoritne pouze asijsko-pacifickym trhem (zbytek sveta spi ci nekde jucha po nocich) a tudiz to nema takove svihy nahoru a dolu. Pak se probudi Evropa a nakonec New York a to uz je trh uplne nekde jinde a casto uz nikoho nezajima, ze nejake dva ostrovy na jizni hemisfere mely super Retail Sales...

Taky se nesmi zapomenout na to, jak je aussie a kiwi kvotovany. Neni 1 pip jako 1 pip, viz NZDUSD vs. GBPJPY. Na konci dne je to jen zpusob, ktery ja osobne preferuji a nese mi. Radeji 20 kiwi v hrsti, nez 60 liber na strese :)

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

M.F.
:) bohuzel to ale nelze brat jako nejake dogma. I nevinne vyhlizejici kiwi ci aussie mi dokaze dat poradne pres prsty, nastesti ne az tak casto. Podle me to ma co do cinneni s likviditou, tento faktor muze byt pritel i nepritel (viz david NZDUSD vs. golias EURUSD) . Kdyz uz nic, tak si alespon osvetlis novou menu a nebudes vypadat jako uplny ignorant az budes v baru flirtovat s nejakou novozelandankou na vylete v CR. A kdyz na tom casem neco vydelas (ted myslim na te mene) tak tim lepe!

czaussie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...