Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní příkazy


Doporučené příspěvky

Dobrý večer všem,

mám otázku týkající se obchodního příkazu MOC.

Př.:
Já jako poziční obchodník dnes po uzavření trhu zadám příkaz svému brokerovi k nákupu 1 kontraktu cukru (BUY 1 CN05 15.00 MOO, tzn. že můj kontrakt bude koupen za cenu, kterou zítra trh otevře. Trh se vyvíjí příznivě a uzavře na hodnotě 15.30.

Kdy já použiji příkaz k výstupu MOC? Použiji ho v průběhu obchodního dne nebo až po uzavření trhu (na hodnotě 15.30)? V případě že ano, kdy se mi aktivuje, druhý den, až trh uzavře?

Doufám, že dotaz je pochopitelný. :-)

Předem díky za odpověď.

Krásný večer.
Maxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 52
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Dobrý den všem,
ráda bych se také zeptala zkušenějších. Jde o to, zda nemůže nastat situace, kdy se SL stane příkazem k nákupu nebo prodeji.
Vysvětlím konkrétněji, třeba na trhu cukru a předpokladu, že otevírám krátkou pozici:
zadávám jeden příkaz SELL 10,10 a jako SL příkaz BAY 10,20 a čekám zda zítra nastane pokles a dostanu se do pozice.
Trh ovšem nejde dolů, ale nahoru a vůbec ne nedotkne hranice 10,10, naopak protne 10,20.
Stává se v tomto okamžiku příkaz BAY (původně stop loss předpoladaného obchodu, který nenastal) příkazem, který broker vyplní?
Pakliže ho broker nevyplní (protože ví, že to byl muj SL nikoliv reálný nákup kontraktu), předpokládám, že automatická platforma ho exekuuje.
Kdo má s touto situací zkušenosti?
Děkuji, Thea


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady se neustale plete jedna vec. Jak jiz bylo psano drive prikaz Stop Loss NEEXISTUJE.

Jestlize jdes do kratke pozice prikazem Sell, tak tvuj ochranny Stop Loss je prikaz Buy.

No a kazdy prikaz (Sell nebo Buy) se rozdeluje na nekolik typu a ruzne platformy a ruzne burzy podporuji ruzne obchodni prikazy. (nicmene ty zakladni jsou vsude stejne)

v me platforme mam prikazy toho typu:

Market
Limit
Stop Limit
Stop Market

takze situace se vyresi podle toho jaky typ prikazu Buy pouzijes. Zde na foru jsou jednotlive varianty popsany.

precit povinne nekolikrat tam a zpatky: ;)

www.financnik.cz/komoditni-manual-zdarma.html

www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/typy-obchodnich-prikazu.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Murphy,
ale já přece chápu, že SL jako takový neexistuje, právě proto jsem se ptala, co se stane pokud trh protne pouze SL nikoliv příkaz do pozice.
Takže díky Petrovi, jeho odpověď je na můj dotaz dostačující.
Každopádně, typy příkazů musím plně zautomatizovat a ještě několikrát povinně přečíst tam a zpátky. :) Thea

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Thea:

- CITE -
Jde o to, zda nemůže nastat situace, kdy se SL stane příkazem k nákupu nebo prodeji.
Vysvětlím konkrétněji, třeba na trhu cukru a předpokladu, že otevírám krátkou pozici:
zadávám jeden příkaz SELL 10,10 a jako SL příkaz BAY 10,20 a čekám zda zítra nastane pokles a dostanu se do pozice.
Trh ovšem nejde dolů, ale nahoru a vůbec ne nedotkne hranice 10,10, naopak protne 10,20.
Stává se v tomto okamžiku příkaz BAY (původně stop loss předpoladaného obchodu, který nenastal) příkazem, který broker vyplní?
Pakliže ho broker nevyplní (protože ví, že to byl muj SL nikoliv reálný nákup kontraktu), předpokládám, že automatická platforma ho exekuuje.
Kdo má s touto situací zkušenosti?
- UNCITE -

Mne se podobna situace stala nekolikrat a mam zkusenost presne opacnou nez AxemanX - platforma nepozna, je-li prikaz SL nebo normalni prikaz. V uvedenem priklade tedy nastane exekuce BUY 10,20 a navic zustava viset nevyplneny SELL 10,10 (do konce dne pokud neni nastaven GTC).

Mozna nektere platformy umoznuji identifikovat prikaz jako SL a potom se lze se teto situaci vyhnout. Pokud se ale SL zadava stejne jako nakup / prodej, pochopitelne k teto situaci dojit muze. Nebot jak napsal nahore murphy, prikaz SL neexistuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To se Vam nemuze stat, protoze ochranny prikaz ktery zajistuje Vas SL zadavate do trhu az po exekuci vstupu.
Samozrejme vetsina obchodnich platforem umi tuto proceduru zautomatizovat a tedy zadat oba prikazy najednou.
Tomuto prikazu se rika OCO, tedy automaticky zada Vas prednastaveny vystup z trhu az po exekuci vstupu.

Nesmite otvirat padak, jeste nez vyskocite z letadla :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

semafor:

Nemusi to tak byt (zadani SL az po exekuci vystupu). Ja osobne obchoduji pozicne a oba prikazy (nakup/prodej a SL) vkladam do platformy soucasne den predem po zavreni burzy. Proto pokud nasledujici den jde trh opacnym smerem nez jsem predpokladal, tak se mi skutecne muze stat, ze jsem otevrel SL a nakup/prodej mi zustane viset.

Pouziti OCO (one cancels other) chapu tak, ze se zada SL na obe strany a jeden se pote vyrusi.

Pokud by se chtelo zabranit otevreni obchodu prikazem minenym jako SL, bylo by nutne pouzit OTO (one triggers other). Bohuzel jsem o tomto prikazu jen slysel, ale na zadne burze jsem ho jeste nevidel. Naramne by se mi hodil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mrakomor

Ty nezadáváš "nákupní příkaz" a "SL", ale zadáváš dva opačné příkazy v nějaké vzdálenosti od sebe a tudíž spekuluješ na proražení nějaké cenové range. Leda by jsi měl křišťálovou kouli a dopředu by jsi věděl kam trh půjde - pak by jsi si mohl dovolit tvrdit, který příkaz bude fungovat jako "nákupní příkaz" a který jako "SL".

semafor

To co jsi tady psal je automatické zadání SL po exekuci, to nemá s OCO nic společného. OCO se používá primárně u zadání SL a PT najednou(bracket order) po exekuci do pozice - předchází se tím nechtěným exekucím do trhu "zapomenutými" a stále aktivními SL ev. PT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

romang

No, poprvy se mi oblicej roztahnul do presne opacneho tvaru nez :D

Ale nastesti to neni takova tragedie. Jelikoz trh jde do smeru, ve kterem mam otevreny obchod (prestoze je to presne opacny obchod nez jsem svym systemem zamyslel), tak je celkem rozumna sance zkoncit v profitu.

Protoze se ale snazim kvuli statistice vysledku svuj plan dodrzovat na 100%, tak ted burzu obcas kontroluju a prikazy rusim, nez podobna situace nastane. Neni to ale idealni reseni, protoze v te dobe pracuju, takze se mi to i tak obcas stane, ale to je holt risk.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2waza:

ad 1) v pripade zadani prikazu s parametrem GTC (Good Till Cancell = platne do zruseni) je prikaz aktivni dokud ho nezrusite. Jinak je prikaz aktivni do konce dne, pokud se nepletu.

ad 2) tenhle prikaz moc nechapu. Nastudujte prikazy, ale je to spis chaos dvou prikazu dohromady. Nakup za cenu X a jeste limit cena Y. Nejak mi to nedava smysl, ale muze to byt spravne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...