Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní příkazy


Doporučené příspěvky

  • 1 year later...
  • Odpovědí 52
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Dobrý večer
Omlouvám, ze probouzím starší téma, ale asi lepší jak zakládat nové...

Mám dotaz k příkazu LIMIT, konkretně k tomuto příkladu v manuálu:
"Držíme pozici CH5, kterou chceme prodat za cenu 213. Aktuální cena na trhu je 210. Brokerovi zadáme příkaz SELL 1 CH5 213 LIMIT. Příkaz říká, že chceme prodat jeden kontrakt březnové kukuřice za cenu nejméně 213 (v lepším případě i více)."

Nechápu jednu věc, když se říká "v lepším případě i více", jak je to myšleno ? Řekneme, že cena vystoupala na těch 213. Provede se tedy ihned SELL ? Nebo kdo určí jak dlouho se má čekat na "lepší cenu" ? Napadá mě jedině, že při dosažení požadované ceny se z příkazu stává dočasně příkaz MARKET a prostě se pak prodává za cenu, která je aktuální v momentě exekuce, ale jen pokud mezítím nespadne zase pod 213. Je to tak nebo to funguje ještě jinak ? A pokud by se to teda nestihlo provést, zůstává tam ten LIMIT příkaz a čeká na další příležitost ?

Děkuji za vysvětlení

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Odpoved k uvedenemu tematu.
Prikaz SALE LIMIT nebo BUY LIMIT je exekuovan na stanovene cene, nebo lepsi. Na cene lepsi muze byt exekuovan v pripade, ze uvedenou cenu prekroci nejakym gapem a potom dojde k vyplneni objednavky na cene lepsi nez byla stanovena v prikazu limit.
2. Cenovy pohyb muze byt velice rychly v danny moment a tim prestreli limit cenu prikazu, potom muze take dojit k vyplneni prikazu za lepsi cenu.

Jiny pripad je ale u SL LIMIT, tam neni prikaz exekuovan na jine nez SL LIMIT cene. Z tohoto duvodu vyuzivam prevazne cenu Stop Market, v tomto pripade se mi nestane, ze bych byl v pozici dele nez je zdravo, ovsem na duhou stranu je nutne pocitat s urcitym skluzem pri vyplneni prikazu.

Preji mnoho uspechu.
romanrak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FredyC
Jakmile cena vystoupí na 213 tak se buď spáruje a jsi vyplněn a nebo se nespáruje tzv. nedostane se na tebe řada a nebo se cena dostane na 214 v tom případě jsi vyplněn hned za 213 nebo dostaneš tzv. pozitivní skluz a prodáš za 214.
Je dobré si toto uvědomit při bactastu a nepočítat s tím, že pokud se cena dotkne 213 tak to brát jako vstup pokud budeš používat limitní příkazy. Osobně při bactastu počítám s vyplněním ceny pokud se při shortu dostane cena aspoň jeden tick nad mojí vstupní hodnotu nebo se aspoň dva bary(používám 2 min.TF) pohybuje na mojí vstupní hodnotě. V reálu jsem sice vyplněn občas i při jednom doteku, ale nestává se to vždy. Je lepší vždy počítat s horší variantou a pak být maximálně příjemně překvapen.
Pokud se cena limit neaktivuje zůstává tam do zrušení, nebo dle typu příkazu (dení atd) doporučuji nastudovat typy příkazů je na to tady přímo článek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

romanrak:
Děkuji za vysvětlení. Nebylo mi jen jasné, za jakých podmínek se určuje ta "lepší cena", teď už chápu.

Jardat:
U backtestu ještě nejsem, takže jsem o tom nějak zvlášť nepřemýšlel, ale děkuji za upozornění, dám si na to pozor. Článek jsem samozřejmě nastudoval a na jeho základě byl ten můj dotaz vytvářen :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím tradery, mám dotaz, který mě už pálí dlouhou dobu. Před 14 dny jsem začal papertradovat formou simulovaného obchodování, ale není mi jasné, jak provádět některé operace. Proto prosím o radu:
1) v ninja traderovi marně sháním "countdown", který by mi řekl, za jak dlouho bude close dané úsečky (při timeframu založeném na čase). Dle manuálu a knih T+P mám vstupovat na close úsečky, dle woodieho lze i 20 s dříve - jak ale poznám, kdy to close je?
2) souvisí to s otázkou první - při alternativním timeframe 15 Rangebars, doporučovaném v kompl. manuálu, se mi nedaří vstoupit na ono zmiňované close úsečky. Jak toto ošetřit? časová perioda se přeci mění dle svižnosti trhu, tzn. někdy čekám na close půl hodiny a někdy je to otázka několika málo vteřin!

v otázce příkazů jsem stále zmaten (i po několikerém prostudování manuálu, knih i článků..)

Předem děkuji někomu trpělivému za ochotu :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:
1) zkus BarTimer
2) mozna by ti pomohl RBnextopenprice, mrni sem na tuto stranku, pak prispevek uplne dolu, tam najdes odkaz
www.financnik.cz/forum/read.php?4,99000,127227

Co se tyce vstupu, doporucuji vyzkouset urcitou dobu vsechny a pak se rozhodnes, jaky ti vyhovuje. pro nekoho je to market, pro nekoho limit, zalezi myslim i na kvalite dat, jaky TF jedes, takze si to vse vyzkousej.

PetraSR

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:
Ahoj,
pokud vstupuješ na close úsečky příkazem market, vždycky budeš mít nějaký skluz v plnění a vstoupit přesně na close je spíš otázka štěstí, hlavně v případě volatilního trhu. Bar timer ti zobrazuje kolik času zbývá do konce vykreslení úsečky, pokud používáš minutové grafy.
Pro RangeBary použij zmiňovaný RBnextopenprice, který ukazuje hodnoty, kde by se mohla otevřít další svíce. Hodně lidí, kteří obchodují RB, pak umisťuje čekající pokyn na tuto hodnotu, čímž výrazně sníží skluzy v plnění a zároveň ví, že to neprošvihnou. Ale dej pozor při průběhu vykreslování RB svíčky se můžou tyto hodnoty měnit.
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...