Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodní příkazy


Doporučené příspěvky

OCO (one cancels others) se používá typicky např při průlomech z vlajky. Pokud se v trhu objevi formace vlajka (tzn nekolik seanci za sebou se snizujicim se HIGH a zvysujicim LOW - proste tvar trojuhelnikove vlajky), muzete spekulovat na prulom z teto vlajky. Casto nastane prudky pohyb mimo rozpeti posledniho dne. Takze polozim dva prikazy:
- BUY par ticku na predchozim HIGH
- SELL par ticku pod predchozim LOW.

Jakmile dojde k prulomu, stane se z druheho prikazu SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 52
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

to Mrakomor:
díky za rozvinutou diskuzi ke SL.
Mně se tato situace naštěstí zatím stala jenom pri papertestinku, ale jak vidím, může se stát i reálně.
Pak je asi nejsnazší se domluvit s bokerem (pokud je to fyzická osoba) anebo prostě hklídat jak se otevře burza.
Jaký trh obchoduješ - taky bych chtěla být poziční. Zatím zkouším cukr, kukuřici a sójové boby, žádné eminy. Thea

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Thea:

Pokud chces obchodovat zadavanim prikazu pres brokera, tak se jiste da domluvit s brokerem. Ja obchoduji elektronicky pres IB a tudis mi nezbyva nez (1) si prikazy sam pohlidat a vcas rusit nebo (2) vkladat prikazy primo az kdyz je burza otevrena - jak sama pises nebo (3) se s tim smirit a zakomponovat tuto situaci do systemu uz pri testovani.

Zatim jsem zvolil moznost (3) a nejak vyrazne mi to ztraty nepridava. Zvolil jsem takto prevazne proto, proto, ze v hlavnich obchodnich casech nemam cas sedet u monitoru. Urcite existuji jeste jine moznosti reseni.

Obchoduju pozicne corn a wheat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Jsem začátečník a chtěl bych poradit, jak zadat příkaz pro tenhle případ (pro mé lepší pochopení).
Příklad: Komodita ZC H8, momentálně market 460.
Jak zadat příkaz, pokud chci nakoupit dneska v případě dosažení hodnoty 464 a jakmile do této dlouhé pozice vstoupím, aby se mi aktivoval stop loss na 459. Dále bych chtěl, aby se obchod uzavřel (kontrakt prodal) automaticky při OPEN následující den (pokud už nevypadnu pomocí stop lossu).
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím,

chci se jen zeptat, co si myslíte o vstupování do pozice příkazem STOP (intraday, 3 TF). Spekuluji na růst ceny a tak zadám příkaz k nákupu pozice - 1 tick nad high poslední bar (high poslední bar je např. 1350,25: BUY 1 ES 1350,50 STOP. Příkaz typu Market se mi moc nelíbí, protože může dojít ke vstupu do pozice i když trh najednou půjde opačným směrem, než jsem předpokládala.

Děkuji.
Denisa

"Kdo je připraven, není překvapen"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ddeenniissaa Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím,
>
> chci se jen zeptat, co si myslíte o vstupování do
> pozice příkazem STOP (intraday, 3 TF). Spekuluji
> na růst ceny a tak zadám příkaz k nákupu pozice -
> 1 tick nad high poslední bar (high poslední bar je
> např. 1350,25: BUY 1 ES 1350,50 STOP. Příkaz typu
> Market se mi moc nelíbí, protože může dojít ke
> vstupu do pozice i když trh najednou půjde opačným
> směrem, než jsem předpokládala.
>
> Děkuji.
> Denisa
>
> "Kdo je připraven, není překvapen"


Podle mě je vstup stopem nejlepším možným vstupem.
Doporučuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

ddeennissaa,

trh muze jit opacnym smerem,nez jsi predpokladala i s prikazem STOP,ci s jakymkoliv jinym prikazem. Typ prikazu jakym vstupujeme do trhu nema absolutne zadny vliv na budouci vyvoj trhu, je to pouze pro lepsi nebo nami stanovene plneni na urcite hodnote. Reaguji tak natu Tvoji posledni vetu,pokud jsem to pochopil spravne jak jsi myslela.

Jinak vstup do pozice "stopem" je urcite lepsi nez market. Uz jen to je malej dukaz,ze jsme nad planovanym obchodem premysleli vice nez 3 vteriny, a ne tam jenom tak proste bezhlave vleteli.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...