Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Co jsem se naučil v kasínu já.


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 137
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Motley:
kdyz trikrat vyhraju tak mam 300, ale jsou to "3 hry". Pokusim se to vysvetlit jinak, z prechoziho prispevku to nemusi byt uplne srozumitelne...
Znovu si urcime pravidlo maximalne 3 ztrat. Predchozich 8 moznosti muzu rozepsat takto:
4x padne 1 -> vydelam 400 a zacinam od znovu
4x padne 0 -> pokracuji ve hre
2x padne 0 1 -> vydelam 200 a zacinam od znovu
2x padne 0 0 -> pokracuji ve hre
1x padne 0 0 1 -> vydelam 100 a zacinam od znovu
1x padne 0 0 0 -> koncim hru a inkasuji ztratu -700 (100+200+400)
Secteno podtrzeno jsem na nule, pripocteme 0 a 00 a driv nebo pozdeji prodelame....
P.S. taky chodim na mff :)

Jelda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no koukam ze jsou tu samy PhD. z pravdepodobnosti a statistiky. tak pridam jeden velmi stupidni priklad, ktery vetsinou byva pokladan pri prijmacich pohovorech do investicnich bank nebo do quant fondu. quant znamena, ze se popuzivaji vyhradne kvantitativni metody tzn. nic z toho co tady delame my :-)

matfizaky prosim, at si reseni nechaji jeste chvili pro sebe, at si i ostatni vyzkouseji jak moc by obstali. t

Veskrze poctivý moderátor umístil soutěžní cenu – auto – za jedny ze tří dveří. Za každými ze zbývajících dveří je cena útěchy – koza. Úkolem soutěžícího je zvolit si jedny dveře. Poté moderátor otevře jedny ze dvou zbývajících dveří, za nimiž je koza. Teď má soutěžící možnost buď ponechat svou původní volbu, nebo změnit volbu na zbývající dveře. Soutěžící vyhrává cenu, která je za dveřmi, které si zvolil. Soutěžící nemá žádné předchozí znalosti, které by mu umožnily odhalit co je za dveřmi.

Nechť soutěžící nejprve zvolí dveře číslo 1. Nechť moderátor otevře dveře číslo 3, za kterými je koza. Zvýší se šance na výhru auta, pokud soutěžící změní volbu na dveře číslo 2?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911:
Zadny Ph.D. nemam, studuju prvni semestr a navic jsem se na matfyz vykaslal, studium kvantitativnich metod v ekonomii je zajimavejsi :-)
Ten priklad je sice lehkej, ale spousta lidi se na nem imo nachyta. Reseni nepovim, protoze sem to kdysi s kamaradama hral (bohuzel ne o kozy a auta :))

Jelda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911: Klidně ze sebe udělám blbce jako první:).
Podle mě tím, že se počet dveří snížil na 2dveře, tak má šanci na auto ne 33,3% jako na začátku, ale 50%.
Ale to, jestli si vybere dveře č.1 nebo č.2 je šumák.
Otázka zněla: Zvýší se šance na výhru auta, pokud soutěžící změní volbu na dveře číslo 2?
Moje odpověď zní: NE

... ale teď by mě zajímalo, jakto, že ANO ?! :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to ze to neni spravne z tebe nedela blbce. vetsina lidi by zustala u prvni volby a rekne ze je to pak 50 na 50. a ono neni.


[bold] vyzrazeni reseni[/bold] kdo chce dal premyslet, at nasledujici radky necte

Soutěžící původně zvolil dveře ukrývající kozu číslo 1. Moderátor otevře dveře se zbývající kozou.
Soutěžící původně zvolil dveře ukrývající kozu číslo 2. Moderátor otevře dveře se zbývající kozou.
Soutěžící původně zvolil dveře ukrývající auto. Moderátor otevře dveře s jednou z koz.

Pokud se soutěžící rozhodne pro změnu volby, vyhrává auto v prvních dvou případech. Hráč ponechávající původní volbu vyhrává pouze ve třetím případě. Šance na výhru při změně je tedy 2/3, neboli soutěžící se dodržující strategii změny vyhrává auto v průměru ve dvou ze tří her.

tady je to i nazorne, protoze vim, ze lidi maji problem s pochopenim
cs.wikipedia.org/wiki/Monty_Hall%C5%AFv_probl%C3%A9m

je to jen mala ukazka. jak rekl, jelda, tohle je to nejprimitivnejsi co jde vymyslet. spis mi slo o to, ze velci hraci uvaziji o trzich uplne jinak. samozrejme, ze maji tuny lidi co delaji ruzne fundamentalni oddeleni , kde drti sektorove analyzy, monetarni, ruzna risk management centra, ale i tam vsude jsou zamestnani prevazne matematici a programatori. pisu to cele proto, ze jsem posledni dobou dostal hodne otazek soukrome ohledne velkych spolecnosti. obchoduji proste na uplne jinych principech nez my maly spekulanti.

jinak vrele doporucuju poker nebo black jack, je to velmi zajimave propojeno s nasim moneymanagementem a muze vam to vylepsit i vysledky v techto hrach. pak objevite, ze muzete i lepe hrat Monopoly atd :-) ale to jsem u OT

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...