Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Co jsem se naučil v kasínu já.


Doporučené příspěvky

Hmmm, zaujímavé.

lopo: ... nechytim hneď prvým tipom auto
podle mě musíš pokus opakovat X-krát.

Rozumím tomu, že když těch koz bude 99 a za jedněmi dveřmi auto, tak ze sto pokusů se trefím do auta jednou.

Když mi pak někdo odhalí 98 koz (bože) a zbývá mi na výběr koza - auto, tak ze sto pokusů se trefim do auta padesátkrát.

Dá se to nějak aplikovat pro trading? Podle mě ne, protože předem nevim, který dveře moderátor otevře. Takže na začátku jsem před samými zavřenými dveřmi, provedu výběr (UP, DOWN, SIDEWAYS) a po nějaký době mi moderátor (TRH) otevře dveře, ale to je pozdě, protože výběr (OTEVŘENÍ POZICE) musím provést před zavřenými dveřmi na začátku. (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 137
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

lickout,
tys to nepochopil. tohle neni hadanka, kterou kdyz vyresis tak se ti zlepsi stav uctu. jde o styl mysleni. uvazovani v pravdepodobnostech. pro tvuj trading je to uplne suma fuk. pro velke hrace, maj pravdepodobnost cenu oproti nasim indikatorum. oni na tomhle vydelavaji tezke penize. treba jen arbitraze jsou velmi zajimave, stejne tak jak putuji prikazy do order booku a jak jsou odbavovany, jakym mechanizmem. viz i hadka rsj s liffe. celkem jim preju, aby na tom ted postavili dalsi system.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a je tu stale stejne pisnicka. ted jsem taky cetl jeden financi bulvar, jak kvant fondy nefungovaly pri te krizi. ano to je pravda. s tim si matematicke modely neporadily. a? takze je zavrhneme? dalsi manipulativni technika byla, kdyz napsali, ze behem jednoho dne se podarilo prodelat 400 mega dolaru. ze to behem par dnu vyrovnali a vydelali pak miliardy se uz nepsalo. ja tu neobhajuju systemy nebo nas pristup. jen rikam, jak se obchoduje. ono pokud ma clovek v porftoliu desitky miliard dolaru, tak proste musi mit vypracovane ruzne risk plany, pravdepodobnostni modely, ktere hledaji, kdy je pravdepodobnost na jejich strane.
samozrjeme, nic neni 100% viz fond Amaranth nebo jak se to pise. taky meli risk plany a na plynu prodelali 6 miliard dolaru, protoze jejich obchodnikci nic nerespektovali a doufali ze se to otoci. no a ostatni velci hraci kupovali jejich pozice a vytezem se stal pak Boone, ktery z toho vytezil tusim 1,5-2,5 miliardy jen pro sebe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911:
Nevim jestli uci kvalitne, ale VŠE ma primo program kvantitativni metody, zatim me tam matika zrovna moc nenadchla (moc jednoducha) ale snad se to zlepsi... MFF sem zavrhl protoze mne pripadne az moc teoretickej a malo aplikovanej, mozna se ale mylim :-/

Jinak u problemu tri dveri se mne libi, jak se lidi rozdeli na tri priblizne stejne skupiny (aspon tak sem to pozoroval), kdy jedni tvrdi ze je sance na vyhru 33%, druzi 50% a treti dokonce 66% -> chce to trochu zapremyslet a vymyslet system (=zmenit volbu dveri) a vyrazne se vam zvysi pravdepodobnost na vyhru....

Jelda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jelda,

nezlepsi. budes mit matiku A,B a konec. jestli jsi na F4, tak muzes mit zajimave prednasky na katedre pravdepodobnosti. Jinak velmi zajimave je ocenovani derivatu od Malka na F1. ale to vyzaduje trochu vice nez spocitat obycejny integral. jako se da se tam neco vybrat, ale matfyz je matfyz. v tomto smeru VSE nemuze slouzit. zacatek matfyzu je teoreticky, ale pak je hodne aplikovany. ja ho nedelal, protoze na to proste nemam. at delam co delam :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tohle je teda zapeklita vec...pouziju zdravy selsky rozum...myslim ze pravdepodobnost zustava stejna....protoze byli 3 volby, jedna je zvolena(dvere jedna)pak ma moderator tah(dvere koza) tzn je uplne jedno kde stojim druha strana vezme kozu...myslim ze pravdepodobnost je stejna, ne?
Kdyz jsem vstoupil ja do hry je to jedno, pak tahne moderator a ten voli jistotu ze dvou...neni cesta abych zjistil pravdepodobnejsi pozici...nebo je? Zdravy selsky rozum mi rika ze ne, ale pravdepodobnost se zdravemu selekemu rosumu ponekus vymyka :)
Chci pls reseni, nebo neusnu! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak to jsem otazku pochopil dobre(neresil jsem zadny procenta, jenom moznost zmeny)mel jsem to otevreny od rana co se to tady obeviloaz do ted a premyslel jsem nad tim a hledal, proto se tu obevilo tolik prizpevku ktery jsem vubec necetl...sorry ze to reknu zklamane takhle narovinku, ale zni to v praxi jako to peknej nesmysl...holt slovo pravdepodobnost a matematicky termin pravdepodobnost jsou asi kazdej jinde...Rad bych si precetl neco o trosku praktictejsi pravdepodobnosti ale neco jednodussiho-existuje neco pouzitelnyho?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenaL, tohle je dost jednoduchej priklad na to, aby mohl bejt vymodelovanej presne. To, ze vysledek neni intuitivni ale neznamena, ze neni spravne. Jestli chces, praxe ti to jen overi, ale neni duvod neverit. Modelovani v pravdepodobnosti vyzaduje uplne jiny mysleni nez treba analyza. Co se tyka tvoji otazky, zkus treba nahodnou prochazku (to je u trhu ale naivni predpoklad) a teorii ruinovani, jako absorbcni bariery muzes zvolit SL a PT. Je to ale prilis jednoduchy na to, abys s tim dlouhodobe vydelaval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no jenze tohle je z praxe vice nez dost :-) bylo to vzdy na konci souteze. zkus si udelat v excelu simulaci a uvidis, ze pravdepodobnost je na tve strane. tyhle veci je treba chapat aby clovek mohl postoupit dal k blackjacku, pokeru ci trhum. problem je, ze neni jednoducha nebo slozita. proste je potreba ji rozumet. ale pokud si chces zapocitat, tak ti poslu par veci

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Posli, rad si pohraju s cislama ale vice dava smysl aplikovat jako metodu fraktaly, kvantovku a Evlny nez exaktni matiku(vyjimaje MM)...konkretne tenhle priklad s dvermi mi nic noveho neprinesl at se zamyslim a lamu si hlavu...mozna to chce cas ze mi to hlava nedava, nic nezavrhuju...

Ses tam, na podiu a mas se rozhodnout, zustat nebo menit...je to fuk, sance jsou 50/50, zadna vyhoda na tve strane, krome nerealneho matematickeho vzorecku :) tohle je ma jednoducha logika...aneb jaka je pravdepodobnost ze ta vypocitana vesti pravdepodobnost vyjde?

V realu je jedno co se stalo predtim...konecna volba je 50:50 tzn nic se prece nezmeni jestli ukazu na druhe dvere...Musi v tom mit nejakou hru histoie procesu, ale nedokazu logicky prijit na to jakou, nikdy jsem tohle nestudoval...

Napada me jedna vec. Zkusim udelat s kamaradem pokus. On bude moderator a ja budu vybirat auto...zitra vam dam vysledky, zkusime simulovat 100voleb v rade...jenom me napada, at to bude kde to bude, co nam pravdepodobnost vlastne udava? V podstate nic! Jenom fakt ze se pred volbou 50:50 citim emocialne lip a ze mam nejakej system, vliv to nema zadny, je to 50:50 tzn nahoda bez radu...

Jenomze! Volba je jen jedna..pravdepodobnosti cim vic o tom premyslim jde vyuzit v po sobe jdouci rade voleb a spocitat vysledek ne v jedne volbe...V jedne volbe nema pravdepodobnost valny vyznam...

kdyby volby byli treba tri a ja to udelal trikrat stejne, chapu to , ale jen jeda volba, tomu nerozumim...To je jako kdybych rekl ze tenhle obchod ma pravdepodobnost 70 procent, to je nesmysl, protoze ten obchod ma pravdepodobnost 70 procent v rade obchodu...proto myslim nikdy nevime kdy prijdou ztraty a vydelky...

Vim ze sazet v rulete kde neni zelene policko vzdycky na trend zvoleneho posledniho, to mi funguje skvele...

Nechci se do toho zamotat hodne o tom od rana premyslim...posli na mail neco zajimavyho!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...