Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kam az zajde dolar?


Doggy

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 61
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Fletmaster
Návštevník si to zbežne pozrie, na prvý pohľad je to nezrozumiteľné, usúdi, že sa autor chce len pochváliť a nie poradiť ako predpovedať vývoj ceny. Nezaujme ho to a viac si to nevšíma. Nerobme si ilúzie, tak je to so všetkým na internete. Uznávam, že čeština ťa v tom môže brzdiť, ale mal by si to napísať príťažlivejšie, už ti tu niekto radil ako. Je to len môj názor, ale priznám sa, že tiež to beriem tak, ako som popísal. Informácií je kopec a času je málo. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fletmaster Napsal:

> Mam dojem, že na finančniku a chatu moc TA nemaji radi, vše povidaji o čisilkach od Bernarke

Tak docela pravda to není. Je tu celkem dost nadšenců a na TA nedají dopustit. Já sice mezi ně nepatřím, jak už jsem psal, indikátorům nerozumím (nechci tu napsat na tvrdo "nevěřím"), ale Tvoje prognózy, když vychází, tak proč to nezkusit.

Ale jak psal [b]premnath[/b], i když řekněme, že to má racionální jádro, tak to mnohé odradí pro nepřehlednost a zdánlivou složitost. Co si budem naplhávat, mnozí by přivítali radu: "dejte long na libře", "prodávejte frantu" ap. což tak jednoduché to není a nebude.
Ale jak to zpřehlednit mne také nenapadá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sztula

Dobry den.

" .. Co si budem naplhávat, mnozí by přivítali radu: "dejte long na libře", "prodávejte frantu" ap. což tak jednoduché to není a nebude. Ale jak to zpřehlednit mne také nenapadá. "

Podle mě je tady mnohem zavažný problem než otazka přehlednosti. Zda se mě , že řict " dejte long tam a tam" je otazka zodpovědnosti . Co když navyjde ? Ztratu 20 usd a nebo 200 usd možna přežijeme , ale když to bude vice ?
Na druhou stránu, trader, ktery čeka abychom ho védli za ruku (podle mě) už a priori zpěčeti svuj "osud" na forexu. Bude i nadale doufat, že nekdo napovi. Navim, ale jak muže člověk obchodovat bez toho, že sam tomu rozumi a vi co děla ?
To všecno, ale taky vubec neznamena, že nemame pravo řict svuj nazor o vývoji měn a t.d.. bez upřesněni" long tam, šort tam ".
Nebo nemam pravdu ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fletmaster Napsal:
-------------------------------------------------------
> sztula
>
> Dobry den.
>
> " .. Co si budem naplhávat, mnozí by přivítali
> radu: "dejte long na libře", "prodávejte frantu"
> ap. což tak jednoduché to není a nebude. Ale jak
> to zpřehlednit mne také nenapadá. "
>
> Podle mě je tady mnohem zavažný problem než otazka
> přehlednosti. Zda se mě , že řict " dejte long tam
> a tam" je otazka zodpovědnosti . Co když navyjde ?
> Ztratu 20 usd a nebo 200 usd možna přežijeme , ale
> když to bude vice ?
> Na druhou stránu, trader, ktery čeka abychom ho
> védli za ruku (podle mě) už a priori zpěčeti svuj
> "osud" na forexu. Bude i nadale doufat, že nekdo
> napovi. Navim, ale jak muže člověk obchodovat bez
> toho, že sam tomu rozumi a vi co děla ?
> To všecno, ale taky vubec neznamena, že nemame
> pravo řict svuj nazor o vývoji měn a t.d.. bez
> upřesněni" long tam, šort tam ".
> Nebo nemam pravdu ?


Ale jistě, že pravdu máš a vůbec jsem to nemínil zpochybnit. A "vodění za ručičku" je cesta nikam. To je jasné. Debata se ale vedla o smyslu Tvých příspěvků, o jejích přehlednosti a významu pro ostatní. Mně osobně je zcela jedno, kolik obrázků, prognóz a předpovědí sem dáš. Jen jsem se zapojil do debaty o jejich smyslu zde. Jsem delek toho, abych Ti upíral právo říc vlastní názor. S tím mne, prosím, nespojuj.
Tím jsem vyčerpal možnosti dál diskutovat na toto téma.

Hodně štěstí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sztula
--------
"Jsem delek toho, abych Ti upíral právo říc vlastní názor. S tím mne, prosím, nespojuj."

Že jsem řek obecně o pravu neco psat o vyvoji měn netykalo se vas osobně. Jen jsem využil přiležitosti o tom něco řict. Jak dobře vite, dostal jsem par odmitavych nazoru , tak jen proto s vami diskutoval . Vas vubec s tim nespojuji a děkuji za pozornost k mým nazorum.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

měl bych dotaz trošku jinýho rázu, chystám se na založení a fundování obchodního účtu na opce a rád bych znal váš názor kam by se az mohl kurz CZK/USD podívat, jestli fundovat rovnou nebo radsi pockat jeden mesic a mi treba dolar za 17kč. Vím, že to nejde stanovit s jistotou, ale rad bych znal váš názor, díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to RocketRich

ahoj,
a kdyz ti reknu nakup ted.. a usd pujde dva dny nahoru a pak na tech 17? schvalne hodte sem nejake nazory, ja rikam, ze USDCZK se podiva az na 14, behem roku:) a jeste muzu prozradit jak to dela muj kamos karel:

-papertraduje, live chce za 2-6 mesicu
-chce dolar za 18 nebo lepsi a ceka, pokud cena dosahne jeho hranice koupi jej (pokud silny downtrend tak pocka)
-veri svemu systemu, az dokonci pepertrading, koupi dolar klidne za 20-23, pokud do te doby nesezene levnejsi
-vi, ze az ho koupi a bude mit ucet muze uz spekulovat na pokles usd a ochranit se tak, pokud ten pokles nebude definitivni:)
-nekdy ma nocni mury a rika, jestli by nebylo lepsi pockat az bude nova mena amero:)

tak to mame hned dva nazory na situaci:)

jinak ja to taky sleduju, snazim se koukat na vyvoj akciovych indexu a indexu z jednotlivych odvetvi, posledni dobou fungovalo, ze kdyz odvetvi padaly, indexy padaly a dolar silil (nechapu sice uplne dokonale proc ale delo se to). taktez zlato spise posilovalo. naopak, kdyz indexy zacly rust dolar stagnoval nebo oslaboval. nicmene nejake hranice sve poptavky si clovek stanovit musi, asi se to odvine od uspor a duvery ve svuj system?

varuju jeste, ze ma snaha udelat si komplexni obrazek o vyvoji vedla k zjisteni ruznych depresivnich informaci, jako upadek us produkce, masivni narustani dluhu (ty krivky vypadaji naprosto silene), jo, vemte si to, produkce neni a penez pribyva jako nikdy... dale zjisteni ze dolaru ma spousta subjektu velke zasoby, mnoho men je jim kryto a jsme tak trochu v sachu ze strany us, neb se zavislosti na dolaru nemuzeme jednoduse zbavit. pak se z toho cloveku mota hlava a nemuze delat bezna obchodni rozhodnuti. ale jedno pozitivum = je to vlastne jedno, staci sledovat grafy a bejt ready:) a pracovat rukama taky umime, tak no problem. a posledni motivacni poznamka: penize co mame je vlastne akumulovana prace, nejaky akumulovany potencial, tudiz pokud je neutracime nebo neinvestujeme, je jejich hodnota.. dlouhodobe.. vlastne nula. takze (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...