Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Kam az zajde dolar?


Doggy

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 61
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 5 months later...

Ahoj,
poslednich par mesiacov sa z vyrazom AMERO stretavam dost casto, aj ked vetsinou pravdepodobne ide o fikciu, je toho uz vela, uz su na nete dokonca fotky minci a bankoviek :D , tak sa vas pytam na vas nazor, mozno sa dozviem zaujimave veci.
Snad nevkladam prispevok v nespravnom vlakne, ak ano, nasmerujte ma prosim na diskusiu o AMERO mene. Vo vyhladavaci som ju nenasiel, a myslim, ze by sa o tom mohlo diskutovat ;).
Vdaka,
Erik.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahoj, jsem tu novy takze nemuzu zalozit nove vlakno, chtel bych se zeptat, dostavam plat v usd. Potreboval bych poradit jak si zajistit menu proti poklesu kuruny s usd ? Napadlo me pres forex, ale nevim jestli je poplatek za overnight transakci standard popripade neni nejake lepsi reseni ? Dale jsem nenasel moc brokeru co by tradovali CZK... Mohli by jste mi poradit ? Dekuji

Marek M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdar, ve foru o tom urcite nekde zminku najdes, zakladni princip je:

-drzim napr. 100tis USD na beznem ucte v bance
-otevru short pozici na menovem paru USDCZK v objemu 100tis USD

naklady si uz spocitas:) mozna je lepsi jit pres futures na meny nez forex, nevim:)

jinak banky sami nabizeji takove sluzby, ale je to drahe, pokud vim, pouzivaji to snad jenom firmy...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No neviem, pozrite si EUR/USD, týždenný graf. Pomalé stúpanie, strmý pád. Zase krátke pomalé stúpanie... a posledné dva mesiace zase strmý pad. Impulz býva silnejší ako korekcia, takže podľa "sily" je prevaha nadol. Celé stúpanie v roku 2009 mi preto pripadá ako slabá korekcia.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Weekly chart je up uz od roku 2000 a nemyslim si ze sa to zmeni. Toto je skor EUR weakness ako sila USD, najprv strach z Dubaia, potom SPA a Grecko... USA si nemozu dovolit silny dolar, lebo ten znamena mensiu produkciu, mensi vyvoz vyzsi deficit a vyzsiu nezamestnanost a ak sledujes vyhlasenia FOMC ta retoriku tomu prisposobuju t.j. ziadne zvysovanie urokov v dohladnej dobe. Je mozne ze as v roku 2011. Ale tazko dnes povedat ako sa to bude vyvijat EUR je na tom dost zle a ak este praskne Cinska bublinka tak tak posilnenie dolara moze byt este vyraznejsie. Ale dlhdoobo ocakavam skor jeho oslabenie (nastastie ocakavanie neobchodujem:))

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...