Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

komise IB


milos

Doporučené příspěvky

hmm, pokial akciovy index vyjadruje "vykonnost" akcii a zalezi len od ceny akcii (nejake agregovane cislo), tak by ceny indexov mali byt podobne. v tom pripade by vsak malo ist nie o "future" index, ale index z aktualnych cien akcii, kde samotni obchodnici s indexom (aktualnym) nemaju moznost ovplyvnit jeho cenu, nakolko je dana vypoctom z cien podkladovych akcii, ktore urcuju priamo obchodnici s tymito akciami.

ak sa vsak obchoduje futures index (co vlastne znamena "decembrovy akciovy index"? - co vlastne obchodujem?), kde obchodnici maju moznost ovplyvnit cenu (obchodovanie s ocakavanim), preco rozni obchodnici na roznych burzach rozmyslaju skoro rovnako (cena je velmi podobna)?.

no nic, mam s tym trocha mentalny problem, ale na to dostudujem....:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Mám dotaz,ve viki konkrétně u IB jsem našel tuto větu - Ve chvíli, kdy uživatel přes platformu IB aktivně obchoduje a výška poplatkov(napr. komisie) dosiahne 30$, poplatek již neplatí.Zajímalo by mě jak to je.Jestli při každém obchodu a za každý kotrakt platím komisi nebo je to jen do výše tohoto poplatku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim,

cena (komise) je jedna vec, ale ja jsem prakticky narazil na problem se slippage (narazil nekdo na stejny problem)? Udelal jsem si system, ktery backtestingem (za close) docela vydelaval (ES, prumerne +17USD/RT), ale po spusteni do IB sel do minusu. Jelikoz se to opakovalo a hledal jsem pricinu, a nemohl najit, zkusil jsem na testovacim uctu dat misto BUY prikazu SELL a vice versa (vubec jsem nezmenil pravidla, jen ta pismenka v poslani prikazu do IB). System sel jeste rychleji do minusu. Pouzivam prikazy MARKET. Testoval jsem to na dost datech na testovacim uctu (vzdy desitky az stovky obchodu). Vysledky samozrejme pocitany bez komisi.

Mate nekdo podobne zkusenosti? Pripadne nevite, jak tomu predejit?

Predem diky za odpoved,

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slusne vydelavat myslim 10-20USD/obchod a treba 50-100 obchodu denne, to uz hodi docela slusnou sumicku, aspon na zacatek. Navic zde uz zacinaji platit zakony velkych cisel co se tyka rizika, takze v simulacich mimo platformu to nebylo jednou do plusu a podruhe do minusu, ale vzdycky slusne do plusu.

Mozna jen nerozumim principu, ale myslel jsem si, ze kdyz dam prikaz market, tak ziskam aktualni cenu (mozna aktualni cenu o 10 sekund pozdeji) pro buy i sell stejnou. Vcera jsem jeste vyzkousel davat (v simulated accountu) vzdy dvojici BUY a SELL na totez ve stejny cas a v 95% pripadu to probehlo tak, ze rozdil mezi buy a sell byl 0.25 bodu v muj neprospech, tzn. 12.5$ (ve zbytku byl bud nizsi nebo vyssi) - a plneni bylo ve stejny cas. Nekde jsem se docetl, ze buy a sell tehoz je jen umele navyseni volume, ale v tomto pripade je to i dost drahe.

Pro me je zaver, ze RT nestoji jen deklarovanych $4.80, ale navic je treba pocitat se "skrytym poplatkem" diky vyporadavani buy a sell (coz dost prodrazuje obchod a skalpovani se stava hooodne drahe) .

Chtel jsem se proto zeptat

- je to normalni chovani brokera, nebo je to nejaky zpusob, jak si broker prilepsuje?
- mate take takove zkusenosti?
- funguje to takto i u jinych brokeru?

Predem diky,

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře, nastudujte si něco o BID a ASK -
třeba zde: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/bid-a-ask-v-intradennim-obchodovani.html

Jinak přístup 50-100 obchodů denně při profitu 10-20/dolarů na obchod je jistá cesta, jak na začátku obchodování úspěšně vymazat účet během prvních několika dnů. Ale to už zde bylo mnohokrát řečeno.

Petr


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Zdravím,

koukal jsem na komise u IB a nějak mi uniká, co to je bundled a unbundled komise. V přehledu je vidět, že bundled závisí na množství, ale jaký to má vlastně význam?
Dále je v komisích jakási položka ER2 option s nižšími komisemi, nevíte někdo, co to je za option?

Děkuji zkušenějším za odpověď

Olda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...