Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Visual Trading 1.8


Sid

Doporučené příspěvky

mozz
vďaka, pozriem si to, nevedel som, že článok dv/dd má pokračovanie. Trh sa na všetkých TF obracia x-krát, vlastne na každej sviečke s knotmi, ja si neviem vybrať to pravé obrátenie. Pamätám si, že vstup je len jedným spôsobom - po druhom teste prerazenej SR z opačnej strany, na výstupy si nespomínam. Fascinoval ma ten minimálny SL. Ani na RR nemám to správne oko, tak som to zatiaľ odložil a venujem sa tomu čo naozaj vidím. To je ako s hríbami, ja ich nevidím, aj keby som na ne ch..l. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Premnath: neni zac :) uz se tesim na dalsi. jinak treba tady ti ukazu priklad na obrazku. Tech resistenci tam mohlo byt i vic, ale kdyz je tam mas nacrtnuty a vidis prvni odraz(to snad nejde prehlednout i kdybys chtel ne? :) ), tak je to ta zajimava SR uroven, kterou budes sledovat. Cekas, jestli se potvrdi, nebo ne. Mas na to dost casu, tak si predem stanovis, kde bys rad vstoupil, kam das SL a kde asi budes vystupovat. Bud te trh vymete na male stopce, nebo si pockas a dojedes na PT ci na BE+ treba spread. Je dobre, ze si na tom muzes v klidu zpocitat, jake ma ten obchod RRR. Tady konkretne je SL 20pips a PT 140pips (podle mych vstupu). Pokud budes cekat a brat pouze takoveto obchody s velkym RRR, tak ti bohate staci i 30% uspesnych obchodu, ale rekl bych, ze role reversal bude uspesna s vice jak 30%. No zatim je to TO moje, co by mi mohlo fungovat. Nejvice me na tom laka, ze to funguje vsude a uz velmi dlouho, pokud se to dela spravne. ;)

6406

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mozz
už nakreslené mi to bolo vždy jasné. :) Dôležité veci mám rád vysvetlené až hlúpo jednoducho - v ktorom okamžiku si mal definitívne nakreslenú tú fialovú čiaru? Pred tým si ju mal nakreslenú na každom obrate (na danom TF), teda postupne si ju znižoval a po prvom bode z bodov označených "Resistence" zase zvyšoval? Prečo si to na štvrtom bode Resistence nedal nižšie? Vstup si začal hľadať po prerazení fialovej a návrate nazpäť? Tie dva testy je pekne vidieť.
Alebo si tú fialovú nakreslil až po vybehnutí ceny nahor a po obrate na support?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath Napsal:
-------------------------------------------------------
> mozz
> už nakreslené mi to bolo vždy jasné. Dôležité
> veci mám rád vysvetlené až hlúpo jednoducho - v
> ktorom okamžiku si mal definitívne nakreslenú tú
> fialovú čiaru?
> Pred tým si ju mal nakreslenú na
> každom obrate (na danom TF), teda postupne si ju
> znižoval a po prvom bode z bodov označených
> "Resistence" zase zvyšoval?

To si musis nakreslit vzdy vic tech car. Kazda musi byt na bodu obratu. To je treba vrchol, ktery vidis pouhym okem, tak tam ji zakreslis.
Pak si jen pockame, o kterou se nam trh obrati. Proto jsem vybral tu fijalovou. Takze tam se ti z resistence stal support a ta fialova nas prave zacala zajimat. Udelame si zonu, treba +/- 5 pips nad i pod tou fialovou, protoze nam to temer nikdy nevyjde na pip presne. Ta zona je takova tolerance. Kdyz to zonou projede,v nasem pripade treba i pips pod, tak uz to pro me nema vyznam a cekam na dalsi obchod a tenhle uz necham byt.

Takze mame nasi zonu okolo zajimave SR urovne. Spocitame si SL. Ten davam tesne pod tu zonu. Vstupuji tesne nad zonou. A kouknu, kde by mohl byt PT. Hledam ho tam, kam se mi cena po prorazeni te nasi SR dostala nejvyse a podle uvazeni dam PT trosku niz. Ne uplne na tu spicku.

No a pak cekame. Cena se nam bud dostane do zony a prorazi ji, tak na to prdime. Cena se dostane do zony a pak z ni vyjede nasim smerem = okamzity vstup tesne na nasi zonou. Nebo se cena do zony nedostane a jede si stale nahoru = na to uz pak taky prdim.

Chtel bych brat obchody, ktere maji RRR 1:3. Da se to hezky zpocitat. Dneska sem jel budesm do Prahy a pocital sem MM. :) Kdyz budes brat pouze obchody s RRR 1:3 a vice, tak by ti melo stacit 25% uspesnych obchodu na to, abys byl na nule. Jak vidis, tak prichazeji i obchody s RRR treba 1:7.


> Prečo si to na
> štvrtom bode Resistence nedal nižšie? Vstup si
> začal hľadať po prerazení fialovej a návrate
> nazpäť? Tie dva testy je pekne vidieť.
> Alebo si tú fialovú nakreslil až po vybehnutí ceny
> nahor a po obrate na support?

Priznavam, ze je to priklad, ktery jsem nasel v grafu a neobchodoval ho, ale jak se pise v tom pdf: musime si priznat, ze nikdo nedokaze predpovidat co trh udela za par vterin, natoz za nekolik minut. Ale ten postup, kdyz se naucis aplikovat a rozeznavat tu formaci a budes hledat jen ty obchody, ktere maji vysoke RRR, tak to pujde.

To je muj pohled na vec. Jak rikam uz se tesim na novy clanek o DT DB, ve kterem se budou resit prave vstupy a vystupy.

Mozz



Link to comment
Sdílet pomocí služby

mozz
ja som na to antitalent. Viem si predstaviť, že na každý vrchol nakreslím čiaru (bude to pekne dočmárané). "Pak si jen pockame, o kterou se nam trh obrati. Proto jsem vybral tu fijalovou. Takze tam se ti z resistence stal support a ta fialova nas prave zacala zajimat." To sa stalo presne v ktorom čase? Trh sa obracia na každom vrchole - čiare. Myslíš o 4:45?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 4 týdny později...
  • 2 týdny později...
  • 4 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...