Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Pocatecni vklad


Martinek

Doporučené příspěvky

Přeji hezký den,
záleží co a jak budete chtít obchodovat.
5tisíc je ale podle mne takové úplné minimum pro většinu strategií, s 10 tisíc USD budete mít výrazně více možností.
Ale skutečně záleží na tom, co budete chtít ochodovat a jakou strategii zvolíte.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer,
pouze bych rad doplnil, ze velmi konkretni predstavu o pocatecnim vkladu si zcela jiste udelate po peclivem paper tradingu. Po nekolika tydnech trenovani budete vedet, co se Vam libi, ktera oblast Vas zajima a kolik budete chtit investovat do zacatku. To Vam garantuji.

S pozdravem

J.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

co se vkladu tyce spise me zajima, kde na nej mam vzit:-) mam plat 25000kc hrubeho a nikdy mi mnoho nezbyde. kdybych mel setrit, tak mi to bude trvat hrozne dlouho. Dozvedel jsem se, ze z uveru spekulace fiunancovat nesmim a tak proste nevim, kde ty prasulky vzit...prece jen castky kolem 50000Kc jsou vice nez dost pro cloveka, co si zrovna nad pomery nezije...dekuji za odpoved:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mohu vám s klidným svědomím říct, že s 25 tisíci hrubého si nad poměry žijete. Průměrná mzda v ČR je něco kolem 18 tisíc, což znamená, že drtivá většina národa bere daleko méně. Já sám jako malý živnostník mám něco kolem toho průměru, manželka je na mateřské což je 2 a půl tisíce měsíčně a živíme 5 dětí. Přesto poté, co jsem tuhle skvělou stránku objevil, a po následném tvrdém studiu a papertradingu, který mi dokázal, že takhle peníze skutečně vydělat jde, jsme se rozhodli, že prostě na ten začátek ušetříme, kdyby to mělo trvat pár let. Ono prostě jenom záleží na tom, co si člověk dokáže odepřít. Znám spoustu lidí, kteří žijí léta naprosto šťastně a spokojeně bez televize, mobilů, videa, mikrovlnky nebo bez auta a rozhodně se necítí o nic ošizeni. A na druhou stranu znám taky lidi, kteří vidí smysl života jen v bohatství a opět s klidným svědomím vám mohu potvrdit, že nikoho z nich ty peníze neudělaly šťastným.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Draku,
co vlastně chcete slyšet? Pokud si chcete postěžovat, tak nejste na správné adrese. Obchodování je především o pozitivním přístupu a dobře zvládnuté psychologii, která představuje to hlavní, co rozhoduje o zisku nebo ztrátách.

Pokud máte pocit, že již dnes můžete spekulace v komoditách zabalit, protože jste neúspěšný ve svém „běžném“ životě, pak to prostě zabalte – do žádných spekulací se nepouštějte, nemá to pro vás smysl. Našetřit si 50 – 100 tisíc během několika málo let není v této zemi (nebo v zahraničí – jsme v EU, pracovat za „tvrdé“ byť třeba formou krátkodobé brigády není problém) zase takový problém pokud člověk chce a jde za svým cílem. Nemá smysl tu podobné věci opakovat neustále dokola – vidíte, že brečí lidé kteří vydělávají 25K stejně tak jako znám lidi, kteří nedokáží nic ušetřit s platem přesahující 50 tisíc korun a na druhou znám spoustu lidí, kteří ušetří hodně peněz i s platem pohybující se výrazně pod průměrnou mzdou. Vše je o přístupu, preferencích a vynaloženém úsilí.

Proč nezačít spekulovat s půjčenými penězi? Protože pokud peníze v trhu ztratíte (což je vždy lepší předpokládat, protože tato varianta může nastat a patrně v prvních letech alespoň částečně nastane), pak nebudete mít z čeho půjčené peníze splácet. Navíc právě tato psychologická zátěž (tj. ono vědomí že peníze nemůžete ztratit) vás natolik sváže, že obchody se vám budou dělat extrémně těžko a o to pravděpodobněji peníze ztratíte. Tj. obchodovat je nutné vždy pouze s penězi, které si člověk může dovolit ztratit.

Prosím nevkládejte do fóra další příspěvky o tom, jak jste na tom finančně špatně a že vlastně není cesta jak se mít lépe. Toto fórum je zde pro lidi, kteří myslí pozitivně a vědí, že záleží pouze na nich samotných jaký mají příjem a kteří společně hledají cesty, jak těchto cílů dosáhnout.

Petr






Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj ,

Mohu také trošku přispět , pokud se podívám na odpovědi všech kteří odpověděli na otázku „23Draka „ nemohu jinak než souhlasit zvláště dobře to vystihuje Petr . Skutečně jde o to věřit sám sobě , protože pokud si už teď myslíš že nejsi schopný vydělávat více ( a o tom silně pochybuji ) nemůžeš čekat že tě komodity spasí a změní tvůj život okamžitě jako mávnutím kouzelného proutku . Dnešní život je tvrdý a bude to ještě horší avšak teď ti napíšu trošku o tom že já jsem na tom byl stejně jako ty . V roce 1994 jsem poprvé začal svou pouť podnikatelským prostředím a začal jsem na dluh v potravinách tenkrát se 70 000 Kč . Po čtyřech letech jsem to zabalil s 90 000 Kč dluhu( tj cca jsem prodělal při tomto dobrodružství 160 000 . Hned poté jsem nastoupil jako zaměstnanec ve velkoskladu opět potravin jako obyčejný skladník za 6400 Kč hrubého . Prožíval jsem krušné okamžiky protože jsem byl čerstvým otcem půlroční holčičky a z tohoto platu jsem živil manželku na mateřské dovolené dítě ,sebe a ještě jsem splácel dluhy . Po půl roce jsem usoudil že takhle to dál nejde a začal jsem hledat dál našel jsem si práci za 9000 Kč a měl jsem z toho velkou radost , která však netrvala dlouho protože věřitelé na mne začaly tlačit ještě víc něž dřív takže jsem měsíčně z tohoto platu ukrojil 7500 Kč pro své věřitele a žily jsme s manželkou z její mateřské a já byl rád že mám na dvanáct hodin v práci 10 suchých rohlíků . Zhruba po roce a půl my už s takového života bylo zle a chtěl jsem to nějak změnit . Ptal jsem se všude možně , ale víc než 9000 Kč mi nikdo v té době dát nechtěl a potom jsem měl štěstí byla to taková náhoda kamarád dělal u jednoho soukromníka bronzové soch a zrovna potřebovali formíře . Já abych ještě doplnil že jsem modelář amatér od svých 7 let ( v současnosti už i profesionál ,ale o tom později . Takže jsem zašel za tím člověkem řekl jsem mu že o téhle práci nic nevím ,ale že jsem technicky založený člověk a nedělá mi problém naučit se cokoli a navíc jsem modelář takže mám vypěstovaný cit pro detail . Tak že jsme se dohodli že mě naučí jeho profesi a já dostanu 13 000 Kč ale na živnostenský list , takže skoro za stejné peníze jako dřív , ale aspoň jsem se mohl dále rozvíjet jako modelář . Po dvou letech jsem dostal přidáno na 25 000 Kč . Ještě musím dodat že to nebylo za běžné hodiny , ale v průměru za 200 h měsíčně . Po třech letech jsem odešel opět za podnikáním tentokrát jako zástupce německé společnosti DALLMAYR ( kde jsem provozoval nápojové automaty na kávu ) jenže to byla další moje chyba po roce jsem toho nechal a výsledek dluh –110 000 Kč . Takže jsem opět začal splácet dluhy . Nastoupil jsem do svého současného zaměstnání (Německá auto-tuningová společnost) opět jako modelář dostal jsem 114 na hodinu , ale opět na živnost . Není to vůbec výhodné zaměstnání , ale mohu tady dělat podle toho jak potřebuji a tím si vydělávat slušné peníze , jako plátce DPH fakturuji často 35000 Kč někdy i více .To co mi tahle práce dává jsou nějaké řekněme rozumné peníze ,ale hlavně obrovské zkušenosti které mohu použít v dalším zaměstnání třeba v zahraničí . Takže jsem Vám zde nastínil že taky nejsem úspěšní člověk a prodírám se jak umím , ale neztrácím naději v lepší zítřky a proto stále podstupuji nová rizika a snáším další rány od života a proto jsem také zvolil velice rizikové komoditní obchodování . Vím že obchodovat začnu až když budu mít ucelené informace a budu mít jistotu že systému rozumím , jinak do komodit nepůjdu . Nicméně vím že komodity za to riziko stojí !!! Omlouvám se za chyby kterých jsem v tomto textu udělal asi hodně , ale Čeština není moje silná stránka a navíc mi šlo především o sdělení .

Tak „23Draku“ neztrácejte naději v sebe a své schopnosti dále se rozvíjejte a soustřeďte se hlavně na svou práci a komodity zatím vnímejte jako koníčka který Vás skoro nic nestojí . Pokud budete prozatím studovat a nasávat energii komoditního světa , poctivě trénovat na papíru tak po čase zjistíte zda má pro vás smysl vložit do toho peníze a začít reálně obchodovat . Začněte pomalu spořit a začněte poctivě studovat a pokud usoudíte že ovládáte sebe , systém komoditního obchodování a nakonec i peníze pak můžete bez obav začít obchodovat . Pokud zjistíte že systému nerozumíte , máte dvě možnosti buď budete studovat dál a překročíte tu propast a nebo to vzdáte a peníze které jste tak dlouho spořil můžete utratit za pěknou dovolenou v Karibiku . Tady je totiž důležité si nejprve uvědomit zda na to mám ( myslím tím schopnosti naučit se obchodovat ) a teprve potom začít uvažovat o tom kde vezmu peníze na počáteční vklad !!!

Ahoj a zdravím všechny kteří vydrželi číst mé řádky až do samotného konce , přeji hezký večer REN.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, mam porobnou zkusenost. Taky jsem podnikal a nadelal si dluhy...krom jineho jsem jeden cas zkousel fungovat jako ibnvesticni zprostredkovatel pro Afin brokers...dva mesice snazeni mi nevynesly ani korunu, jen dalsi dluhy...Sice mam 18 cisteho, ale z toho mi zbyde kolem 1500 na vrch...platim hypoteku na barak, platim dluhy, platim cestovny, platim jidlo...tech patnact set je sice fajn, ale nejni to ono...premejslim o tom, ze bych je vlozil do podiloveho fondu, ale nejsem si jist jejich solidnosti. Hlavne, rad bych zacal obchodovat. Vim, ze na to mam a ze bych s tim dokazal neco udelat. Zkousim hledat zpusoby financovani, ale vsude trosicku narazim. Nuz, s tim uverem si enjsem uplne jist. Bylo mi to tak receno v Afinu, ze penize z uveru nelze pouzit na investovani...mate s tim nejakou zkusenost? Krom jienho jsem mozna v pondeli udelal obrovskou chybu, kdyz jsem odmitl misto na reditelstvi OVB. Jenze OVB neverim, takze jsem na rozpacich. Nuz, uvidime...koncem tydne mi ma prijit cd pro papertrading. S komoditama nemam zkusenost. Jen s akciovym papertradingem, ale zjistuju, ze je to vlastne skoro to samy, vlastne uplne to samy. Nuz, uvidime.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

z mych vlastních zkušeností asi takhle vydělávám 13 000 kč čistého dělám na směny bokem si mužu odložit cca 8000 mam práci dělníka soustruh fréza pilka bruska svobodný bezdětný 23 let možna jsem měl štěstí ale skusil jsem silně volatilní trhy nejvíc jsem spokojenej s akcíí společnosti somatic systems inc (SMAS) jejich hodnota se pohybuje jenom mezi 0,0001 až 0,0002 případně 0,0003 při nákupu 1 mil kusu v hodnotě 0,0001 to při současném kurzu dělá cca 1700 kč měl jsem to štěstí že jsem podal pokyny hned dva a za další 2 dni se mi podařily prodat za hodnotu 0,0002 když odečtu poplatky za komise to je zist + cca 75 % nevím jak často se mi bude takhle dařit v tomhle nakupovat a prodávat obchoduju přes fio poplatek za transakci cca 10,5 dolaru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

petr:

V prvni rade nechci v zadnem pripade znevazovat vasi a tommesovou praci, ale veta: "..Toto fórum je zde pro lidi, kteří myslí pozitivně..." - hmno asi tak. Mel jsem spolubydliciho, ktereho lapila do siti AMWAY. Behem jednoho roku do te srandy investoval nemale prostredky a vysledek kupodivu zadny, ale pokazde, kdyz uz toho chtel nechat, tak ho jeho upline(ci jak se mu vlastne rika) dotahl na nejakou motivacni akci, ze ktere se vzdycky vracel s usmevem na tvari a uz plnil dalsi platebni prikaz, protoze on, mlady a pozitivne myslici clovek, prece nezustane vzadu. Myslim si, ze ony ruzove bryle pozitivnosti nejsou vseholek. Vseho moc skodi. Nejspis proto nejsem fanda kovbojek od Kiosakiho atp.


23DRAK:

Kdyz ti banka nechce pujcit na tradovani, dost mozna vi proc. Je to obdoba toho, kdyz kdejaky pepik dostane hypo diky tomu, ze si v danich priznal tolik, aby na nej dosahl a mnouc si ruce jak vyzral na system neresi, ze proto maji banky svoje duvody... Ja jsem v tomhle oboru naprosty zacatecnik(dneska se mi fundoval REAL vklad u active tradersu), ale uz i ja jsem za svou kratkou traderskou karieru zjistil, ze vsechno je to jenom hlave. Penize na tradovani jsem nasetril s tim, ze o ne proste prijdu, ne muzu prijit, ale prijdu a s tim ziju a zacinam tradovat. Taky jsem udelal vsechno proto, aby mi tradovani co nejmin pripominalo skutecne penize... Je to proste hra cisel. Nemam cenove grafy, zisky/ztraty pocitam v pipsech a jedine na co koukam je W-CCI. Kdybych mel porad koukat na ty cervene svicky, tak se na to muzu rovnou... CCIcko nebije tak moc do oci :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...