Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Daytrading: proč „pracovat“ maximálně 2,5 hodiny denně (3)


Doporučené příspěvky

tomnes, petr

napadla ma jedna myslienka, obchodujem Price action a signaly Price action su pomerne dost caste a preto sa vela traderom stava ze obchoduju proste prilis vela signalov a cim viac obchoduju tym viec su nesustredeni, mozno by pomohlo pravidlo, ze ak moja seansa trva 3 hodiny tak si rozdelim signaly do 3 hodin, kazdu hodinu vezmem jeden signal, alebo do polhodin, tak by sa s malej casti dalo eliminovat impulzivne chovanie. co si o tom myslite

este doplnim dalsie opatrenie, ktore sa viaze na vase rady obchodovat co najmenej, tak som si vytvoril jeden system , ktory by mi mohol pomoct . je to prispevok s ineho vlakna, ale mal by ucinnost prave v kombinacii s tym co som vymyslel teraz

[ital]
vsetci si robime testy kde ratame aky win dosiahne system povedzme s hladiska niekolkych mesiacov ci dokonca rokov, malo ludi sa ale zamysli ze dost pohody vnasa o obchodov to ked jeho win vidi priamo kazdy den a preto ti kludne napisem co robim ja pre pokojny spanok. denny % win vam moze pomoct, aby ste sa nevychylili s cesty, ked zabudate na ten dlhodoby Win %

denne 3 obchody (niekedy aj 2 ale to je teraz vedlajsie)
takze ja som spokojny vzdy ked moj den nekonci v strate, ked moj den konci na nule alebo v zisku je to v poho, ked v strate tak je to spatne. za priklad si vezmem NQ aj ked som tento system predtym robil na FX , lahsie sa to ude chapat v dolaroch. denne urobim 3 obchody a moje RRR je 1:2 aj zo zaratanim poplatkov ale tie teraz brat do uvahy nebudem, lebo je to cisto teoreticky priklad, pre priklad SL 50USD PT100 USD
mozu nastat tieto pripady:

1) 3x Lose = -150 USD
2) 1x win + 2x Lose = 0 USD
3) 2x win + 1x Lose = + 150 USD
4) 3x win = +300 USD

mam pravdepodobnost 75% ze moj den skonci dobre. takze mozem pokojne spat. no nieje to lepsie ako kliky :) ? takto si podla mna kazdy dokaze povedat, ze po 3 obchodoch vazne konci a nepotrebuje sa hnat do extremov

este musim dodat ze uspesnost podla backtestov je vyrazne nad 50% . aby sme tu nemuseli prepocitavat aj percenta
[/ital]

tento system by mal riesit 2 problemy, jednym je preobchodovanie, a druhym je impulzivne branie signalov. neviem ci budem mat stastie na Tomasa alebo Petra , ale ak ano tak skuste sa k tomu vyjadrit, prosim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike
Ako jednoročný začiatočník ti môžem napísať ako by som sa choval k sebe, keby som mal spoľahlivo výnosný systém.
-systém by som doplnil filtrami, lebo pár dobrých signálov medzi prevahou falošných je nanič
-neobmedzoval by som počet obchodov, ale sprísnil ich výber, lebo je nezmysel vzdať sa i desiatich dobrých obchodov v jeden deň na úkor povinných zlých obchodov v dňoch, keď nie sú dobré podmienky
-na systém by som si vypracoval detailný a súčasne stručný postup a stále ho zdokonaľoval, lebo improvizácie nikam nevedú, ak riskujem, tak cielene na možný vysoký výnos, alebo na zlepšenie postupu
-postup by som pravidelne čítal, poprípade aj prilepil na počítač, dokiaľ by sa nestal samozrejmým ako čistenie zubov
s uvedomením si, že spočiatku budem robiť veľa vecí proti nemu ktoré ma nerozhádžu, ale ich budem analyzovať aby som ich neopakoval, alebo aby som podľa analýzy postup upravil
-bral by som vážne všetky rady pomazaných hláv z finančníka na takéto situácie

Ako som písal v úvode som začiatočník, tak to tak aj ber
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath

prepac ale prave preto som do prispevku napisal ze by som rad pockal na reakciu od petra alebo tomasa, pretoze tieto veci ktore pises su fajn ak zacinas, ale mna teraz podobne veci nezaujimaju, obchodujem dlho, a je samozrejme ze podobne body ktore spominas mam uz davno vyriesene. system mam dobry, s vyssim RRR a dobrim Winom. problem ktory sa pokusam riesit su obcasne straty koncentracie, prichadzaju tak raz za mesiac. problem ktore inak ako obmedzenim obchodov alebo pomocou podobnych opatreni nevyriesis . nenahnevaj sa , ale chcem odpoved od dlhorocnych profikou (dakujem Lisakusovi a 911 za pomoc), pretoze ako som sa presvedcil na konfere, tento problem sa netyka rookies, ale skor traderov , ktori obchoduju radovo roky, ale podobnehj veci sa im zatial nepodarilo zbavit. snaha sa ceni, ale treba si uvedomit ze tento web nieje urceny LEN zaciatocnikom, a tak som dufal ze by to mohlo pomoct aj niekomu inemu , kto ma podobny problem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,
Vaše úvahy jsou velmi dobré. Nicméně patrně nejde konkrétní přístup ohodnotit nějak zcela jednoznačně - vždy záleží na celé řadě dalších faktorů - nejen na systému samotném, ale i povaze obchodníka, jeho celkových výsledcích, očekávání atd.

Abych to trochu rozvedl - uvedený přístup mi přijde naprosto skvělý pro řekněme začínající až středně pokročilé obchodníky. Sám mám v arzenálu podobný. Limitováním na určitý malý počet obchodů za den se trader učí disciplině, pokud je rozumně nastaven celkový RRR jako to máte Vy, pak současně přístup brání tomu, aby člověk ztratil jeden den nějak výrazně více, než jsou jeho běžné příjmy (ona klasika - 14 dní vydělávám, abych to vše ztratil během jednoho dne). Je otázka do jaké míry je reálné brát např. signál za hodinu - to se odvíjí od toho jak obchodujete.

Na druhou stranu - v intradenním obchodání jsou největší peníze v tom, že trader sice běžně obchoduje střídmě, ale když je jeden z těch silných trendů, tak jej dokážě využít např. prostřednictvím pyramidování a během dne tak vydělat velmi slušné peníze.

Tj. ti nejúspěšnější intradenní tradeři jsou jednak velmi disciplinovaní, obchodují s mírou, ale když je příležitost, tak dokáží být agresivní. K tomu je však třeba se dostávat velmi pomalu a skutečně dlouhodobě.

Jedním z řešení může být z mého pohledu např. Váš systém (tj. 3 obchody za seanci s tím, že se z počátku soustředím především na disciplínu a co nejlepší signály) rozšířený o variantu, že zbytek své obchodní seance obchoduji paper.

Později je pak možné např. 3 obchody obchodovat s více kontrakty a zbytek seance místo paper s jedním kontraktem a pořád se tak posouvat dopředu.

Sám mám systém např. nastaven tak, že mám za den určitý cíl (např. v bodech) a po jeho dosažení již jedu většinou jen s jedním kontraktem abych byl pořád v kontaktu s trhem a neustále se učil zvyšovat zátěž (např. ve smyslu neztratit co jsem vydělal, protože představy o výdělcích se pochopitelně časem posouvají). Současně mám nastavený limit ztráty (např. 3 SL), po kterém snížím výrazně počet kontraktů a pokud mám další ztráty pak jedu už pro daný den jen paper.

Tj. opravdu to hodně záleží na tom, co a jak obchodujete, jak vnímáte zisky/ztráty, co jsou Vaše preference. Mě třeba osobně ztrátový den nevadí, ale jen pokud je to občasná ztráta max. na úrovni běžných denních zisků (ale raději výrazně nižší). Proto své parametry MM stavím tímto směrem.

Petr


Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...