Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodujeme FOREX VI: Jak na fundamentální analýzu (3)


Doporučené příspěvky

  • 2 years later...

Obchodujete někdo podle těchto údajů futures na akciové indexy? Zaujalo mě zpravodajství, kde zdůvodňují růst nebo pokles futures a jako důvod uvádějí data o nezaměstnanosti jeko třeba dneska ve 14:30. Vypdá to docela funkčně, chci vytvořit tabulku s daty a porovnat s grafem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To xmms:
Obecně to je tak že jakékoliv cenové pohyby na trzích dělají fundamentální data, bez fundamentů to prostě nejde. Mám vypozorováno že když není vůbec žádná zpráva že se trhy téměř nehýbou, když je například v premarketu červená zpráva tak se trh hýbe i v běžných hodinách.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkoumal jsem Non-Farm Employment Change a občas to podle toho funguje. Na obrázku je ukázka. Zaměstnanost byla v pozitivních číslech a tak trh pěkně vystartoval nahoru podle očekávání. Obchodníkům se to asi nelíbilo a za chvíli potrestali trh sešupem dolů... Problém je v tom, že podle grafu to bylo ve 13:30 a podle kalendáře ve 14:30. V té době byl u nás zimní čas a v USA letní. Forexfactory s tím nepočítá nebo dělám něco špatně? Nastavil jsem tam GMT+1 DST On. Na grafu je vidět, že hlavní obchodní hodiny byly ve 14:30, zatímco Employment Change se obvykle vyhlašuje hodinu předtím.

10044

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...