Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodujeme systém WoodiesCCI - praktické video


Doporučené příspěvky

  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Zdravím,
asi před měsícem jsem narazil na server financnik.cz a začal se zajímat o komodity a hlavně forex. Přečetl jsem zde řadu článků a diskuzí, ale stále mi není jasný jeden rozpor. Často se zde píše, že trader začne vydělávat až po několika letech, co se tomu věnuje. Jsou zde ale také prezentovány systémy - jako právě například WoodiesCCI, pattern ZLR - které je celkem jednoduché pro programátora naprogramovat v MT4. Pokud bych si tedy tento systém naprogramoval v lednu 2006, pak už bych nemusel nic dělat a za únor 2006 bych měl zisky až 3600 USD. Předpokládám, že byste tento systém nepředstavovali, pokud by jindy nefungoval, takže bych to logicky mohl udělat i nyní také s určitými zisky. Ale já se obchodováním zabývám pouze měsíc a to je přece ještě brzy na to být ziskový :-).

Zatím jsem tento systém nezkoušel testovat na forexu, kde bych rád začal obchodovat, až budu připraven. Byl bych velmi rád, pokud by to takhle jednoduše opravdu fungovalo, ale něco mi říká, že to tak jednoduché nebude. Jaký je tedy v obchodování s WoodiesCCI a jinými na první pohled jednoznačně ziskovými systémy háček, který způsobí, že začátečník s nimi stejně nevydělá?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Určitě to tak jednoduché není, tyto přístupy nejsou mechanické, vstupy je třeba filtrovat např. podle síly trendu a určitě není možně cokoliv jen tak naprogramovat do MT4 a čekat až se peníze posypou.
Zkuste si pár backtestů, projdětě si vlákna věnovaná intradennímu obchodování a myslím, že vás to může posunout výrazněji dopředu k tomu jak podobné principy fungují. Co od nich očekávat lze a co nikoliv.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry den,
posledni dobou jsem toho o woodie cci a konkretne ZLR precetl docela hodne, ale Vase video me ponekud zmatlo co se tyce pravidel pro vstupovani do obchodu. Vsechny pravidla v nem prezentujete jako velmi obecna pravidla pro ZLR, ale ve vsech ostatnich zdrojich (vcetne pdf souboru o Woodim na vasem serveru) je vyslovne napsano, ze LSMA se pro ZLR vubec nepouziva a ZLR by melo byt platne pouze pokud se vykresli pod/nad urovni 100/-100 a vy obchodujete i patterny vysoko nad touto linii...Je tedy tento system Vas vlastni upraveny system?..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 10 months later...
  • 5 months later...

Zdravim,

bohužel nejsem programátor a nevim zda je možné nekde získat woodies CCI indikátor v stejné podobe jaký ho má spomínané video. Jesli nekdo disponujete downloadem prosim pošlete mi link. Rád by sem se do toho dostal a videl to stejne aby sem se to naučil používat a získal cit.
Dekuji moc-krát za pomoc R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

ahoj chtěl jsem se zeptat zkušenějších traderů,už celkem dlouho backtestuji systém finwin a docela mi sedl ale nedávno jsem narazil na woodie CCI a ten mě naprosto ucvátil sice mam zbacktestvaný pouze měsíc ale zaujal mě,ale zase mi je líto tý práci na finwinu(věnoval jsem tomu hodně času)a nevim jakým směrem se mam vrhnout,protože se obávám že tim že to ted vystřídám budu patřit mezi ty tradery co pořád hledaj lepší a lepší systém a nemůžou se usadit tak bych vás chtěl poprosit o rady díky moc Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslim si, ze nie je zle, ked si trader otestuje viacero systemov predtym, nez zacne naostro obchodovat. A vyberie si to, co mu najviac sedi. Bol to aj moj pripad. Zacinal som s FinWinom, ale postupne som presiel na Woodies. V podstate su to velmi podobne systemy. Oba pouzivaju indikatory CCI,Pouzivaju ale ine periody. Mna tiez Woodies "fascinoval" svojou jednoduchostou. Pre novacika (ako som aj ja) sa mi zda velmi zrozumitelny. Obchodujem ho uz asi 5mes. live. Pouzivam iba trendove patterny. Ale ziadny system nie je "svaty gral". Aj system woodies vie vygenerovat mnoho falosnych signalov. Preto sa snazim viac filtrovat vstupy, aj pomocou PA. No a zaklad uspechu samozrejme tvoria vystupy :)
Ak by som to mal zhrnut, tak otestovanim Woodiesu nic nepokazite :) A hlavne budete vediet porovnavat.

Nech sa dari

Dannone79

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravím všechny,
toto vidoe mě opravdu dostalo. Myslím, že pro začátečníka, který nemá ještě ten správný cit pro trhy je to ideální. Teď k mé otázce. Ve videu jsem viděl, že obchody byli prováděny i v dopoledních hodinách. Bylo to v našem časovém pásmu? Chci se pustit do backtestu sám a zajímalo by mě jestli jste to někdo zkoušel backtestovat v časech jak radí pánové Tomáš a Petr od 15:30 do 18:00?

Díky za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
×
×
  • Vytvořit...