Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Pracujeme s TradeStation (1)


Doporučené příspěvky

  • 3 months later...

Dobrý deň,

snažím sa naprogramovať obchodný systém do Tradestation - cez EasyLanguage a zaujíma ma ako bude vykonaná nasledovná postupnosť príkazov:

V bare o 8:30 zadám 2 limitné príkazy:

Buy ("Vstup long") next bar at AA limit;
Sell ("Uzavretie long") next bar at BB limit;

tieto nebudú exekuované, z dôvodu nesplnenia cenovej podmienky.

o 9:30 zadám 2 limitné príkazy:

Sell Short ("Vstup short") next bar at CC limit;
Buy to Cover ("Uzavretie short") next bar at DD limit;

Moja otázka je - zrušia mi limitné príkazy zadané o 9:30, aj keď nebudú exekuované, čakajúce limitné príkazy zadané o 8:30 na vstup do long? Alebo ako je možné zrušiť čakajúce limitné príkazy v rámci EasyLanguage, pred zadaním nových.
Ďakujem za odpovede.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a ešte jedna vec,

Ak bare o 8:30 zadám 2 limitné príkazy v rámci EasyLanguage:

Buy ("Vstup long") next bar at AA limit;
Sell ("Uzavretie long") next bar at BB limit;

a cenová podmienka sa skôr splní pre Sell - je tento ignorovaný, vzhľadom na fakt že nie som v otvorenej pozícii long, alebo ma exekuuje do SHORT pozície?

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý deň,

chcem sa opýtať skúsenejších, v prípade ak realizujem back-test stratégie v Tradestation a mám definovaný čas obchodovania podmienkou napríklad ako

time > 900 and time
a v rámci testovania stratégie potrebujem počítat MA s dĺžkou 34, pri 5 min. baroch,
odkiaľ sú brané bary potrebné na výpočet MA pre čas. 9:05 ?

Sú to bary z pred 9:00, t.j. 8:55, 8:50 ....., alebo sú použité bary (dáta) z predchádzajúceho obchodného dňa? (t.j. 15:00, 14:55 ....)

Resp. kde možné nastaviť využívanie informácie aj mimo štandardných obchodných hodín (príp. definovať interval mimo štandardných hodín), alebo len štandardných obchodných hodín pri backtestovaní?

Ďakujem za odpovede.

Pavel


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peter,

Uvažujem klasický 5-minútový cenový graf (nie alternatívny ako napr. range, alebo volume).
Mám dve varianty ako MA 34 počítať:
1.) Uvažujem len bary v rámci zadanej časovej podmienky time > 900 and time pre bar o 9:05, potrebné bary na výpočet uvažujem z predchádzajúceho obchodného dňa (t.j. 14:55, 14:50 ....)
2.) Obchodujem len v rámci časovej podmienky time > 900 and time pre bar o 9:05, potrebné bary na výpočet uvažujem 9:00, 8:55, .....

Ide mi o to, ktorá možnosť výpočtu je platná, resp. ako nastaviť explicitne výpočet podla varianty 1.), resp. 2.) v rámci Tradestation.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavle, to záleží na vás jak konkrétně chcete MA počítat. Já ho třeba beru za 24hodin obchodování, jiní obchodníci noční seance nepočítají.
Pokud si třeba zobrazíte data pouze za období 9-15 hodin, pak se vám bude MA počítat pouze z těchto dat. Pokud chcete mít zobrazený kompletí graf, ale MA počítat jen z určité doby, pak je třeba výpočet ošetřit časovými podmínkami.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ďakujem za odpoveď.

Peter, rád by som sa ešte opýtal, snažím sa realizovať backtest štúdie 2. - ktorú uvádzate v rámci manuálu kurzu E-mini 2 (kurzu som sa zúčastnil vo februári 2007) a mal by som ešte nejaké doplňujúce otázky. Je možné ich prezentovať v rámci tohoto vlákna?

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
×
×
  • Vytvořit...