Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Obchodní systém Donchian 5&20


Doporučené příspěvky

  • 3 years later...

Máte někdo s tímto obchodním systémem zkušenosti? Asi dva týdny ho zkouším na demu, pozor na 1min TF eur/usd a s troškou diskrečních rozhodnutí se dá docela dobře obchodovat. Ztráty jsou minimální, třeba 4 za sebou, nebo výstup na nule. Ale umí nadělit opravdu pěkné zisky. Hledám optimální časové pásmo, ve kterém by se to dalo obchodovat v realném trhu. Přiložil bych sem jednoduchý indikátor, který Vám pomocí šipek (které zůstávají v historii na místě, vhodné k BT), ale nevím jak sem vložit soubor. Tento systém mě utvrdil v tom, že v jednoduchosti je síla

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím wolf. Systém se nakonec ukázal jako vhodný, ale jen v určité fázi trhu. Když jsem ho zkoušel tak trh pěkně trendoval, ale když se ocitne v chopu, tak je to katastrofa. Asi jako i s jiným křížením různých period ema. Myslím že tudy cesta nevede, ale určitě by se to dalo dále nějak vyfiltrovat, já se ale s tím nechci dále zabývat. Vystupoval jsem na S/R úrovních z 5 min TF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Zdravim vsechny,

provadim papertrading NQ sve mutace systemu Donchian 5&20 , pouzivam EMA 20&5 a filtruji dale sve vstupy CCI50. System nadelil od dubna po dnesek kolem 3600$ dolaru pri 117 obchodech( (pri pocatecnim startu 3000$), ovsem kdyz jsem paperoval mesice od ledna do brezna, naopak byla ztrata kolem 1000$. Jedna se o trend following zpusob obchodovani, velke RRR , mireni na velke pohyby.

Dotaz zni na vas kdo obchodujete podobny trend following system ci neco podobneho, jak filtrovat obdobi s nizkou volatilitou - tedy vysokyma ztratama?

Pouzivam Range Bar 12 , tudiz indikator ATR nefunguje. Jedine co me zatim napadlo je vypsat do excelu historii rozpeti high a low den po dni a z dlouhodobeho hlediska porovnat v jake fazi volatility se zrovna nachazim a dle toho upravit vystupy ci snizit SL , ci se nejak prispusobit nizsi volatilite.

diky za jakekoliv rady.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pouziti vhodneho MM a position sizingu by mohla byt odpoved na obdobi bez trendu, snizit risk (0,5 - 1%) a vyckavat az se trh rozjede, pak zase postupne zvedat, zaklad je ochrana kapitalu. Hodne napovi obsah knihy definitive guide to position sizing od V.Tharpa, pak uvahy nad TA pujdou nekam do kouta :-) . Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...