Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Candlestick - tajemství grafů "Made in Japan"


Doporučené příspěvky

Svíčkové grafy, nebo formace? Svíčkové grafy mám standardně zobrazené na ID grafu, ale svíčkové formace neobchoduji, protože nefungují. Dokonce zhruba před 2 lety vyšla tuším v časopise ActiveTrader několika stránková analýza řady backtestů svíčkových formací a technik Nilsona a bylo to totální fiasko - veškeré techniky ukazovaly ztráty na plné čáře.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Týbrďo, já když se koukám na grafy tak mám pocit že fungují téměř na 100%.
Fakt divné, opravdu divné.

Já mám zase pocit že nefunguje klasická technická analýza, například v Cacau byl trojúhelník se spodní rovnou stranou, mělo se teda očekávat proražení dolů, místo toho platné proražení nahoru, mohlo se spekulovat na vrácení se cen do trojúhelníku, ale cena šla opět nahoru.

Překvapující, opravdu překvapující.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja je obchoduju a rekl bych celkem uspesne.
ad co pise Tomas. s tim souhlasim. Active Trader ma mjeste doma a ten test vysel fakt desive ale je tam zakladni problem. tak jak to ma Nison ve svych knihach a jak to testovali, tak to nefunguje. me taky moc ne. je totiz dulezite sledovat cenu pred i po tom, co nastane nejaka formace. jak se vyviji volume. proste cist tape.
pak se ale vlastne dostavame na podstatu price action, ktera je jen zobrazena na svicovych grafech. ja sleduji jen par formaci (jsou jich desitky neli sto a neco) a to mi staci. je zbytecne vyhodnocovat 30 formaci. par zakladnich, trochu upravena pravidla a staci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911 Napsal:
-------------------------------------------------------
> ja je obchoduju a rekl bych celkem uspesne.
> ad co pise Tomas. s tim souhlasim. Active Trader
> ma mjeste doma a ten test vysel fakt desive ale je
> tam zakladni problem. tak jak to ma Nison ve svych
> knihach a jak to testovali, tak to nefunguje. me
> taky moc ne. je totiz dulezite sledovat cenu pred
> i po tom, co nastane nejaka formace. jak se vyviji
> volume. proste cist tape.
> pak se ale vlastne dostavame na podstatu price
> action, ktera je jen zobrazena na svicovych
> grafech. ja sleduji jen par formaci (jsou jich
> desitky neli sto a neco) a to mi staci. je
> zbytecne vyhodnocovat 30 formaci. par zakladnich,
> trochu upravena pravidla a staci.
>
> __________________________________________________
> __________________________________________________
> ___________________________________
> All indicators are derivatives of price; every
> oscillator value depends on price action that has
> already occurred. Nothing can occur in an
> oscillator before it occurs in price.



Díky....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Zdravim vsechny, jsem zacinajici radoby trader a chtel bych zacit naostro obchodovat podle candlesticku, takze provadim zrovna backtest...Dospel jsem vsak k situaci kdy bych se rad poradil:V grafech nachazim jen prilis malo idealnich formaci tak, jak jsou uvedeny tady a prijde mi ze nepriklad formace hammer nemusi striktne otvirat cenu pod urovni zaviraci ceny predchozi candle, ale staci nekde pobliz ni. Beru vas clanek prilis detailne nebo je moje tuseni uplne zavadejici? Dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Korytar:

pro úspěšné obchodování candlesticks určitě nestačí tento seznamovací článek..chce to minimálně nějaké knihy, které se candlesticky zabývají...použijte vyhledávání, některé knihy jsou uvedené i tu v diskusi...existují i různé zahraniční webináře a kurzy obchodování candlesticks..sám jsem ale žádný nikdy neabsolvoval, takže v tomhle konkrétně neporadím..zkuste zapátrat, najít nějaké reference atd...

otázkou je taky, nakolik je vhodné obchodovat čistě podle candlesticks..myslím, že pro takové obchodování jsou zaprvé hodně důležitá velmi kvalitní data, která svíčky téměř nezkreslují..a za druhé, nevím, jestli je to uplně level pro začátečníka...často se svíčkové formace používají jen jako doplněk, vstupní či výstupní filtr atd...ale jistě je možné vše...ale řekl bych, že to není na "měsíc" studia..jako ale ostatně vše..takže pokud vám to opravdu padlo do oka, tak směle do toho..uvidíte sám, jak to půjde..

majkll



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Candlestick jsou jedny z nejsilnejsich a nejstarsich technickych indikaci pohybu vubec .
Je to realny odraz sentimentu obchodniku a ceny .

Vsiml jsem si, ze je velice malo knih v Ceskem Jazyce na toto tema .
A to je trochu smula pro vsechny tradery nehovorici anglicky.

Doporucuji tedy jakoukoli knihu od Steve Nisson , napriklad CandlestickCourse !

www.candlecharts.com/

Doufam ,ze tento odkaz neni porusenim pravidel :o)


Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 months later...

pokud spojite candlestick formations s urcitymi S/R a zapojite do toho obcas i fundamenty a trosku obecneho pohledu, tak mohu zarucit, ze opravdu funguji:) akorat clovek musi na grafu najit vlastni formace, ktere nikde nejsou popisovane a neskladaji se jen treba ze dvou svicek, to jsou jen takove ty nejobecnejsi, ale aby se vytvorila nejaka situace v trhu, chce to daleko vic svicek, ktere nam dohromady davaji celkovy pohled na danou situaci. obchodovat jen dve svicky a brat to jako nejaky samostatny ukazatel bez celkoveho nahledu na trh je skoro sebevrazda nekdy:). plus take je treba prepinat mezi vice TF a sledovat candles na vsech techto TF, obcas to vytvori docela jasne signaly a obcas naopak ty signaly, ktere jsou na vyssim TF jakoby jasne, tak po prepnuti na nizsi se uz tak jednoznacne nejevi...........

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Dobré poledne,
jsem na začátku trading života, zatím jsem zbacktestoval 100 obchodů s formací DB / DT na 3-min NQ čistě bez indikátorů...jediné čeho dalšího jsem se jakžtakž řídil byli S / R úrovně.
Zvažoval jsem projít si těch 100 obchodů a pokusit se najít indikátor, nebo něco podle čeho by se dále dalo posuzovat zda vstoupit či nikoliv.
Jednou z myšlenek byli 34,204 EMA, další pak candlestick. No pryč od řečí a zpět k věci. Má někdo zkušenosti s tím, že by se posuzování candle dalo využít i na takovém timeframe ? Někde jsem četl, že je to spíše pro poziční obchodování. Díky (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano děkuju za odpověď, nicméně určitě stojí za to brát to v potaz, ikdyž řídit se budu hlavně S / R hranicemi. Co se týče vstupů tak by se dali trochu redukovat počty, ačkoliv už teď mi jich na měsíc moc nevychází (cca 30). Spíš si myslím, že by to mohl být dobrý pomocník pro určování výstupů, příp posouvání SL. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...