Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

motivační citáty a knihy na téma rozvoj osobnosti


Felix

Doporučené příspěvky

Napadlo mě, že by nebylo na škodu otevřít vlákno, kde by každý mohl najít citáty, jež by ho povznesly na duchu a pomohly mu dosáhnout úspěchu. Citáty sbírám s přestávkami už od svých 11 let a poslední rok se zaměřují hlavně na ty, které dokážou člověka "nakopnout" k uskutečnění těch správných změn.
Podle Napoleona Hilla by náš život měli utvářet velcí mužové. Napodobováním jejich zvyků se sami staneme velkými. Ve svých výrocích nám předávají moudrost, které by bylo škoda nevyužít.
Také poslední dobou rád čtu knihy o rozvoji osobnosti. Nějaký čas jsem je pouze hltal, ne studoval. Jo, četly se mi fakt dobře, nic mě to však nepřinášelo. Pouze jsem měl pocit, že jsem si přečetl něco fakt dobrého, ale nedokázal jsem podle těch popisovaných zásad žít. Staré zvyky byly příliš silné a moje motivace příliš slabá. Proto jsem se rozhodl založit si rukopisnou knihu, kam bych si vypisoval obzvlášť dobré citáty a zároveň zhuštěný zápis myšlenek z knih o osobním rozvoji.
Dříve jsem byl depresivní introvert s komplexem méněcennosti. Starých zvyků jsem se ještě zcela nezbavil, ale neustále čtení strategií úspěšných už udělalo své. Už dokážu pojmenovat své špatné stránky a to mi dává sílu s nima bojovat. Kdykoliv mě můj zvyk nutí se chovat "postaru", rozsvítí se mi v hlavě kontrolka, že je něco špatně. Následně se snažím zachovat správně.
Občas na mě přijde deprese a opět se začnu podceňovat. Co udělám? Začnu si listovat svou knihou. Špatná nálada se téměř okamžitě rozplyne.

Když dovolíte, do tohoto vlákna bych začal svoji sbírku citátů přepisovat. Doufám, že se přidají další.

Zastávám tenhle názor: Dříve než člověk začně obchodovat, měl by se sám stát osobností. Pokud to neudělá, jeho špatné návyky jej připraví o peníze.



Kdo jsem?
Jsem tvůj věrný průvodce. Jsem tvůj nejlepší pomocník, nebo tvé největší břemeno. Buďto ti budu pomáhat na cestě kupředu a vzhůru, nebo tě budu stahovat do hlubin selhání. Jsem zcela pod tvou kontrolou. Polovinu věcí, které dělám bys mi mohl právě tak dobře přenechat a můžeš si být naprosto jistý, že je udělám správně a rychle.

Jsem docela dobře zvládnutelný - musíš ke mně prostě přistupovat pevně. Stačí, když mi pouze přesně ukážeš, jak chceš, aby bylo cokoliv uděláno, a po několika málo ukázkách už to budu dělat naprosto automaticky. Jsem služebníkem všech velkých osobností, ale - bohužel - i všech smolařů. Z těch, kdo jsou velcí sami o sobě, dokážu udělat ještě větší. Z těch, kdož jsou předručeni k selhání, udělám smolaře.

Nejsem žádný stroj, ačkoliv pracuji s jeho přesností doplněnou o inteligenci lidské bytosti. Mohu tě provázet jak k úspěchu, tak i k naprostému krachu a neznamená to pro mě žádný rozdil.

Využij mne, vycvič si mne. Buď ke mně pevný a já ti složím svět k nohám. Buď ke mě nedbalý a já tě zničím.

Tak kdo jsem? Já jsem tvůj [bold]NÁVYK[/bold]

Přepsáno z knihy Sedm návyků skvělých teenagerů, Sean Covey

"Smát se často a dlouho; získat úctu inteligentních lidí a náklonnost dětí; zasloužit si ocenění čestných kritiků a snášet zradu falešných přátel; ocenit krásu; nacházet v ostatních lidech to nejlepší; zanechat svět o kousek lepší, ať už obohacený o zdravé dítě, upravený záhon nebo o zlepšené společenské podmínky; vědět, že váš život usnadnil život někomu jinému. To je úspěch."
Ralph Waldo Emerson

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 62
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rozhýbej se
Mike Litman

Když toto čteš, tvůj život se zkracuje.
Odtikává.
Neříkám to proto, abych tě postrašil.
Nebo dokonce vyděsil.
Ačkoliv se to může stát.
Říkám to, abych tě probudil.
Inspiroval.
Vytáhl z hlubokého spánku.
Abys opravdu věděl, že nebudeš žít věčně.
Aby ses podělil o své jedinečné dary.
Abys zapálil svůj velký vnitřní oheň.
Abys zapálil svou obrovskou vnitří sílu.
Abys zapálil své velké vnitřní světlo.
Abys zářil. Jasně zářil.
Abys zapálil svou velkou vnitřní krásu.
Abys motivoval. Sebe i ostatní.
Abys miloval. Sebe i ostatní.
Abys maloval.
Abys psal.
Abys učil.
Abys zlepšoval.
Abys zpíval.
Abys tancoval.
Aby ses staral.
Abys cítil.
Abys poslouchal.
Aby ses učil,
Aby ses smál.
Čas běží. Svět tě potřebuje
ROZHÝBEJ SE!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Začínám s člověkem v zrcadle. Žádám jej, aby změnil své způsoby. Žádná zpráva by nemohla být podána jasněji. Jestliže chceš zařídit, aby byl svět o něco lepší, podívej se nejdříve na sebe. Pak začni se změnami.
Siedah Garret a Glen Ballard

Dříve, než budete moci sbírat vavříny vítězství ve veřejných oblastech života, musíte nejdříve zvítězit v soukromách bitvách, které se budou odehrávat v samotném vašem nitru. Veškeré změny totiž začínají právě u vás.

Opravdovou tragédií je tragédie člověka, který se nikdy v životě nevybičoval k maximálnímu možnému úsilí, který si nikdy nesáhl až na dno svých možností a nikdy se tedy ani úplně nenapřímil.
Arnold Benett

Narazili jsme na nepřítele a zjistili jsme, že to jsme my sami.
přísloví

Na hrobce jednoho biskupa z 11.století je vyryt tento nápis:
Když jsem byl mladý a volný a moje představivost nebyla nikterak omezována, snil jsem o tom, že změním svět. Když jsem byl starší a moudřejší, začal jsem si uvědomovat, že svět se nezmění. Rozhodl jsem se tedy poněkud omezit svůj záběr a změnit pouze svoji zemi. I to se mi však zdálo neuskutečnitelné.
Na sklonku života jsem se v jednom ze svých posledních zoufalých pokusů snažil změnit alespoň svoji rodinu, své nejbližší, ale ani to nevyšlo. Nyní tady ležím na smrtelné posteli a uvědomuji si (snad poprvé v životě), že kdybych se změnil nejdřív já sám, mohl bych svým příkladem ovlivnit svou rodinu, s jejiž podporou a zázemím bych možná dokázal povznést svou zemi a kdoví, jestli by se mi nakonec nepodařilo změnit celý svět.

Pokud chcete pomáhat druhým, nejdřív pomožte sobě.

[ital]Postupujte od jednoduššího ke složitějšímu a zevnitř ven [/ital]
Nežli se naučíme chodit, musíme se pohybovat plazením. Před tím, nežli se naučíme algebru, musíme znát aritmetiku. Nežli začneme zvládat ostatní, musíme zvládat sami sebe. V případě, že chcete dosáhnout ve svém životě změny, musíte začít především u sebe, nikoliv u svých rodičů, svého přítele či své přítelkyně. Veškeré změny začínají právě u vás. Jde tedy o to, abyste postupovali zevnitř ven. Opačně to rozhodně nepůjde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem rád, že někdo takové téma založil. Co se týká mě, tak sám na sobě jsem začal pracovat před několika lety, a pomalu začínám pozorovat nějaké menší výsledky. Nicméně, rozhodl jsem se tak sám, aniž bych věděl, že jsou nějaké knihy zabývající se psychologií osobnosti. Podle mě, člověk změnu sama sebe především musí chtít. Nejdůležitejší je vůle a chuť na sobě pracovat. Nicméně různá motivační literatura a literatura zabývající se rozvojem osobnosti tento růst může usnadnit.

A ještě nějaký ten citát: www.skvelyden.cz/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chcem prispiet svojou troskou pre motivaciu. :-)

"Neuspech je zdrzanie, nie prehra. Je to docasna obchadzka, nie
slepa ulica."
- William Ward


"Ludia nerozhoduju o svojej buducnosti. Rozhoduju o svojich
navykoch ... a ich navyky rozhoduju o ich buducnosti."
- Neznamy autor


"Kedykolvek Aristotela napadla nova myslienka, nechal zabit vola.
Od tej doby sa vsetci volovia boja novych myslienok."
- Neznamy autor


"Vsetko je tazke, nez sa to stane lahkym."
- Thomas Fuller


"Peniaze su iba myslienka. Ak chcete mat viac penazi, zmente svoj
sposob uvazovania."
- Robert T. Kiyosaki


"V dnesnej dobe potrebujeme dve veci: aby bohati zistili, ako
ziju chudobni a aby cudobni zistili, ako pracuju bohati."
- John Foster


"Kto chce dosiahnut malo, musi obetovat malo, kto chce dosiahnut
viac, musi obetovat viac."
- James Allen


"Na tejto zemi neexistuje ziadna istota, je tu iba prilezitost."
- General Douglas MacArthur


"Od zivota takmer nikdy nedostaneme to, co si "zasluzime", ale
to, co ocakavame. Ocakavajte vitazstvo!"
- Jim Dornan


"Ludia vidia, co je, a pytaju sa preco. Ja vidim, co by mohlo
byt, a pytam sa preco nie."
- Robert F. Kennedy


"Ak chcete byt uspesni, mali by ste sa radsej vydat po novych
cestach, ako po cestach vseobecne povazovanych za uspesne."
- John D. Rockefeller starsi


"Dovod preco vacsina ludi nespozna prilezitost, ked sa im
naskytne, je asi ten, ze je casto zahalena v akomsi zavoji a
vyzera ako praca."
- Thomas Edison


"Myslenie je najtazsia praca na svete a preto sa nou zaobera tak
malo ludi."
- Henry Ford


"Chudoba aj bohatstvo pochadzaju z myslenia."
- Napoleon Hill

"Kto chce mat zisk, musi niest aj naklady."
- Tittus Maccius Platus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, docela mě zajímají životy a myšlení úspěšných.. hlavně ty rozdíly od normálních životů. Hlavní rozdíl je asi ten, že úspěšní dokážou přiznat prohru a poučit se z ní .. :-) úspěšný umí analyzovat chyby- neúspěšný hledá důvody :)))
tady je pár citátů.
Čím lépe pracujete, tím více dostáváte.
Jack Welch

Zůstat stát, znamená propadat se dozadu.
Gordon Forward

Den, kdy začnete věřit, že jste úspěšní, je rovněž dnem, kdy jste úspěšní být přestali.
Herb Kelleher

Není to tím, že jsem chytřejší, ale tím, že se problémy zabývám déle.
Albert Einstein

První krok proto, abyste od života získali to, co chcete je rozhodnout se, co to je.
Ben Stein

Jsou tři druhy hodnot, které potřebujete v jakékoli práci na světě: kapitál, vědomosti a svoboda.
Tomáš Baťa

Metař ví o čištění dílny více než vrchní ředitel. Metaři mne mohou poučit o tom, jak udržet čistotu v podniku lépe než všichni ředitelé a úředníci dohromady.
Tomáš Baťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dnes vyšla u nejmenovaných novin velice zajímavá příloha, ve které jsem mimo jiné narazil na tyto citáty:

"Vzpomeňte na jednoho španělského vězně, který po léta žil ve stísněné kopce. Jednoho dne ho napadlo do dveří své cely strčit. Otevřely se, protože nikdy nebyly zamčené."
Winston Churchill

"Tak do toho, strčte do těch dveří!"
Pepper de Callier

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1. Základní pravidla jednání s lidmi, jak je sepsal Dale Carnegie v knize Jak získávat přátele a působit na lidi
1. Nekritizujte, neposuzujte, nestěžujte si!
2. Upřímně chvalte!
3. Vzbuďte v druhých dychtivou touhu!

2. Šest způsobů, jak se zalíbit lidem:
1.Zajímejte se upřímně o lidi.
2. Usmívejte se.
3. Pamatujte si, že vlastní jméno zní člověku nejsladčeji a nevýznamněji ze všech slov.
4. Buďte pozornými posluchači. Mějte druhé k tomu, aby hovořili o sobě.
5. Hovořte o tom, co zajímá druhého.
6. Upřímně vzbuďte v druhém pocit, že je důležitou osobou.

3. Dvanáct způsobů, jak přesvědčit lidi:
1. Vyhrajete jen tehdy, když se nepřete.
2. Ukažte, že si vážíte přesvědčení druhých. Nikdy nikomu neříkejte, že se mýlí.
3. Mýlíte-li se, uznejte to rychle a ochotně.
4. Začínejte přátelsky.
5. Veďte druhého k tomu, aby sám souhlasil.
6. Nechte hovořit druhého.
7. Nechte druhého v domnění, že ta myšlenka je jeho.
8. Upřímně se snažte dívat se na věci očima druhého.
9. Mějte ohled na přání a mínění druhého.
10. Dovolávejte se ušlechtilých pohnutek.
11. Podávejte své myšlenky napínavě.
12. Vyzvěte k soutěživosti.

4. Devět způsobů, jak změnit lidi, aniž se jich dotknete:
1. Začněte s chválou a s upřímným uznáním.
2. Na chyby upozorněte nepřímo.
3. Než začnete kritizovat druhého, promluvte o svých chybách.
4. Přikazujte otázkou, nikdy přímo.
5. Šetřete důstojnost druhého.
6. Pochvalte každé sebemenší zlepšení. Buďte poctivě uznalí a nešetřete chválou.
7. Idealizujte lidi.
8. Povzbuzujte! Přesvědčte, že napravit chybu je snadné, že to, co od druhého požadujete, může snadno vykonat.
9. Hleďte, aby druhý byl šťasten, může-li učinit, co si přejete.

Kritizovat je pošetilé, protože ten, koho kritizujeme, se brání a své chování se snaží ospravedlnit. Kritizovat je i nebezpečné, poněvadž zraňujeme hrdost kritizovaného, urážíme jeho sebevědomí a vyvoláváme tím jeho hněv. (str.1/1)

Je dokázáno, že zvíře odměňované za dobré chování se učí mnohem rychleji a pamatuje si mnohem efektivněji než zvíře trestané za špatné chování. Totéž platí i pro lidi. Kritizujeme-li druhé, nevyvoláváme v nich trvalé změny - spíše posilujeme odpor. (str.1/1)

Jistě znáte někoho, koho byste rádi napravili, aby byl dokonalejší. To je jistě dobře a jsem pro. Ale proč nezačít u sebe? Již z pouhého sobectví je užitečnější zdokonalovat sám sebe než jiné a je to také méně nebezpečné. (str.1/1)

Neodsuzujme lidi, raději se je snažme chápat. Snažme se pochopit, proč jednají právě tak, jak jednají. To je rozhodně prospěšnější a více vzrušující než kritizování a přináší to sympatie, snášenlivost a laskavost. “Pochopíme-li všechno, jsme s to všechno odpustit.” (str.1/1)

Charles Schwab: “Pokládám svou schopnost vzbuzovat v lidech elán za svou největší přednost. Jen uznáním a povzbuzováním lze vykřesat nejlepší vlastnosti člověka. Nic neubíjí ctižádost v člověku tolik jako kritika ze strany nadřízených. Já nekritizuji nikdy nikoho. Jsem přesvědčen, že se člověk musí k práci povzbuzovat. Proto rád chválím a nerad vidím chyby. Líbí-li se mi něco, upřímně to uznám a nešetřím chválou.” (str.1/2)

Henry Ford: “Existuje-li nějaké tajemství úspěchu, je ve schopnosti postavit se na stanovisko druhého a posuzovat věci z jeho i ze svého hlediska.” (str.1/3)
“Máte plno práce, neobtěžujte se s odpovědí.” (str.1/3)

Můžete si udělat ve dvou měsících více přátel, budete-li se o ně zajímat, než kolik byste získali za dva roky, kdybyste u nich chtěli vzbudit zájem jen o sebe. (str.2/1)
Člověk, který se nezajímá o své bližní, má v životě největší nesnáze a nejvíce škodí druhým. Takoví lidé jsou pramenem všech lidských neúspěchů. (str.2/1)
Nemá-li někdo rád lidi, nemají ani lidé rádi jeho nebo jeho práci. (str.2/1)

Nejsnáze najdeme cestu k srdci člověka, hovoříme-li s ním o věcech, které jsou mu nejmilejší. (str.2/5)

Podívejte se, já o tom soudím jinak, ale snad se mýlím. Často se mýlím. Mýlím-li se, rád se dám poučit. Podívejme se však ještě jednou, jak se věci doopravdy mají.(str.3/2)
“Jen hlupák suverénně něco tvrdí, kdežto moudrý člověk je plný pochybnosti.” Moudrý člověk se umí podívat na věc z více hledisek a ví, že každé hledisko má svou pravdu a rozhodovat jednoznačně mezi hledisky je věc prakticky nemožná. (str.3/2)

“Náš závod dokončil nedávno novou sérii rentgenového zařízení. Právě jsme dostali do kanceláře první zásilku. Nejsou to přístroje dokonalé. Víme to a rádi bychom je zlepšili. Byli bychom Vám velmi vděčni, kdybyste se - až budete mít trochu času - na naše přístroje podíval a pověděl nám, jak by se měly upravit, aby lékařům lépe vyhovovaly. Víme, že jste velmi zaměstnán, a proto milerádi pro Vás pošleme auto, kdykoliv určíte.” (str.3/7)

“Kdybych byl na Vašem místě, cítil bych úplně stejně.” (str.3/9

Link to comment
Sdílet pomocí služby

R. Kipling - Když

Když bezhlavost svým okem klidně měříš,
ač tupen, sám že nejsi bezhlavý,

když podezříván, pevně v sebe věříš,
však neviníš svých soků z bezpráví,

když čekat znáš, ba čekat beze mdloby,
jsa obelháván, neupadat v lež,

když nenáviděn, sám jsi beze zloby,
slov ctnosti nadarmo však nebereš,

když umíš snít a nepodlehnout snění,
když hloubat znáš a dovedeš přec žít,

když proti triumfu i ponížení
jak proti svůdcům společným jsi kryt,

když nezoufáš, ač pravdivá tvá slova
lstí bídáků jsou pošlapána v kal,

když hroutí se tvé stavení a znova
jak dělník v potu lopotíš se dál,

když spočítat znáš hromadu svých zisků
a na jediný hod vše riskovat,

zas po prohře se vracet k východisku,
a nezavzdychnout nad hořem svých ztrát,

když přinutit znáš srdce své a čivy,
by s tebou vytrvaly nejvěrněj,

ač tep a pohyb uniká ti živý
a jen tvá vůle káže >Vytrvej!
když něhu sneseš přílišnou i tvrdost,
když svůj jsi, všem nechť druhem jsi se stal,

když sbratřen s davem, uchováš si hrdost
a nezpyšníš, byť mluvil s tebou král,

když řekneš: "svými vteřinami všemi
mně, čase, jak bych závodník byl, služ!"

pak pán, pak vítěz na širé jsi zemi
a co je víc: pak, synu můj jsi muž!

Lucius

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když mi bylo 25, můj mentor mi řekl: "Navrhuji vám, pane Rohne, abyste si dal za cíl stát se milionářem."
Velice mě to zaujalo. Milionář - krásně to zní.
Pak dodal: "a to proto,..." Myslel jsem si: "Panebože, nemusí mě učit proč. Nebylo by výborné mít milion dolarů?" Pak řekl: "NE, potom je nikdy nezískáte. Stanovte si za cíl stát se milionářem kvůli tomu, co z vás bude, až se jím stanete."

Mohl bys to říct prosím ještě jednou, prosím?

"Stanov si za cíl stát se milionářem kvůli tomu, co z tebe bude, až se jím staneš."
Řekl: Dělejte to kvůli dovednostem, které se budete muset naučit a kvůli tomu, jaký se z vás stane člověk. Udělejte to pro to, co budete umět o obchodu, co se naučíte o organizaci času a práci s lidmi. Udělejte topro schopnost, jak držet své ego v šachu.Kvůli tomu, co se budete muset naučit o štědrosti. Abyste byl laskavý a zároveň silný. Kvůli tomu, co se budete muset naučit o společnosti a obchodu, vládě a daních a o tom, jak stát úspěšný, abyste dosáhli statutu milionáře.
Důležité je všechno, co jste se naučil a čím jste se stal, abyste dosáhl statutu milionáře. Ne ten milion dolarů.
Když to takto uděláte, můžete rozdat všechyn peníze, jakmile se stanete milionářem, protože to nejsou peníze, které jsou opravdu důležité. Co je důležité je osobnost, kterou se stanete.
To byla jedna z nejlepších filozofií, kterou jsem kdy v životě slyšel.
Nidko mi to takhle dříve nevysvětlil.
Další věc, kterou řekl, byla: "Dejte si pozor na to, čím se stanete ve snaze dosáhnout svého cíle. Neslevujte. Neslevujte ze svých zásad. Nedělejte ústupky ze svých hodnot. Něco tím sice získat můžete, ale nebude to příjemné."
Jeden starý prorok řekl: "Co na jazyku sladce chutná, v útrobách nakonec zhořkne." Později litujeme, že jsme udělali ústupek nebo že jsme jednali chybně jen proto, abychom něco získali. Nestojí to za to. Když to uděláme, pak to, co získáme, nemá cenu.
Myslím si však, že je moudré, když něco použiješ jako výzvu k osobnímu růstu, k dosažení určité úrovně. Pak víš, že skutečná hodnota je v tom, co se z tebe stane
[ital]Jim Rohn; Rozhovory s milionáři, nakladatelství Čintámani [/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dnes jsem narazil na dvě zajímavý motivační videa. Uložil jsem si je, pro případ, kdyby mě náhodou přepadla myšlenka, že něco nezvládnu :-)
První video je o mladé mamince, která se pečlivě stará o své miminko, přitom chodí do posilovny, na nákupy, na aerobik a k tomu ještě stíhá podnikat: www.youtube.com/watch?v=oiq_xdooaSw
www.youtube.com/watch?v=fIOYLMnTt0s

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím,

mám tu několik citací Billa Gatese:

Život není fér, zvykejte si.
Je fajn oslavovat úspěch, ale je mnohem důležitější věnovat pozornost nezdarům.
Když už něco nemůžete udělat dobře, udělejte to alespoň tak aby to vypadalo dobře.
Kdyby se GeneralMotors vyvíjeli stejně jako počítačový průmysl, všichni bychom dnes jezdili v autech za 25$ se spotřebou 1 galon na 1000 mil.




Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...