Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - V.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

No . . . síce ku vám na forum velmi neprispievam ale debata o sidovej technike ma velmi zaujala :) myslim si že tých, ktorých zaujal sidov screenshot a začali ho rozoberať su velmi dobri traderi, a ocenujem že z jedneho screenshotu dokázali vykúzliť také slušné nápady ako hore, no ja si myslím že Sid dobre vedel prečo prave taky screenshot dava na sklo, pretože zakryl všetko čo je treba :) a myslím si že vaše rainbowy ani MAčky nie su tym správnym smerom, ktorým by ste mali napredovať a to kvôli systemu akym pracuju. Možno to poviem nezrozumitelne ale tieto indikatory pracuju na principe strednej ceny . . čiže ked je librojen dole a spravi pekny 150 pipsovy long, screen ktory vam sid dal, tak bude prieraz všade a nezaleži či je to EMA, SMA a podobne . . . problem však nastane ked librojen - ako to on vie netrenduje. . . v tom pripade sa budu tieto indikatory tak ako sa spravaju, budu sledovat stredné ceny, no a nastane velky problem a to je že to bude oscilovať okolo indikatorov, a librojen na 5min grafe vam iba za tu naseludjucu noc čo bola vyklepe stopky niekolkokrat, čiže môj nazor je že nemali by ste hladať riešienie tu, ale v niečom takom čo dokaže "nakresliť a odhadnut" otočenie trendu, a stači si aj od sida vypytať nočný screen k tomu čo dal a tam by to malo byt pekne vidieť. :)


možno sa mýlim možno som pomohol :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mateej:

já nevím, já myslím, že to není jen o šikovnosti, lisakus tady tuším jede live (stejně jako já) od minulého roku a jak se dívám na jeho první příspěvky se datují někdy k začátku roku 2006 a když si přečteš jeho současné názory tak přece dávají hlavu i patu.
Studoval jsem vlákna, četl příspěvky, několikrát za sebou aby mi to potom dalo nějaký smysl. Zkoušel jsem různé indikace a rady, ale na vše jsem si nakonec musel přijít sám. Jak píše SID, přečíst si nějaké zprávy(nemusí to být notně z Bloombergu - viď Radovane) podívat se na graf na nějakou tu idnikaci, třeba ADX, MA apod a zkusit to, když to nevyjde, svět se nezboří je tu "Karel" (SL) a jde se dál.
Já jsem teprve novic, velké rady dávat nemůžu, ale když tady čtu nějaké příspěvky o tom že jsem pořád v červeném a jaký je ten a ten indikátor, tak se nedivím, že už tady přestalo hodně lidí přispívat. Ve vláknech je hodně věcí využitelných k tradingu, jen si to přebrat a popřemýšlet nad tím, nepřeskakovat ze strategie na strategii. Odkazů na jiné - zahraniční fóra je tady taky spousta - pokud vládneš přijatelně angličtinou tak zkus projít i jiné servery než je finančník.
Když si člověk bude jen stěžovat tak to asi opravdu moc daleko nedotáhne. Každopádně to chce trpělivost. Ta je myslím ve FX na předních pozicích.
Hergot další OT příspěvek, no snad Ti to SIDe nebude vadit, kdyby jo tak delete..
No aby nebyl moc OT, tak bych řekl, že pokud to na cable vyleze nad denní pivot, zkusil bych LONG (i když tomu články na Bloombergu moc nenasvědčují a jak se dívám na futures taky jsou v mínusu už od rána). No kdo ví. třeba to zkusit, kdo nic nezkusí nic sice nezkazí, ale taky nic nemá :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Tuktuk:

Vdaka za rady. Lisakusove prispevky maju kazdopadne hlavu aj patu, ale tak isto aj prispevky ludi, ktori neprofituju mozu mat hlavu a patu.
Neviem, kde je u mna problem:((. Zo strategie na strategiu naozaj neskacem. Uz vyse roka som pri pivotoch a MA. Potom som to vylepsil o plavajuce pivoty od Sida a o ADXMA, co je vylepsene MA (vdaka Sid), na ine indikatory sa vobec nevypytujem. Zahranicne fora som tiez zvykol citat, ale zatial tam nebolo nic lepsie ako adxma s pivotmi... Kto vie, kde je pes zakopany... Kazdopadne vdaka za reakciu.

to Sid:
Neskumal si niekedy za tvojich univerzitnych cias alebo po nich, ci su casove rady menovych parov autokorelovane?

Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To all,

tady to je jako u Billa Gatese, všichni se snaží dělat jako včeličky.
Co týká Rainbow, používám ho pouze jako jeden s filrů falešných signálů. Nechala jsem ho viditelný protože barvičky to celé oživí. Ostatní věci jsou skryté.
Jinak, nějakou dobu jsem se živila psaním programů, sice v FoxPro, ale ono je to všechno podobné.

Good Trades Věra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Retro
pokud bude nadále posilovat Aussie oproti USD (od včerejších 14 hod. udělal přes 100 bodů) a USD oproti jenu (taky kolem 100 bodů plus), poleze zákonitě AUD/JPY nahoru....(nyní cca 115x0,87=cca 100). pokud jeden z těchto párů začne výrazněji klesat, půjde dolů i AUD/JPY - a prd na tom záleží zda ti na weekly grafu ukazuje MACD to nebo ono..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid
Díky za inspiraci s duhovým CCI. Ty duhové pivoty bych zveřejnil (takhle bohužel jen obrázek), ale váže mě slib tobě, že nemůžu zveřejnit jednu věc co obsahují (řikám si, jestli si to vlastně ještě můžeš pamatovat, ale já sliby plním).

to all:
dneska mě GBP/USD pěkně dostal. Hned z rána -13 pips. Blbej range. Radši počkám na zprávy, kam se to po nich pohne, tam budu hledat korekce pro vstupy. Tak mě to vzalo, že sem přehlíd vstup na USD/JPY na 114,80 :( chjo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...