Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak se nejrychleji naučit umění tradingu (2)


Doporučené příspěvky

S psychologiou uz nemam problem, je to len otazka zvyku. Netreba sa zameriavat na kazdy jeden obchod, zisk a stratu. Vlastne priebezne ani nesledujem, kolko som na ktorom obchode zarobil. To pozeram az koncom mesiaca, ked idem odfaxovat poziadavku na vyplatu. Priebezne pozeram vzdy len graf.

avatar: Demo a Live ucet je nieco ine aj z ineho dovodu. Moje skusenosti: myslel som si, ze fama, ze broker nema rad ziskovych obchodnikov a snazi sa ich znicit, je len sci-fi. Odkedy som zacal byt dlhodobo ziskovy, deju sa divne veci. Ked som kontroloval svoje vysledky, zistil som, ze dostavam vzdy horsiu cenu pri market orderoch, co rapidne znizuje priemerne vysledky. Kdezto na Deme nic take. Zacal som teda pouzivat limit orders, kde mam garanciu ceny. Chvilu bolo vsetko vporiadku a moje Live vysledky sa zase podobali Demu, az kym som nezacal dostavat zle ceny! Boli jednoducho prestavene o 1 bod hore alebo dole oproti realnym podla toho, na akej som pozicii. Broker je svina :) Uz chapem preco e-Signal...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za článek, hned mi přijde, že aspoň trochu něco dělám dobře. Mám zbacktestovaný systém, nakoukané grafy z jednotlivých historických dní. Takže tuším, za jakých podmínek systém funguje dobře a v kterých dnech naopak nic moc.
Teď papertraduji a vedu si v excelu dva listy. První s obchody přesně podle pravidel mého systému a druhý s obchody s mými diskrečními rozhodnutími, které se mohou odchýlit od přesně stanovených pravidel systému (tj. některé vstupní signály vynechám, někdy mi obchod uteče, někdy posunu SL na jiné místo než dává systém). Na konci dne porovnám výsledky obou listů a ohodnotím svoje diskreční rozhodnutí, které jsem daný den udělal.
Doufám, že se takto posunu již brzy k live tradingu. I když je mi jasné, že tam to bude zase o něčem trochu jiném.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za článek,je v pohodě.Záznamy equity dělám v programu MSA a ten mi na to maximálně vyhovuje.Každopádně vyhodnocovat výsledky si myslím že je rozumné 1x měsíčně.Pro mě osobně je nejdůležitější papertrading.U backtestu je to úplně o něčem jiným.Samej zisk,minimum nákladů :-) Chápete žejo.
Ať se daří všem
Foxxxxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý deň,

to fyzik. Zo záujmom som si prečítal Tvoj príspevok. Zarazila ma ale veta:
"Ked som kontroloval svoje vysledky, zistil som, ze dostavam vzdy horsiu cenu pri market orderoch, co rapidne znizuje priemerne vysledky. Kdezto na Deme nic take.".
Chcem sa opýtať - neuvažoval si so slippage pri plnení market príkazov na demo účte.? Je možné, že v rámci demo účtu slippage neexistuje (alebo je výrazne menší) - t.j. realizuje market order nad aktuálnymi dátami. Alebo Ti broker slippage umelo v reále zvýšil po určitom čase?
Z môjho pohľadu je to ďaľší potenciálny dôvod prečo neobchodovať FOREX, keď broker je priamo zainteresovaný na výsledku obchodu.

Ďakujem za odpoveď.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ticker - ano, toto je právě doména forexu, kde obchodník obchoduje primárně přímo proti svému brokerovi, nikoliv proti ostatním obchodníkům přes burzu. Pravděpodobně se s tím dá žít, ale je třeba to mít vždy na paměti a věnovat tomuto problému opravdu vysokou pozornost tak jak píše fyzik.
U klasických futures, které obchoduje s Tomášem, technické rozdíly mezi demem a live příliš nejsou - rozdíl je samozřejmě v psychice a hlavě obchodníka.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ticker: Aj keby som uvazoval slippage, statisticky by sa mal tento efekt vynulovat. Neviem preco vlastne tolkych trapi slippage. Za normalnych okolnosti je predsa rovnaka pravdepodobnost, ze sa cena v tomto kratkom case pohne v mojom smere aj proti mne, takze sa da tvarit, akoby ziaden slippage nebol. Teraz testujem ECN brokera, ktory komunikuje priamo s bankami a vysledky su vyrazne lepsie. Banky nevidia prednastavene prikazy okrem limit orders a broker neotvara protipozicie. Ale ano, mas v tom pravdu a planujem priamo prejst z forexu na obchodovanie ER2. Forex ma laka skor preto, ze je tazsi, tesi sa stale vacsej popularite, ale nevidel som oficialne prilis velke percenta. Na zarabanie su komodity, na hranie Forex:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peter - osobne som pred fázou obchodovania na demo účte a najviac sa obávam práve technických rozdielov demo účtu voči účtu reálnemu. Neviem si totiž dosť dobre technicky predstaviť, ako je v rámci demo-účtu nasimulovaný slippage a ako táto simulácia odráža realitu.
T.j. pri výpočte slippage pri zadaní príkazu, jeho plnení, resp. zrušení vychádzajú s presnej dlhodobej štatistiky pravdepodobnostného rozdelenia slippage pre danný trh, alebo to simulujú s pevne nastavenými hodnotami?
Z pohľadu môjho obchodného systému je to dosť kritické - ale odpoveď mi dá asi až reálne obchodovanie.

S pozdravom

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jako vždy, výtečný článek. Hodí se mi i z toho důvodu, že v tuto dobu zrovna měním nastavení svého grafu takže mám i takovou inspiraci.

Navíc mě překvapuje, že článek tu není skoro ani den, a už je tu tolik příspěvků. To svědčí o obrovské návštěvnosti tohoto serveru - jen tak dál!

Hodně zdaru!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...