Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Umisťování SL


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 117
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Miller
live jedu forex, zatim se mi moc nedari...vlivem emoci. Live halt neni demo. Nastesti sem s tim pocital a snizil velikost pozice na absolutni minimum co mi broker dovoli, takze ty cervena cisla tolik neboli...a az se uklidnim a zacne se zelenat, standartni velikost pozice dle MM tu malou ztratu ze zacatku hrave smaze behem par obchodu:).
Optimalizovat SL se urcite da. Třeba mě teď napadlo tohle: Kdyz si vezmes svuj standartni profit. Myslim tim median, tedy takovy profit v bodech, ktereho nejcasteji dosahnes. Nemel bys jit se SL nad tohle cislo, aspon muj nazor. Ber to takhle, je to pomer 1:1 risk/zisk cili plichta (pri uspesnosti obchodu 50%win bys byl na nule), nicmene tenhle SL je extremni, takze v realite bude lepsi pomer nez 1:1. Pokud by mel byt SL vetsi, myslim si, ze bys to nemel brat, protoze bys tim sel proti nenulovemu vysledku. Pokud mas uspesnost obchodu pod 50% win, tak bych to SL udelal jeste radej o krapet mensi. Jen nazor.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miller

Pokud chcete obchodovat NQ, tak vám vystačí 40-60 USD SL. Já používám 40 USD SL (live) a když zrovna není nějaký extrémní pohyb tak je dostačující. Takový SL a trh NQ je pro začátek úplně ideální. Riskovat pro začátek 2% účtu mi přijde dost, psychika je sv**ě a dělá si často s člověkem co chce. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ramiroo 001:

Chci se zeptat, když obchodujete trh NQ s uváděným SL, jaký PT používáte, jestli vůbec nějaký.
Backtestuji na tomto trhu pattern finwinu. SL mám 50,- PT 85,-. Zjišťuji však, že je to asi málo, protože PT dosahuji obvykle do 1 min. Z vašich příspěvků je mi teď jasné, že musím vyzkoušet jiný TF. Nevím, ale jestli mám zvýšit PT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lanka : dost malý PT. zvol si větší alespon 1:3. mužeš mít 3 ztráty pak jeden win obchod a jsi na nule :) já sám mám PT 1:4. zatím backtest a paper a nevychazí to špatně :) na RB 28 si značím hlavní S\R urovně, proti kterým nejdu a když není dostatečný prostor alespon pro 150 dolarů obchod neberu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Lucínek

U protitrendového DB a DT po vstupu, posunutí na BE, i když to jde dále správným směrem čekám na první protipohyb a pokud ho BE ustojí tak poté až posouvám. Samozřejmě jde li o velký pohyb tak posunu, ale dávám tomu v tu chvíli větší volnost.

Ještě je potřeba napsat, že jsou období (silných trendů) kdy mě do protitrendového obchodu nedostane nikdo ani párem volů. :)
Mějte se, je čas :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to peprník - Jestli by to nechtělo místo optimalizace SL, optimalizovat emoce, když jak sám uvádíš máš s nimi problém.

to lanka - proč vyšší timeframe, když jak uvádíš , že na svém TF obvykle dosahuješ PT za 1 minutu, je přece dobře, že ho dosahuješ, i když RRR není zrovna pravé ořechové

Jen jako námět, nic ve zlém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

dobry den

samotnou funkci stop losu jsem docela pochopil samozrejme nemam zkusenosti z praxe ale i tak potrebuju se zeptat jestli se uziva ten stop los i v pripade ze zvoli kratkou (short) pozici obchodovani a tedy prodal jsem jeden kontrakt kukurice za 100 dolaru a ocekavam ze cena pujde medvedim trendem tedy (dolu) a tak umistuju stopp lost treba na 105 dolaru a jakmyle se moje ocekavani nevyplni a cena poroste na 105 dolarech se mi kukurice nakoupi aby moje straty nebyly vissi ? nebo jak to funguje ? dekuju za radu [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...