Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jakým směrem se vydat?


Doporučené příspěvky

to zito:
zdravim, nechtel by jsi zalozit nove vlakno o spreadbettingu?
Ja si myslim, ze je to hodne zajimava cesta, jak si vydelat nejakej ten zakladni budget na "poradny" trading (tu )muj znamy si predevcirem otevrel ucet u e-trade. hned musel zkusit nejaky ty sazky, neco mu zustalo vyset pres noc a rano se podivoval, ze si zauctovali par liber navic. on je typicky priklad toho, jak by se trading delat nemel, tak jsem zvedavej, jak se mu bude darit v bettingu.
v diskuzi jste nakousli neco, jako ze by se po novym roce mela ze spreadbettingu platit dan. pochopil jsem to spravne? vztahuje se to na veskerej betting v UK nebo jen na market?

Jinak ja jsem zatim na zacatku, co se celkoveho obchodovani tyce. procitam financnika, koupil jsem si knizku od eldera [bold]Come Into My Trading Room[/bold], pokousim se usetrit nejakou tu rozumnou castku a budovat system. citim ze je toho predemnou jeste hodne k uceni, ale me to bavi cim dal tim vic a tak jsem rad, ze jsem nastoupil na tuto cestu.

timto bych rad podekoval adminum toho to webu (tu). chlapy delate dobrou praci! v dnesni dobe, kdy se plati prakticky za vse, vy davate do obehu "free" informace, ktere mohou sikovne ruce promenit v bohatsvi.
diky a preju vam mnoho uspechu jak s financnikem tak i v trhu.

s pozdravem sweed

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sweede,
já ještě nemůžu zakládat nová vlákna. To by musel někdo, kdo má už více než 30 příspěvků. A navíc teď na měsíc odjíždím pryč.
Já mám jenom strach, že hodně lidí je nezodpovědných, viz tvůj známý, a jednoduchost (resp. nízký základní kapitál) této formy obchodování, může právě působit trable. Na druhou stranu, nezodpovědní lidé to budou mít v tradingu vždycky těžké.
S těma daněma je to složitější. V podstatě bys musel být každý kalendářní rok více než 180 dnů mimo ČR, abys nemusel výnosy ze spreadbettingu v ČR přiznávat (to je tenhle rok můj případ). Pokud jsi mimo ČR méně než 180 dnů (zřejmě většina lidí na tomto serveru), tak člověk daní "celosvětové" příjmy.
Hodně stěstí tradeři, za měsíc zase nashle.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fyzik, myslíte, jako že někdo kdo tradingu vůbec nerozumí si vezme pár stovek dolarů a začne skalpovat?
Tak to si myslím že má 100% záruku toho, že svých pár stovek odevzdá trhu a ani nemrkne.
Skalpování je z mých zkušeností to nejhorší a nejobtížnější čím by měl nováček začínat.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak tak, ono ani scalpovanim moc zacit nejde, pokud clovek nema kapital, protoze potrebujete velmi kvalitni data a sw aby ste byli uspesni. a navic cteni tapeu a vyznani se v order booku je potreba natrenovat. clovek ktery uplne zaciina a nekdo mu to nazorne neukaze, tak scalpovanim nevydela ani ň. a ted mam na mysli fakt scalping ne nejaky pseudodrzeni 1min na zaklade indikaroru

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neviem ako pocitate, ale napriklad na forexe ma zmysel obchodovat system s maximalnym drawdownom 200 pips. Takze na miniucte bezpecne staci cca 500 dolarov pre zaciatok a neviem si ani predstavit, ako je mozne ho vynulovat za menej ako 100 obchodov pri nahodnom obchodovani s malymi targetmi (sanca asi taka, ze ma zabije meteorit). Takto sa da aspon trenovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike: ine som chcel. Ja hovorim, ze nahodnym obchodovanim ("hazardom") sa ti nepodari len tak lahko vygumovat ucet a o to vacsi uspech by si mal mat pri "tradingu". Aj ked pravdou je, ze ono je to naopak - emotivnym pristupom obchodnici prerabaju podstatne rychlejsie ako cisto nahodnym obchodovanim a myslim, ze to je jediny (!) dovod, preco treba pre zaciatok velky ucet. Myslim, ze je lepsie najprv si dobre uvedomit tuto skutocnost a potom staci zacat s mensim uctom. Pre mna staci ucet = 3 x maximalny doterajsi pokles (vratane papertradingu). Cim vacsi mam ucet, tym viac riskujem, aby som dodrzal tento pomer.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník Napsal:
-------------------------------------------------------
> tommes
> Z 1000 USD se dá za rok udělat 5000USD na
> minilotech jako nic. A teď? Je to dost nebo málo
> na seriozní trading? Pokud dost, pak má člověk co
> začal s 1000USD výhodu před tím kdo šetřil peníze,
> protože má za sebou rok plný zkušeností z live
> tradingu. Navíc, pokud vidím že mi to jde a
> vydělávám, můžu na účet přidat.


Myslim ze si asi nepochopil co som sa ti vacsina snazi povedat, ale to je jedno. Napisal si ze s 1000USD za rok urobis 5000 USD ako nic, to je proste nerealne, budes rad ked za rok udrzis konto + mozno nejaky maly zisk a ked si budes isty, budes prostemusiet doliat kapital, inak to nepojde, a to je to co som ti chcel povedat, ja sam som zacinal s 1000USD. na forexe je zacat s 1000 prirodzene , ale je nerealne aby si zarobil 4000 USD za rok ako zaciatocnik . sam by som s vacsim kontom ako 1000USD nerad zacinal, myslim ze tu mas niekde vlakno s porovnanim 2 variant startu, a nemusel si zatahovat do diskusie sny o tom kolko urobis, pokial si tam este neni.

problem je v tom ze pri tvojom priklade by si v prvy rok mal 5000USD a v druhom 25000 USD a v tretom 125000USD alebo este viac s pouzitim PS , tak dalej. a v podstate by si to dokazal AKO NIC. no tak zacni a ja tibudem drzat palce, lebo v tradingu a specialne na FX plati jedno pravidlo, nezalezi kto ma pravdu, ale kto kolko prachov zarobi :)

vela stastia

BTW: ak chces ist do tradingu s malou sumou , tak si najdi sutaz kde za % o akych hovoris budes dostavat premie, niekolko 1000 USD , v podstate budes moct zarobit (ako nic) ovela viac penazi aj s malym kapitalom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike: nedavno sa po forach a casopisoch pisalo o gamblerovi, ktory urobil na forexe z 5000 dolarov vyse dvoch milionov dolarov, to sa aj larry willmams moze potopit, tak by som to velmi nepodcenoval ;-) ale to mal stastie. Mimochodom ja som mal prve tri mesiace na forexe podobne stastie, ked som z 2000 dolarov vyrobil 20 tisic dolarov tak, ze som plnou sumou nabehol na rastuci trend EUR/JPY bez ohladu na riziko. Dalsi mesiac som klesol naspat.
Ale na druhej strane niektori pisu ako minuly rok z 2000 vyrobili 7000 len zo signalov gain capital group, ktore su zadarmo, len ich treba disciplinovane nasledovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...