Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 6: nový pohled na chyby


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 102
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Mirro: Z tveho prispevku vidim, ze umis anglicky, poslechni si tedy prednasku Dr. Janice Dorn na Woodieho strankach a hned budes moudrejsi.
A jak poznam, ze jsem se dostala na uroven Nevim, ze vim? To ti mohu rict naprosto presne, vubec to vlastne nevim :) a hlavne si myslim, ze to ani neni dulezite. Proste jdu krok za krokem az se ze mne stane Top trader.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak : Díky za odpověď.
Jsem začátečník na začátku.
Manuál jsem přečetl po 18. část.
Ano, v 13. části jsou mnou ptané pojmy a Vámi odkazovamé.
Nemám fotopaměť, bohužel mám pamět, která zaznamenává aplikované věci.
Pravděpodobně až budu mít takový přehled jako Vy, tak se ptát nebudu, nebo kvalifikovaně.
I tak dík.

Na www.financnik.cz/forum/read.php?4,520,81461#msg-81461 jsem mimojiného požádal, cituji :
"Najde se někdo ochotný podělit se svými zkušenostmi jak opravdu začít, co napřed a co potom, alespoň heslovitě, odrážkami, ale pokud možno bez slangu?"

I jinde jsem vyjádřil potřebu priorit. Dobře odpověděl Malcik, ještě jednou jemu dík.

Svaťa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

svabe,

osobně si myslím, že je to ze začátku opravdu jen o čtení a čtení. Já jsem si celý manuál pročetl nejméně 3x, pak jsem se vrhl na články a pokud dokážete tohle vše rychle vstřebat, máte celkem jasno.

Co se týče vašeho dotazu jak začít, tak to je tu opravdu napsáno x krát, já to jen zopakuji - učit se, učit se, učit se, studovat články a manuál, zkusit vybudovat první obchodní systém, případně začít s hotovým obchodním systémem (WCCI apod.), backtestovat, papertradovat, zdokonalovat systém a pak teprve přemýšlet o live účtu :) .

Přec jen je škoda v tomto diskuzním fóru točit stále to stejné dokola :) .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzin : I já si už říkám, že "Přec jen je škoda v tomto diskuzním fóru točit stále to stejné dokola", když se v podstatě nic nového nedozvím.
Stále dělám chyby a ne a ne se poučit.
:S :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pekny clanek, zase trefa do cerneho!Diky! Chtel bych se taky podelit o skvely zazitek ktery jsem zazil kdyz jsem listoval na internetu Ceske Televize a narazil jsem na plovarnu Marka Ebena s Jaroslavem Duskem. Tento divadelni a filmovy herec znamy z mnoha filmu jako vetsinou negativni slizak prospechar atd se mi predstavil v uplne novem svetle a to v roli sve vlastni osoby. Byl to moc inspirujici zazitek a az budu o vanocich na chvili v CR urcite si koupim listek do divadla lavka (www.lavka.cz). Proc to pisi zde do psychologie a jeste na server o tradingu? Posudte sami jestli vam stav pana Duska v synchronizaci s vesmirem na jevisti zivota nepripomina ono zname obchodni "to be in the zone":

www.ceskatelevize.cz/vysilani/1093836883-na-plovarne/206522160100010-07.05.2006-22:00-s-jaroslavem-duskem.html?from=60

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to svabe:-)
OKAMŽITĚ = hned teď si udělejte kdekoliv to jde cvičné portfolio a tam si cokoliv = COKOLIV = akcii, komoditu, měnu...ihned zadejte. NEUVAŽUJTE zda long či short, zkrátka ji tam NĚJAK hoďte, jedno či se vám zdá dole nabo nahoře. Aniž víte něco o tech analýze, fundamentu, manymenežmentu či jak se na to všecko dívat. Zkuste ale investici zhruba v objemu, který si myslíte že byste tam vrazil mít už ostrý účet. Nehrajte si s miliony, až je fakt nemáte.
PROČ?
Takto tam totiž ty svoje prachy okamžitě uvidíte jak tečou: denodenně, FURT, jak moře se to vlní. Do zelena, do červena. Až vás toto nechytne, jak se to neustále mění a hýbe, až vás u toho nenapadne jak asi si už nahanobený zisk uchovat a nejlépe jak zkusit ho vyždímat co to jde a co asi dělat když vám investice červená, pak se obtěžujte někam jinam, toto není byznys pro vás :-))

Že je to tvrdě napsáno? On ten houpací byznys moc mazlivý není, ale pomazlit se s ním přesto dá!

udělejte si to tak jednoduché jak jen to jde
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Miciko :

Portfolio mám a součástí tohoto portfolia je něco přes rok i podílový fond ve kterém je více než bych pro začátek dal do tradingu a který cca za rok udělal 50%. Potom to šlo dolů a proto jsem v určitém okamžiku přešel na jiný fond, který šel také dolů, ale poloviční tendencí. Teď jsem opět přešel na původní fond i když zatím to jde nahoru rozpačitě. Pravidelně sleduji.

Prachy tečou, moře se vlní a co dál. Mám záměrně udělat červená čísla? Asi jsem málo chápavý.
Udělat to, to bych ale porušil zde proklamované a v knize Dr. A. Eldera : "Tradingem k bohatství" doporučované zásady, které mimojiné autor velice dobře na příkladech osvětluje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to svabe:
nerozumím...a proč byste měl dělat záměrně červená čísla? Co takhle zkusit dělat zelená čísla? A třeba záměrně? Až investujete do podílových fondů s výhledem držení roky tak tento web myslím není to pravé ořechové pro vás.
Až jste či chcete být aktivní trader, tak co vám brání zkusit vydělat i na poklesu? I o tom je kniha Eldera, mj. je tam myslím velice zajímavě a hodně věnováno technické analýze - ta vám nic neříká? I ta kniha se ale dá vyložit různě, každého osloví asi jinak, to je fakt.
Faktem též je že jsou lidé jež neváhají a konají/zkouší konat i bez knih, další shání vše možné (i nemožné) a k akci se nikdy nedostanou: jsou a zůstanou věčnými čtenáři všech možných návodů a motivačních knížek. Nic proti tomu, ale tím se vydělávat bohužel nedá (vyjma autorů). I to zde někde bylo už x-krát probráno.

Každý svého štěstí, peněz i obživy strůjcem. Takže až se ptáte "...a co dál" tak najdete to i v tom Elderovi: mj.ta kniha má název "Tradingem k bohatství". Za podstatné a oslovující v názvu osobně nepovažuji "...k bohatství", ale to první = čím, jak = TRADINGEM

udělejte si to tak jednoduché jak jen to jde
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Z Eldera jsem zatím vstřebal "nastudoval" pouze 1/3 = Psychologii. jednak je to první část, jednak jsem ji původně nepovažoval za důležitou a jednak je to o kvalitě poznání a tomu brání množství informací v krátké době a nedostatečné vstřebání.
To, že existují lidé, kteří jsou ochotní jen diskutovat, asi Vám připadám, ale bez kvalitní oponence není možný dobrý výsledek a existují i takoví, kteří skočí a už se nevynoří. Elder opakovaně varuje před hazardéry a před kroky ve kterých člověk nemá jasno.
Tento web nabízí pomoc, ale obvykle těm, kteří umí, já jako začátečník se zatím v těch informacích topím. Skoro se mi chce říci, že jako vždy až doposud si budu muset pomoci i nyní sám. Bohužel je to cesta nejdražší, ale i nejcennější. Zatím ještě doufám, že nějaké rady pro začátek, snad postupně získám.
Technické aspekty grafy aj. včetně pracovitosti mi nejsou cizí. I množství informací jsem doposud vždy zvládal pracovitostí, ale proč jestli-že se nabízí pomoc, nebo snad je to můj klam?
Díky za komunikaci, i ta něco objasňje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

svabe,

prosím neuražte se, ale odhaduji, že VĚTŠINA traderů zde na Finančníku na tom byla stejně jako vy. Respektive příkladem jsem já sám - na trading, komodity apod. jsem přišel až v momentě, kdy se mi v prohlížeči vynořily stránky Finačníku.

Nerad proto čtu část vašeho příspěvku ( "Tento web nabízí pomoc, ale obvykle těm, kteří umí....."), protože v tom případě by Finančník nefungoval tak jak má a ztrácel by smysl a já bych z tradingu neměl ani dolar.

Nemohu si pomoci, ale VŠE, od absolutních základů až po různé rozmanité obchodní systémy, možnosti money managmentu, možnosti vstupů a výstupů z obchodu, hlavně psychologii atd. je tu napsáno velice srozumitelně a přehledně. I pro člověka, který s tímto úžasným druhem obživy nemá vůbec zkušenosti.

Pokud se v informaích zde topíte, tak více čtěte. Psal jsem vám to již dříve, manuál jsem si přečetl minimálně 3x a potom jsem se pustil do všech článků. Pročtení diskuze je sice na dlouho, ale je to také jedna ze studnic moudrosti ohledně úspěšného tradingu.

Proto je pro mne opravdu trochu s podivem číst "Skoro se mi chce říci, že jako vždy až doposud si budu muset pomoci i nyní sám. ". Ale přece, to je absolutně jasné, že jste jen a jen vy, kdo se musí na trading připravit, jste to jen vy, kdo ponese riziko ztráty svého kapitálu a nakonec jste to jen vy, kdo může být v tradingu úspěšný pokud bude chtít.
Bohužel stále nechápu, co stále po ostatních v této diskuzi potřebujete nebo chcete. Rád vám nějak pomohu, ale jen v případě, že vám lze pomoci, že vám lze nějak odpovědět. Je zde spousta lidí, co ostatním pomáhají jen tak pro nic za nic a tom tento web také je. Neberte to co jsem napsal prosím negativně, není to tak myšleno. Rád bych vás jen popostrčil kupředu.

Dejte studiu tradingu ještě trochu času, snad se vám pro tuto oblast udělá jasněji.

Také trochu lituji, že toto diskuzní vlákno by nemělo být využito na takovouto debatu (nový pohled na chyby), své otázky prosím příště napište do začátečnické sekce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to svabe:
Doporucuju trpelive a peclive postupovat dal ve vzdelavani, v hledani postupu, technik, ovladani software, sestavovani obchodniho systemu... Uplne v klidu... Dulezite je postupovat dal... Pokud teda mate skutecne zajem o trading (nestaci chtit byt bohaty). Myslim si, ze to chce i urcity zajem o obor = tesit se kazde rano na obrazovku s vyvojem kurzu, trendu, take vyvoje akciovych trhu... Venovat tomu par hodin denne (pokud to jde), alespon 1 rok a pak uz budete vedet jestli VAM to funguje nebo ne. Nebo par hodin tydne, rekneme 3 roky... Prece vas nikdo nehoni, neterminuje, nehodnoti. Terminujete se a hodnotite vy sam. :-)) I obycejny doktor obvodak studuje intenzivne (se slusnou davkou stresu a bezesnych noci nad knizkama) minimalne 6 let a jeho vzdelavani nikdy nekonci... A trading neni jednodussi nez predepisovat Paralen (doufam, ze se lekari neurazi).
-------------
Stranky Financnika jsou skutecne unikatni (znovu dekuji autorum) a nabizi odpovedi zejmena pro uplne zacatecniky.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to svabe:
...tak nevím, budu zrovna sem nakukovat, je to s vámi zajímavé,...tu pomoc či jak to nazvat zde dostáváte doslova na podnose a až pod nos, jen sáhnout a sebrat si ji. Ty peníze převalované dnes a denně na burze/zách leží doslova na chodníku i pro vás. Máte pravdu - někdy se v tom začínající těžko orientuje ale vím že se absolutně nemýlím v jedné a to zcela zásadní věci:
NIKDE JINDE (n-i-k-d-e----j-i-n-d-e) nemáte šanci si své schopnosti a případnou i 100% obživu doslova osahat nanečisto ale tak, jak by ve skutečnosti byla, pokud byste na trhu byl už teď.

Osobně bych každému začínajícímu, bez ohledu jak je daleko dal povinnost nahodit si cvičné portfolio. Protože už tam ty peníze tečou denně: červené jsou prodělek, zelené zisk. Koho by toto nechytlo tak aby měl zájem se starat jak si zajistit víc zelené proti červené, toho bych vyloučil z kurzu možných burzovních adeptů jako nevhodného :-). Čas bych dal těm co je to oslovilo.
Howgh, udělejte si to tak jednoduché jak jen to jde!
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

co sa tyka chyb, urobil som si do excelu taky prierez mojho doterajsieho obchodovania, velmi kratky, zacinal som v podstate velmi zbrklo a hned som chcel miliony a tak som papertrading v podstate vynechal, 3 mesiaceje podla mna az prilis, pre niekoho vsak malo, necitil som ziaden tlak a tak som si chcel vyskusat naostro.

a poznatky

1 etapa:
vymazanie 1 casti skusobneho kapitalu, a ponaucenie : prvorady je SYSTEM a DISCIPLINA ,
dokazal som prakticky od prveho dna zarabat peniaze, problem bol v tom ze som striedal pocet lotov , kazdy den ma napadlo nieco ine , striedanie TF a pocet lotov, je cesta do pekla . pod vplyvom emocii som sa dopracoval velmi rychlo na nulu.

2 etapa :
povedal som si ze sa budem striktne drzat systemu, PSYCHYCKY som na to ale nemal, prisiel som az na dno a dal som si zavezok ze sa dostanem naspat mikrolotmi :), co sa mi dokonca aj podarilo, a to bolo pre mna hodne podstatne:
ponaucenie : za mesiac mozes zarobit aj 200% , ale neda sa zarabat 200% kazdy mesiac, STABILNY VYNOS par % a TRPEZLIVOST je pri obchodovani najdolezitejsia .

3 etapa:
po zisteni ze som dostatocne disciplinovany , psychycky schopny obchodovat , presiel som na vykonny system s pravidelnym vynosom par % som si pohodlne navysoval svoj malicky ucet v domneni ze ma uz nemoze nic prekvapit, a tak prisla zasluzena facka . jedina chyba ked som bol nekoncentrovany . dostal som sa do velkej straty.
ponaucenie: ked vsetko ide ako ma : moze pride chyba ktora moze vymazat ucet.vsetko co je mimo plan treba stopnut, pokial su straty male, pripadne (a to je este tazsie) este su zisky. na kazdy obchod musi byt clovek plne KONCENTROVANY. chyby s nepozornost su sice zriedkave, ale mozu byt o to bolestnejsie.

vela veci sa tu dokola opakuje ale podla mna pokial si to kazdy nevyskusa na sebe , moze demovat aj 10 rokov, trh ho nauci za prvych par mesiacov, ze vsetko je inak.

pre mna uz teraz plati: system , disciplina , stabilita, trpezlivost, psychyka , koncentrovanost.
a dalej cakam co este pride :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...a dodám:
je každého věc jak se na burze zařídí = zda bude dlouhodobý poziční čekatel, aktivní konač co si aspoň denně kontroluje své pozice či dokonce daytrader. I to si žádá specifické přístupy.
I zde ale platí platí jakási základní sjednocující pravidla, jedno jak a kde kdo hraje. (pravidlo pravé ruky na silnici platí u nás všobecně, pokud vím? a kolik je stále bouraček z nedání přednosti??? Proč asi???)
Nejen pro ty, kdo mají zájem se burzou zkusit třeba i živit a myslí to vážně, platí pár železných pravidel. Je zajímavé, jak moc je těžké i těch pár pravidel dodržovat. Je lidské a normální dělat chyby, dělá je každý. Je ale chyba je opakovat, bez schopnosti se z nich poučit. Jsou chyby malé, nic moc neohrožující a pak ty fatální, jež zde znamenají vygumování účtu. Což není jen ztráta finanční, ale pro někoho i stres a bouračka se vším všudy. Jsou vytrvalci, co svůj účet +/- gumují i několikrát po sobě, stále stejnými chybami. Burzu mají jako koníčka, kterého neustále dotují.
Burza je ale opravdu schopna člověka uživit či mu velmi podstatně přispět do rozpočtu. Je prostředkem k možnému zajištění existence i seberealizace (je prostředek k něčemu, ne cílem), a to nemyslím jen hmotnou stránku věci. Troufám si tvrdit že ti co si této možnosti jsou vědomi mají jiný přístup než ti, pro něž to je víceméně jakási hračka, kterou se dá dobře zabavit a když se náhodou zadaří tak i něco vydělat .
Kdo chce uspět v jakémkoliv podnikání, musí se starat. Zde totéž.
Zkuste si představit sama sebe jak zakládáte nějaké podnikání kde je třeba fyzický materiál, lidé, zaměstnanci, XXX vstupů a XYZ vztahů, závazků a povinností. Hoďte si to na papír, co vše budete muset splnit abyste svou vizi rozjeli, ale také udrželi. Jakou chybu si nemůžete dovolit, protože skončíte.
Totéž dejte na papír v případě burzy. Až vám vyjde to co mně a mnoha dalším, pak...a pak se také budete jinak starat a hledět na věc.

udělejte si to tak jednoduché jak jen to jde
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...