Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 6: nový pohled na chyby


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 102
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

''Chyby se neodpouští'' to je pravda, ale pozor v dnešní době se u nás často neodpouští ani úspěch :o))))

Jinak článek by se dal popsat i jako ''Chybovat správně'' Já osobně mám také problémy, když často chybuju, že bych se na to nejradši vykašlal, ale naštěstí se nesnažím příliš hledat nové cesty, spíš si dám nějakej čas voraz, protože z toho mám depku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chyby a chyby

Svět bez polarity a odstínů si ani nedovedu představit.

Neúspěchy, opravy, slepé uličky bych já, při hledání cesty, ani za chyby nepovažoval, to považuji za přirozené.
Pro mne je chyba nerespektování vlastních zkušeností, opakování něčeho o čem jsem se již dříve přesvědčil, že to není to pravé. Poučit se z hledání, ale i z opakovaných chyb je devíza života.

Leč člověk je tvor omylný, tedy chybující a je pouze otázkou, kdy se splete a kolikrát. Tím se lidé navzájem liší. A kdo těch chyb dělá méně, má více úspěchů a více závistivců. Nic není zadarmo. :)
Svaťa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to Tomasi velmi pekny a hlavne dobry clanek!! (tu) Navic i ctivy a opravdu jednoduse je v nem vysvetlena podstata veci. Bez komplikaci.
Navic ke clanku doplnuji (myslim, aby byla myslenka kompletni ;)), ze je nesmirne dulezite mit v zivote nebo i v tradingu pravidla. Pak se lepe da poznat, kde se stala chyba. Kdyz chybu objevime, je treba upravit nova pravidla ( smernice) tak, aby se chyba uz nemohla vyskytovat. A tak stale dokola. Timto zpusobem muze clovek nebo firma jen rust a rust.

Napsal jsi: Otázka ale zní, proč to vždy trvá tak dlouho a proč to stojí tolik chyb. [bold] [/bold]

Podle meho pohledu a zkusenosti "dlouho" je relativni doba. Tak jak je "dlouho", existuje i "kratce". A tyto hodnoty si kazdy nastavujeme sami. Stanovil jsi si nekdy co u tebe v tomto clanku "dlouho" znamena? Z meho uhlu pohledu jsi uspesny clovek, ktery toho uz spoustu dokazal a jiste jeste dokaze. A myslim, ze ti to "dlouho" netrva. Protoze, kdyby ti to trvalo"dlouho" jiste by jsi nestihnul tolik veci. (tu)

Mimochodem, dokazi si predstavit, kdyby uspenym lidem sebrali veskery majetek, vybuduji si ho znovu. A navic jeste mnohem rychleji. Takze ono to rychle jde, ale zavisi na vedeni. Vedet jak. A z tohoto pohledu bych delil lidi na ty co:
1) VI, ze VI
2) VI, ze NEVI ( coz je jeste dobre)
a pak na ty co
3) NEVI, ze NEVI

At jsme vsichni ti co VI, ze VI. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Opět super článek Tomáši! V článku píšete že patříte k těm, co na 1000% věří, že člověk může dokázat cokoliv, pokud si to dostatečně vytvoří ve své hlavě, že všechno kolem nás je jenom energie atp. Mohl by jste mi doporučit něco k dalšímu vzdělávání na toto téma? Doma mám už DVD The Secret, dále pak další film What the BLEEP Do We Know a něco málo od Ester and Jerryho Hickse...

Díky moc!

Honza
Thoughts Become Things... choose the good ones!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Píle a trpělivost jsou na místě. Mně v tradingu začaly do sebe zapadat kolečka asi tak po 3000 hodinách strávených sledováním grafů a nepřetržitým obchodováním. Ale každý jsme jiný. Důležité je obchodovat live nějaký levný trh, např. Dow Joness 5DLR. Na demu se člověk nic nenaučí. Na "mrtvých" grafech také ne., Protože v reálu indikátory šlapou uplně jinak než na papíře. Pokud vám backtesting vychází skvěle , tak v reálu na něm stejně proděláte.K výdělečnému obchodování stačí pouze jedna EMA a TEMA nebo MA. K tomu ještě nějaká znalost co je to trendová čára a jak vypadají congestion. Samozřejmě propracovaný systém MM. Tolik mé poznatky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vyborny clanek!
Osobne mam vyzkouseno a funguje mi to stale, ze myslenky, napady i sny, ktere se svym manzelem promenujeme v energii a zhmotnujeme v nasich myslich, se nasledne stavaji skutecnosti. Cim vice toho vysleme do "eteru", tim vice toho prijde zpatky :) (neobejde se to bez jasnych pravidel a discipliny).
Nemuzu rici, ze nektere trvaji prilis dlouho nebo naopak - zalezi na uhlu pohledu na dany cil ;)

To jak se divate na chyby (nedostatky nebo prebytky), funguje opravdu jako hnaci motor. Je fajn vzdycky videt nas cil, ktery je na vrcholu a hledat k nemu nejschudnejsi cesty, prostredky. Myslim, ze se to pak vice obejde bez "depresi z neuspechu". (tu)

Dekuju, ze se tomuto serveru takto venujete a podporujete ostatni!!! :D (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím, trochu méně zkratek. Ti co rady potřebují nejvíce obvykle toho nejméně vědí.

Co to je :
- EMA, TEMA, MA tuším, že by to mohl SW, ale ... ?
- congestion, ve slovníku Finančníka jsem nenašel, v Encyklopedii speciální dopravní značky, v diskusi jsem zmínky našel, ale co to je .... ?

Skoro se bojím připomenout, že takto bych mohl popsat vícero stránek, ale určitě chyba je vždy na mé straně.

Svaťa.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ema, tema, ma jsou klouzavé průměry viz .www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-klouzave-prumery.html
Congestion jsou zahuštěné oblasti v grafu viz. www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-support-resistance.html
Základem diskuzí je nejprve se seznámit s komodtním manuálem, který slouží k objasnění základních pojmů, viz. www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši,

Díky za Vaše skvělé články, zejména o psychologii. Neustále mne nutí zamýšlet se nad sebou a svými postupy.

To Mirro: Můj cíl je dostat se na nejvyšší stupeň: NEVÍ, že VÍ. To ovšem trvá cca 10 let. Věřím tomu, už jsem si to jednou prošla ve sportu a vím, že to funguje. Trénovat, trénovat, trénovat. Vřele doporučuji poslechnout si přednášku Dr. Janice Dorn na Woodieho stránkách.

Přeji všem hodně úspěchů. Eva

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cely serial o psychologii je vyborny a velmi podnetny pro budouci tradery, kord kdyz je prokazano ze dela az 80% tradingu. Myslim ale ze je dulezite(oproti nazoru jinych) ucit se z chyb nejen vlastnich ale i tech co jiz nekdo v tradingu udelal a treba jiz popsal na tomto serveru. Mohu se jich tak vyvarovat a ma cesta bude o trochu rychlejsi a mene trnita, ackoliv zase mohu vyprodukovat X jinych CHYBchybek...
Prece kdyz nekdo do neceho slapne nemusim to vyzkouset po nem, abych zjistil ze me to take zamaze boty... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gio_CZ: Zkus treba tohle.
Eker lists seventeen ways in which the financial blueprints of the rich differ from those of the poor and the middle-class.

Rich people believe: “I create my life.” Poor people believe: “Life happens to me.” (This is HUGE. Every successful person I know is control of her life. Unhappy people are constantly complaining to me how this, that, or the other thing prevents them from doing something.)
Rich people play the money game to win. Poor people play the money game to not lose.
Rich people are committed to being rich. Poor people want to be rich.
Rich people think big. Poor people think small.
Rich people focus on opportunities. Poor people focus on obstacles.
Rich people admire other rich and successful people. Poor people resent rich and successful people. (This is important, too — it seems to hold true among my friends.)
Rich people associate with positive, successful people. Poor people associate with negative or unsuccessful people. (Another important one.)
Rich people are willing to promote themselves and their value. Poor people think negatively about selling and promotion.
Rich people are bigger than their problems. Poor people are smaller than their problems.
Rich people are excellent receivers. Poor people are poor receivers.
Rich people choose to get paid based on results. Poor people choose to get paid based on time.
Rich people think “both”. Poor people think “either/or”.
Rich people focus on their net worth. Poor people focus on their working income.
Rich people manage their money well. Poor people mismanage their money well.
Rich people have their money work hard for them. Poor people work hard for their money.
Rich people act in spite of fear. Poor people let fear stop them. (This is big for me right now. I’ve accomplished most of the goals I set for myself, and need to set some new ones. But I have this nagging fear, because I’m moving into the unknown. Eker says that successful people act in spite of this fear. They move beyond worry, they “fake it til they make it”, learning as they go. Unsuccessful people do nothing at all.)
Rich people constantly learn and grow. Poor people think they already know.

Vyhledej si stranky tohoto chlapika: T. Harv Eker. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...