Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 6: nový pohled na chyby


Doporučené příspěvky

Díky za oba články, jsou opravdu zajímavé.

911: Z Tvých příspěvků to vypadá, že jsi četl nějakou literaturu o tomto typu obchodování. Nemůžeš upřesnit pár titulů? Docela by mě to zajímalo. Nehodlám to číst teď, teď se zabývám S/R a TL, což je mi o mnoho bližší a nic jiného obchodovat nehodlám...:)

Ale někdy v budoucnu bych si ale něco o matematických modelech na burze čistě ze zájmu rád přečetl, protože matematika je mi vcelku blízká. Také mě napadlo, že by to nebylo špatné téma pro bakalářskou práci, kterou (když Bůh dá) budu psát příští rok. (Pochybuji, že bych na ekonomické vysokoškolské půdě uspěl s klasickou diskreční technickou analýzou :) ) Tak jestli můžeš, hoď sem pár titulů.

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 102
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

dam to do kupy a pak to sem hodim. zatim si vyres jeden velmi jednoduchy priklad, jestli by jsi obsatl ve velkych institucich :-) www.financnik.cz/forum/read.php?5,53173,84688,page=7#msg-84688 kde se obchoduje a stavi systemy na ruznych pravdepodobnostnich metodach, stochastice atd. vlastne velmi hezky je to i vysvetleno v rozhovoru s Janeckem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Matematik Janeček

k článku
ihned.cz/3-21743920-karel+jane%E8ek-000000_d-6a poslal

Podobny pribeh z devadesatych let. Jeden slavny ekonom (Scholes), ktery dostal nekdy v 80.letech Nobelovu cenu za novou teorie ocenovani opci (coz je druh cenneho papiru) --a ten vzorecek se i podle nej jmenuje-- si zalozil na zacatku 90.let investicni firmu, ktera vyuzivala prave tehle jeho teorie... Zpocatku (asi tak 4-5 let) byli strasne uspesni a meli astronomicke zisky, ale pak stejne astronomicky zkrachovali...

Bližší o Mironu S. Scholesovi www.googlesyndicatedsearch.com/u/vse?hl=cs&inlang=pl&sitesearch=vse.cz&ie=ISO-8859-2&q=scholes&sitesearch=vse.cz


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na uvedené mne nasměroval můj syn, studoval a přednášel v Brně, nikoli v Praze.

Nechtěl jsem touto informací v žádném případě srovnávat, až tak vztahovat. Proto pro přesnost musím v původní zprávě nahradit slovo "Podobný" slovem "Jiný" a panu Janečkovi, bude-li nutné, se omlouvám.

Dr. Elder : Tradingem k bohatství na začátku III. kapitoly uvádí, že mnoho dobrých obchodníků hledalo "vzorec, postup", který by jim zajistil trvalé úspěchy. Zmiňuje se také o tom, že trh nelze popsat, protože se jedná o emoce (iracionalitu) davu. Je to opakované hledání s nohou na brzdě bezpečnosti.
Bezesporu je matematika, pravděpodobnost, fraktály, klouzavé průměry atd. zajímavá a může pomoci.

Stejně je zajímavé jak někdy pouhá informace nahrazuje muletu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle mých zkušeností nemá vzdělání s obchodováním nic společného neboď znám člověka, který obchoduje a nemá ani základní školu. Možná je na tom lepší než mi vzdělaní. Jeho úhel pohledu je velmi prostý. Nerozumí matematice ani pravděpodobnosti. Pouze sleduje směr trhu a vtom vždy jede.Když se ho zeptám proč ted nakoupil tak mi odpoví, že trh jde tímto směrem. Když se náhle zmení směr-hlavně po otevření trhů tak urychleně překoupí do opačného směru. Většinu dnů má ziskových. Pokud je špatný den tak končí při ztrátě 200usd a ihned vypne PC.Pokud má první obchod ziskový tak ten den již neobchoduje. Pokud má první obchod ztrátový tak ihned bere druhý, příp. třetí obchod až je v zisku.Pokud není tak ten den končí. SL nepoužívá žádný, protože ho zkrátka nepotřebuje. Na učtu ma nastaven limit pro případ, že spadne internet nebo se stane něco podobného. Než začal v reálu tak trénoval na demu asi 2 měsíce.Používá MACD, RSI, které obchoduje podle svého pohledu. Toto je celý jeho obchodní postup.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak: zaujimavy postup, take nieco ma ucil cez telefon jeden obchodnik na forexe a futures. Neviem si vsak vysvetlit, aky to ma zmysel prestat obchodovat v dany tyzden akonahle dosiahnem vopred stanoveny zisk, a tak som sa tohoto zvlastneho pravidla nikdy nedrzal. Ale oplati sa nad tym zamysliet znova.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co je ekonofyzik nevím, nemusím vědět všechno.
Emoce na stejný podnět se mohou opakovat, potom je to popsatelné, nebo se neopakují a potom je to náhodný děj a to řeší pravděpodobnost. V krajním případě se dá považovat celý náhodný děj za periodu, s tím, že se bude děj opakovat.
Ale to už sem asi nepatří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to fyzik:
...urcite i emoce a iracionalita davu se daji popsat matematicky, tuty si na tom nekdo udelal davno doktorat...dovolim si jen tolik ze vydelavat se da na naprosto primitivnich systemech ci lepe postupech. Az vas bavi matematicky popis davu a k cemu vam to bude pak OK.
Pojem davu je i zde davno zprofanovany: dav je brany jako tupy povl bez rozumu, jako stado jdouci za beranem, kam prece logicky uvazujici trader nemuze patrit.
OMYL, vsichni ti co si mysli ze nejsou davem:osobne to vubec neresim je mi jedno ci jsem ci nejsem za dav, fakt me zajima jen zisk. Vubec nepatram si se vezu s davem nebo proti, pokud vydelavam je vse OK. Pokud se tim uzivim vim ze jsem mimo dav 8mi a vice namezdne pracujicich.
:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

×
×
  • Vytvořit...