Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů L.W.


AdamZ

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 210
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

rolex:

Knihu jsem přečetl celou a nemám ji teď u sebe. Jak jsem to ale četl, tak jsem to pochopil tak, že ten první případ se vztahuje na několik po sobě jdoucích např. uptrendových úseček, které postupně uzavírají výš a výš vzhledem k high. To je podle LW pro obchodníka varování, že je blízko korekce.
Ten druhý případ se podle mne vztahuje na poněkud širší situaci na trhu, kdy cena vytváří např. nové historické high za určité období, nebo došlo ke korekci a na jejím konci se objeví úsečka, která uzavře blízko svého high, nebo se po několika nemastných neslaných úsečkách objeví úsečka hodně volatilní s uzavřením vysoko(nízko). Pak je dobré obchodovat. Koukni např. na Forex na denní graf EUR/USD na dny 15.1. a 1.2. Koukni na tvar těch úseček a cenu close, ale hlavně na celkovou situaci a polohu těchhle úseček, kde se utvořily. Indikovaly vysoce pravděpodobné odražení od vrcholu 23.11. Tvar úsečky má sám o sobě velkou vypovídací hodnotu, ale v kombinaci s jejím umístěním v grafu je ta vypovídací hodnota mnohem větší a zásadnější.
LW v knize jasně varuje před tím snažit se předvídat konec trendu. To je podle něj cesta do záhuby. A já s tím souhlasím. Proto radí neprodávat, když je trh vysoko(tzn. tvoří nové high). Na tuhle situaci se podle mne vztahuje ten druhý případ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Stanley,

Diky moc za odpoved.Pochopil jsi to presne jak jsem to myslel. Tak trosku jsem si to myslel, ze to bude jak to rikas v te prvni casti. Ono to tak urcite i je, dava to tak smysl v ramci trhu,uzsi a sirsi pohled na trh,kdy se bud usecky placaji od jedne k druhe a penetruji mezi svymi high a low a kdy naopak tvori takove formace ve vyznamnejsich novych high a low. jenom to pro mne bylo trosku pro srovnani matouci v te knize.

Jeste jednou diky.A preji hodne uspesnych usecek ;-)

Viktor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

vím, že jsem toto vlákno založil kvůli knize "Dlouhodobá tajemství krátkodobých obchodů L.W.", tuto knihu jsem ještě bohužel nedočetl, mezitím jsem koupil další knihu "Kompletní průvodce obchodováním komodit I. L.W.", kterou jsem tedy již přečetl, jedná se o knihu, kterou L.W. napsal v roce 1988, čili před prvně uvedenou knihou. Nalezl, jsem zde něco, co jsem dlouho hledal, sám tomu říkám něco jako třetí rozměr, který nám blíže pomůže určit v jaké oblasti se aktuální kontrakt nachází. L.W. mluví o tzv. spredu, rozdílu mezi aktuálním kontraktem futures a jeho cash (skutečnou cenou futures). Podle mě se jedná o ty nejzákladnější S/R úrovně. Pokud cena kontraktu futures > než jeho cash (píše o hodně, otázka je co znamená o hodně), ale jedná se prý o vyspekulovanou cenu a existuje vysoká pravděpodobnost poklesy ceny kontraktu směrem ke své cash ceně. Obráceně to platí analogicky. Je zde pouze jedna výjimka, tj. když aktuální kontraktní měsíc končí, v tuto chvíli se cena kontraktu blíží cash a v den plnění platí že kontrakt = cash. Má otázka zní: Kde se dozvím skutečné ceny cash kontraktů pro jednotlivé dny, známe pouze ceny kontraktů o jejich skutečném ocenění cash jsem se dozvěděl až z této knížky a nemám ani páru, kde bych cash mohl najít...


Děkuji za odpověď AZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby


paveln

děkuji za odpověď, jen se tě ještě zeptám, nejsem moc silný v angličtině, jak poznám, že se jedná o ceny cash a né o ceny kontraktů? Zkoušel jsem ceny viz tvůj odkaz porovnat s denními daty od SCmagic a jsou rozdílné, Chybí tam ale některé dny, nevím jak je to možné. Taky nevím přesně jak to s tou cash vlasně funguje. Existuje také trading s cash cenami, když tedy mají (viz tvůj odkaz) open, close, high a low? Já jsem se domníval, že cena cash existuje pro jeden den pouze jedna a k té se vztahuje průběh tradingu s kontraktem. Omluvám se za laicky položené otázky AZ
Link to comment
Sdílet pomocí služby

AdamZ

Doporučuju nastudovat co jsou to vlastně akciové indexy.
Pak ti bude jasný, že se jejich ceny mění neustále.

Taky by nebylo špatný se naučit pár základních slovíček anglicky. Graf = chart. Takže když si v tom předchozím odkaze klikneš na chart zobrazí se ti graf indexu. Nastavil jsem ještě intradenní a candlestick: finance.yahoo.com/q/bc?s=%5ERUT&t=1d&l=on&z=l&q=c&c=

Link to comment
Sdílet pomocí služby



paveln

Ahoj, promiň, že pořád otravuju.

LW píše ve své knize o tzv. ceně cash kontraktu (jako o ceně reálné pro určitý den, která je nejakým způsobem podložená a tudíž vypovídá o realitě ohodnocení předmětné komodity pro tento určitý den), ke které když vztáhne vyspekulovanou aktuální cenu kontraktu na burze, získá základní přehled o tomto trhu, kde si kontrakt stojí. Já tomu soukromě říkám nalezení se ve vesmíru zvaném trh, tedy jestli jsem to správně pochopil :). Jestli jsem pochopil správně tvou odpověď, graf pod zkratkou RUT vyjadřuje tu onu cash cenu kontraktu Russell 2000, ke které (řekněme close) když vztáhnu cenu kontraktu ER2 e-miny dostanu to co jsem hledal?

Dík AZ
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cash cena je skutečná cena dané věci právě teď v tuto chvíli. Například cena zlata, ropy, kukuřice nebo hodnota akciového indexu. Ta cena se mění neustále během dne, viz například cena zlata - není žádná cena určená pro daný den, jak píšeš.
RUT je hodnota akciového indexu Russell 2000.

Takže ještě jednou je to normální CENA něčeho právě teď. Někde se to označuje jako cash cena, spot cena apod.

Futures cena, jak už z názvu vyplývá je cena něčeho s dodáním v určité budoucnosti.

Doporučuju nastudovat co jsou to futures kontrakty a co jsou to akciové indexy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

AdamZ:
Možno sa opýtam na niečo úplne iné, ale nemáš na mysli premium spread, ktorý Larry popisoval aj v knihe "Jak jsem vydelal milion dolaru..."?
Ak áno, tak sa musíš pozerať na cenu komodity v dvoch rôznych kontraktných mesiacoch.
Ak nie, tak ako keby som nič nenapísal :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Jano

ANO, premium vzniká, když vyspekulovaná cena (cena kontraktu) je výš (o hodně výš jak píše LW) než tzv. cena "cash" kontraktu. Při vzniku premia vzniká vysoká pravděpodobnost návratu vyspekulované ceny kontraktu k ceně cash. Alespoň jsem to tak pochopil. Nevím kde on vzal právě tu onu porovnávací cenu "cash". Nerozumím tomu podívat se na cenu komodity v dvou různých kontr. měsících... LW píše, s blížícím se koncem kontr. měsíce se vyspekulovaná cena kontraktu blíží ceně cash a v poslední den se obě ceny vyrovnají. Pořád nevím....
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Adam:
V knihe ktorú som spomínal opisuje Premium spread takto:

"Štandardne sa komodita, ktorá má byť doručná v decembri konkrétneho roku, bude predávať drahšie ako komodita, ktorá má byť doučená v júli toho istého roku.
Je to preto, že ten, kto musí komoditu držať až do dodania v dec., musí platiť skladné, pistenie... Osobe dodávajúcej komoditu v júli tieto náklady nemusia vzniknúť.
Preto sa komodity dodávané vo vzdialenejších mesiacoch predávajú drahšie."

"Ak však dôjde k tomu, že sa kontrakty bližších mesiacov predávajú drahšie ako vzdialenejšie kontraktné mesiace, je to preto, že je niekto ochotný zaplatiť za produkt o mnoho viac - prémiovú cenu. Niekde niekto chce danú komoditu až tak, že pristúpi na extra prirážku k cene len preto, aby mohol komoditu ziskať."

V takomto prípade by to mala byť indikácia prichádzajúceho býčieho pohybu.
Rozdiel v cenách komodity dvoch kontr. mesiacov sa dá určiť pomocou nejakej platformy (napr. TNT + spreadový plugin), alebo aj jednoducho v exceli kde porovnávaš close cien. Pozri si spreadové obchodovanie.
Neviem o tom, že je nejaká skutočná cena cash a všetko mimo nej je nadhodnotenie, alebo podhodnotenie komodity cena ktorej sa musí časom dostať na skutočnú cenu. To by bolo príliš jednoduché.
Dúfam, že nerozprávame "ja o koze, ty o voze".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Adame,

ja jsme to s tim premiem pochopil takto. Komodita se obchoduje ve vice kontraktnich mesicich. Pokud by tedka byla cena napr. breznove kukurice (ZCH08) o hodne vys nez treba prosincove (ZCZ08), tak je nekdo ochoten zaplatit vice za tu kukurici, i kdyz s prosincovou jsou spojeny vetsi naklady. S tim priblizovanim vyspekulovane ceny ke cash cene, bych to chapal tak, ze pri LTD dojde k vyrovnani zavazku. Subjekty, ktere maji danou komoditu a nekomu ji dodaji, vyinkasuji prave cenu v poslednim obchodovanem dni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jano díky za odpověď,

knihu, kterou popisuješ jsem zakoupil a jsem teprve na začátku, to co říkáš má logiku. To co říkám já bylo popsáno v knize "Kompletní průvodce obchodováním komodit I. L.W.", ještě jednou to nastuduju, podívám se i na to co říkáš ty a pak se ozvu.

dík AZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...