Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kam pro "nové myšlení" (DVD)


Doporučené příspěvky

Díky za tipy. The Secret a What the bleep... jsem zkouknul najednou. A mam nutkani se k tomu vracet a vracet. Pekne to koresponduje s Walschovymi hovory s Bohem.

A ted jedno doporuceni z jineho soudku. Pokud chcete zakusit stres, napeti, vzruseni, vyhry a prohry z tradingu, tak se podivejte na 6dilny dokument WALLSTREET WARRIORS. Jsou zde vypovedi traderu a lidi, kteri maji s timhle zivobytim neco spolecneho. Urcite je to poucne a na netu najdete volne ke stazeni TV Ripy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 103
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Kalouda:
Byva dobrej styl kdyz se neco libi tak to koupit koupit a ne to po cesku ukrast...Je to prima podekovani pro lidi kteri si dali tu praci aby to nas vytvorili...Neni to moralizovani jen uprimny tip jak zmenit tento pristup, ktery sam neni tradingu moc vlastni...Konkretne Wallstreet a Warriors jsou k sehnani na dvd za hodne lmaly peniz...Jinak hodne stesti v odstranovani spatnych navyku, taky jsem byl totalni pocitacovy pirat, ted uz mam na PC vsechno legal a je to musim rict prima pocit!!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenaL:

a kolko ze muziky a CD v aute a v obyvacke a mp3 piesni mas napalenych? Len mi nevrav ze ani jedno. Ak hej tak klobuk dolu moja poklona. Piratstvo je samozrejme velky problem, ale niekedy sa tomu vobec necudujem a zatykanie ludi a moralizovanie je viac kontraproduktivne ....

Ked si za film vydavatel pyta 600-1000 Sk na pulte a pozerat sa to da maximalne 1-2x .....
Mne sa paci vlna velmi lacnych DVD co poslednych par mesiacov zasiahla Slovensko. Za 43Sk vela znamych filmov pribalenych k casopisom a dennikom (Na samote u lesa, dedictvi, Shawshank atd.). Ano film si cenim asi tak maximalne na cenu listka do kina. Uz sa takto predalo legalne cez milion nosicov a spokojni su vsetci aj vydavatelia, aj denniky aj zakaznici. Mozno len pozicovne nie, ale to je ich problem. Dolezite je, ze zakaznik si to kupi lacno a zostanu mu peniaze aj na ine veci, napriklad na dobru knihu.
Ja myslim, ze taketo verejne moralizovanie je zbytocne. Pride mi to ako vytahovanie sa, ze "ja na to mam" aby som si vsetko kupil legalne, ale ziju medzi nami aj chudobnejsie rodiny, studenti a casto na takyto "luxus" ani nemaju. A na zaplakanie je ze toto luxusom ani neni. Nemam tento problem, len sa na to pozeram objektivne.
Za koncertne DVD som ochotny dat aj 1000 Sk lebo tolko asi dam za dobry koncert ak nie viac a pozerat sa to da aj 30x.
Je viacero uhlov pohladu a tuto nesmierne tazku problematiku ale problem je nielen v zlozvykoch ludi ale aj v cene. Ale tie zlozvyky mozno vytvorili prave aj vysoke ceny.
Dufam, ze ma tu za to nik neukamenuje :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

blahosej Napsal:
-------------------------------------------------------
> video.google.com/videoplay?docid=-686108267
> 122535204
>
> ked ste to este nevideli, urcite si to pozrite.
> zmeni to vas pohlad na svet a na ludi. ak ste
> veriaci radsej preskocte prvu cast.


To je tak neskutocne konspirativna vec ze hruza to sem snad asi ani nepatri lebo toto tazko zaradit do kategorie "Kam pro "nové myšlení"
Mozno ma niekto rad temy o velkom bratovi a tajnych spolkoch ale ja v tom nic zvlastne nevidim. Ludia vzdy hladaju tajneho nepriatela, ktory im ovplyvnuje a "kazi" zivoty. Donedavna sme tu mali komunistov teraz ked ich nemame musime predsa vinu zvalit na tajne spolky ale co ak je problem iba v nas samotnych ... ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Joachim:

Nechci s tebou polemizovat, ale jak píšeš: "Je viacero uhlov pohladu na tuto nesmierne tazku problematiku..." Potud s tebou souhlasím, ale dále už rozhodně ne: "... ale problem je nielen v zlozvykoch ludi ale aj v cene." Ten film, knížku, písničku atd. někdo natočil, napsal, složil, nazpíval a má právo dostat za svoji práci zaplaceno. Nabízí ji ke koupi a je na mě, jestli jsem ochoten za jeho cenu koupit nebo ne. Pokud se mi zdá vysoká, tak si to nekoupím, ale to mi nedává právo, abych to ukradl. A ani když na to nemám peníze, tak mi nic a nikdo nedává právo, abych si to ukradl. Vím o čem mluvím, ukradli mi auto a vykradli dům. A věř, je mi houby do toho, jestli ti zloději mají nebo nemají na slušné auto, jestli mají na zařízení bytu nebo to prodali do bazaru nebo do zastavárny a peníze propili. Pro mě jsou to prostě zloději a je mi jedno, že si možná nemůžou dovolit "luxus" auta a možná mají hluboko do kapsy. Já se prostě nechci dostat na stejnou úroveň jako oni, krádež je vždycky krádež (bez rozdílu jestli se jedná o auto nebo autorská práva). Já prostě nekradu. Proto je pro mě VELMI ponižující a urážlivé, že NÁS VŠECHNY - tedy i MĚ a TEBE - ochranný svaz autorský (OSA), naši poslanci, senátoři a prezident považují za zloděje. Jinak by nemohl projít nesmyslný zákon, že z každého CD, DVD, kopírky, tiskárny atd. se odvádí poplatek, protože se dají využít k pořízování nelegálních kopií. Já to prostě nedělám. Vždyť podle tohoto zvráceného myšlení by měl každý plnoletý preventivně zaplatit pokutu, protože MŮŽE udělat přestupek. Nebo ještě lépe měl by rovnou dostat podmínku, protože MŮŽE udělat trestný čin.

Ještě jednou, nekamenuji tě ani s tebou nechci polemizovat. Každý má právo na svůj názor a já jsem ho vyjádřil.

Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rich:

Ja s tebou suhlasim.
Len som sa nahlas zamyslel nad tym, ze kde asi tak moze byt ten problem preco ludia kopiruju a pozerat sa na to objektivne. Myslim, ze dost sa na tom podiela hlavne velmi vysoka cena. Dakde som tiez cital, ze najviac sa kopiruje v chudobnejsich krajinach ako vo vyspelych.
Tiez som cital dobry clanok o tom ako su tie cisla o stratach co vydavatelia a nakladatelia udavaju nepresne a nafuknute. Aj na zaklade toho clanku viem aka je toto zlozita tema a nema zmysel ju prilis podrobne rozpisovat.
Paci sa mi vsak trend niektorych kapiel, ktore nechavaju niektore piesne na svojom webe k volnemu stiahnutiu. Celkom progresivne, nie ?

P.S. Tiez mi ukradli auto a nie len jedno ale dom mi este nevykradli, nastastie :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

joachim:
Mam toho hodne z dob minulych, ale dal to nedelam, prijde mi to tak proste logicke(celou diskografii pink floyd jsem si postupne dokoupil v originale, nemluve o knihach o obchodovani ktere jsem par let zpet smelil na P2P:))...je to jednoducha rovnice, nekdo neco udela a nabidne cenu, kterou kdyz nikdo neakceptuje tak by mel jit domu s prazdnou...nikdo taky nevstupuje do trhu za jinou cenu nez aktualni(tato spravedlnost je fascinujici)...Nevidim v tom nic vic nic min, polemizovat ze je neco levne nebo drahe je pekna vec ale to je tak jedine co s tim muzeme delat...Ja za dobre veci proste chci nekoho nalezite za jeho praci odmenit, stejne jak si to preju ja sam od druhych...byla to jen myslenka, ktera me kdysi uchvatila, nemam potrebu si ji dal pred nekym obhajovat, divam se na to z pohledu sveho vlastniho pristupu...Mam take neskryvanou radost ze zjisteni, ze poctive nabyte bohatstvi nabizi nadbytek o cem ty tu tak trochu i pises(viz piratstvi v chudych oproti vyspelejsim zemim)...

BTW Jsme offtopic!!!

P.S: Jedno super doporuceni...videl jsem davno, ale bylo to paradni, zvlast ta forma...je to nezavisle a nekomercni a moc prima... www.amazon.co.uk/Waking-Life-Julie-Delpy/dp/B00007LZ6Q

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prave som si pozrel film What the bleep... a musim povedat, ze som sa nezdrzal smiechu:))). Ten film je kopou nezmyslov a dezinterpretacii kvanotovej fyziky. Ucinkujuci miestami posobili dojmom, ze nevedia, o com rozpravaju. Kvantova fyzika vobec nehovori o tom, ze clovek svojim myslenim moze vedome menit realitu tak, ako si to predstavuju herci v What the bleep... Tym pozorovatelom je pristroj, ktorym sa vedci snazia merat rychlost a polohu subatomarnych castich. Tento pristroj v procese merania posobi na skumane castice a tak ich ovplyvnuje. V ziadnom pripade ich neovplyvnuje ludske vedomie. Na to nie su ziadne dokazy..
Tiez som zvedavy odkial zobrali to tvrdenie, ze domorodi indiani nevideli prichadzat spanielske lodstvo:)). Cestovali do minulosti a spytali sa samana samotneho?:)))..
Ani ta spominana studia o kriminalite vo Washingtone DC nie je pravdiva. Kriminalita v tom case v DC v skutocnosti vzrastla a autore tej sudie za nu dostal Ig Nobelovu cenu za mier - parodia Nobelovej ceny; udeluje sa za 'objavy', ktore najviac rozosmiali ludi..atd atd..
Pochybni 'vedci', ktory vo filme hrali, si z kvantovej fyziky spravili nabozenstvo, ktore sami kritizovali. Dost sa to podobalo na New Age nabozenstvo... Priemerne inteligentny clovek musi prist na to, ze v tom filme nieco nesedi.
Cudujem sa, ze autor clanku nieco taketo odporucil ako zdroj pre nove myslienky, pristupy atd...:(.

Maatej

[ital]Whenever some analyst seems to know what he's talking about, remember that pigs will fly before he'll ever release a full list of his past forecasts, including the bloopers. [/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Maatej: Ahoj, jde videt ze jsi pochopil film tak jak jsi ho pochopit chtel:) Neni vubec podstatne jestli je tohle ci ono tak nebo tak. Nevyvracim ti tvuj nazor, ale Tomas to jsem dal spise z jineho duvodu, o kterem ty zatim nevys a mozna na nej casem prijdes... Kdyz si uvedomis proc si vubec napsal to co jsi napsal, tak poznas ze to neni to co doopravdy chces:) Jdi svym zivotem tak aby jsi delal radost sobe i tvym blizkym, aby jsi se citil fajn. Preci tu nejsi pro to aby si se oplyval nadrazenosti, aby jsi zil ve strachu apod. Mej se fajn, ahoj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cybernetworm:
lool:))..Najlepsia je asi ta prva veta:)..Ti ludia prekrucaju vedu a a prinajmensom zavadzaju. Ked si myslis, ze na niecom takom sa da zalozit spokojny zivot a nejaka filozofia, nik ti to nebere.
Ako som chcel pochopit film, neviem, neskumal som to. Proste som si ho pozrel a vyslo mi z toho to, co som napisal vyssie. Parafrazujuc teba by som mohol napisat, ze si ho pochopil tak, ako si ho pochopit chcel. Otazka je, kto ten film pochopil spravne...imho.
Nepopieram, ze pozitivne myslenie ma velky vplyv na zivot cloveka a ze je velkou castou uspechu, ale to co tvrdia oni je silna kava a s kvantovou fyzikou to nic nema.

Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...