Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kam pro "nové myšlení" (DVD)


Doporučené příspěvky

to Maatej
Taky se chechtám tomu příspěvku cybernetworma. Je psán stejným stylem jako ten film.
Myslel jsem si, že taková snůška pseudovědeckých blábolů, polopravd a lží může uspokojit pouze nevzdělané amíky, ale že by měla takový úspěch i u nás, tak to jsem opravdu nečekal. Lidi v touze po uspokojení svých duchovních potřeb sáhnou klidně i po rychlém občerstvení v podobě hamburgeru pomletého z toho nejhoršího shnilého new age odpadu a flaksí, místo toho aby poskytli svému duchu nějaký kvalitní pokrm ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 103
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pro me mel ten film pozitivni vliv sice trosku blbe natoceny- pro americkou mentalitu asi ... Ja jsem si ztoho odnesl jedno zacinam verit v to ze si clovek dokaze svuj mozek naprogramovat ke svemu prospechu a zbavit se svych dlouholetych zlozvyku :) a myslim si ze tento film otevira vice moznosti mozna otom vetsina lidi cetla nebo vedi mnohem vice ale myslim si ze pro nektere lidi to muze byt prinosem ....A tak me napada kdyz ten film tady hanite vyte nekdo o lepsim filmu ktery by nam byl prinosem?Me se celkem libil The Pursuit of Happyness pry podle skutecne udalosti a hodne mi to pripomina ted muj zivot.... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dekuji panove za Vase nazory:) Je jen na Vas jak si zivot dokazete zaridit tak aby jste se meli fajn,... Jestli je to uznani vedy a priklonit se k vzoreckum popripade nazoru vetsiny, ktere prinaseji paradni jistotu, po ktere vsichni pasou,pak je to Vase volba:) Je velice obtizne zit v ne 100% jistote a dokazat ovladat sve emoce, a o tom trading rozhodne je. Jen jsem chtel pomoci svym pohledem na svet, myslel jsem ze od toho tady toto forum je:) Pro me je pravda jen to co vidim ja a co je dobre pro a me nejblizsi. Pointou toho filmu byla hlavne myslenka, verte tomu co jste si samy overili a svet je takovy jak se na nej jako jedinec divate. Nemyslel jsem si ze je mozne vubec film shlednout s takovou zaujatosti jakou vidim u Vas popripade s jakou si myslite ze jsem film shlednul ja:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to honza:
treba ten film brat s rezervou, aby sa nestalo, ze budes sklamany. Uspech totiz nezavisi len od tvojho postoja k zivotu, trejdingu atd, ale aj od externych faktorov, ktore ovplyvnit nemozes.
Ziadny konkretny film, ktory by sa dal odporucit mi teraz momentalne nenapada. Ak mi napadne, napisem. Ale vo vseobecnosti su dobrym riesenim knihy o uspesnych projektoch, podnikateloch apod. Netreba z pozitivneho myslenia hned robit nabozenstvo ako to robia vo What the bleep...

Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to vesely: Ano ano, presne takto jsem to myslel, kazdy ma nazor na svet takovy jaky ho sam vidi a porovnava. Jsem rad kdyz vidim mnoho ruznych nazoru od ruznych lidi, dava mi to moznost poznat jaci lide jsou a proc napriklad straceji v tradingu popr. i proc se maji spatne "dle nich" apod. Clovek tim poznava hlavne sam sebe... Je ovsem potreba byt otevreny vsem myslenkam, coz je pro vetsinu nezadouci:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim... tak prave som dopozeral film What the Bleep Do We Know!? a mozem uprimne prehlasit: NEPOCHOPIL SOM TOMU . Ja... fakt som sa snazil, ono su tam velmi zaujimave veci, ale nejak som si to nevedel zaradit do celku, pochopit odkaz, najst to k comu ma mal vies aby som nasiel. Urcite nehovorim ze je to somarina, citil som ze su to velmi zaujimave veci... ale neviem kde je chyba. Nevedeli by ste mi nejak poradit, co by som mal robit, co nastudovat alebo ja neviem co... Alebo aspon nejak zosumarizovat myslienku filmu ?... Jednoducho tomu CHCEM pochopit. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to cybernetworm:

So ziadnou zaujatostou som si ten film nepozrel. Nemal som ani tusenia, o com je, kym som si ho nepustil. Aka zaujatost potom, prosim ta?:)). Ked tam niekto hovori nepravdy, tak z toho pravda nebude, aj ked ty to ako pravdu vidis.
Pravda je len to, co vidis ty? V stredoveku podla teba atom a subatomarne castice neexistovali, lebo ich nebolo vidiet? Alebo ta len zle chapem?
A verit len tomu, co si si sam overil? Keby si to mal dodrziavat, tak mas nesmierne tazky zivot. To by si sa musel asi vykaslat napr na doterajsie vedecke vyskumy a zacat skumat sam od piky, aby si si vsetko sam overil...
A co je dobre pre mna, uz nie je pravda? A aky ma suvis dobro a pravda?
No offense, to ma len napadlo par otazok, ked som si precital tvoju reakciu. Mozme si o tom podiskutovat, o tom forum predsa je...

Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Maatej:

Asi hovorime kazdy o necem jinem... :) Ja se na film nedival z pohledu vedy, to mi moc nerika, nevim nic o kvantove fyzice. Nejvice mi to dalo ve smeru pochopeni chovani jedince, naprd. emoce, prejimani pravd atd. Neber prosim me slova dopismene:) To ze jsem myslel ze verim jen tomu co jsem si sam overil tak jsem tim myslel hlavne co se tyce psychologie a tradingu, proto pisi na toto forum, urcite jsem tim nemyslel ze si chci overit skocit z mrakodrapu a ze me to nezabije pze neverim nikomu ze to tak je:)))) Co se tyce vedy jako takove, tak proti tomu nic nemam, dnes a denne si to overujeme preci, svymy smysly. A to co je dobre pro me, tim jsem myslel zase a jenom psychologii... To ze se napr. nekdo dnes a denne rozciluje je hlavne tim ze nevidi cim je to zpusobeno, a vetsinou je to clovickem samotnym:) prosim ber to co pisu s rezervou a aplikovano na psychologii, proto jsem Tomas ten film dal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim tradery :-)

panove dik za prinosnou diskuzi! WTBWK & Secret jsem si sehnal, nicmene jeste jsem je nevidel, jsem dost zvedav po tech nazorech co tu slysim. Kvantovka je fascinujici podobor fyziky, ucili me zaklady na VS, a dal jsem je prohluboval pri studiu kv. sifrovani&kosmologie (coz jsem mel jako nepovinne prednasky), tak jsem zvedav jak do motivacniho filmu napasovali autori kvantovku a law of attraction, neboli zakon pritazlivosti, neboli plus a minus jako jeden ze zakladnich prirodnich (resp. mozno primo rici kosmickych zakonu ). Uvidime :-)
Nicmene jelikoz jsme tu vsichni vlastne spekulanti (aka traderi:-) a hlavne pro ty, kteri delaji forex, zkuste se mrknout na dokument Money Masters. Nazorovy tabor, jak jsem mel moznost pri hledani zjistit, je prekvapive ca 50 na 50, a to jak od vlivnejsich / zkusenejsich, tak i mezi obyc. lidmi. Ano, nektere casti jsou podle me mozna prilis spekulativni ( ve smyslu - mocni se spikli proti nam :-)) nicmene minimalne cast o historii bankovnictvi je vice nez zajimava ( a sestavena mimo jine clovekem( Patrick S.J. Carmack ), kteryzto je pomerne uznavanym US soudcem (clenem US SCourt ).
Film se da koupit na dvd, jinac nekompletni transkript temer 3h dokumentu je na reactor-core.org/money-changers.html , a komentar Carmacka je k nalezeni zde: www.whatmatters.nu/wmmemart/wmmemartp-carmack1.html

Budu se tesit na vase nazory, hlavne fx-aku :-) Jelikoz jsem od prirody skepticky k podobnym "konspirativne" ladenym dokumentum, nicmene vzdy se nerad radim do "stada" (ktere nad podobnymi vecmi mavne rukou a pujde si pustit ordinaci v ruzove zahrade :-) a rad si overim fakta na vlastni pest, tak ve volnem case shanim data a overuju citace ( i mnohdy velmi znamych historickych osobnosti ), zdali nebyli vytrzene z kontextu, pripadne zmanipulovane. Nicmene zatim mohu rict, ze jsem ohledne casti o bankovnictvi nenarazil na zadnou zasadni chybu ( krome tech, ktere sam zminuje Carmack ve svem komentari ). Uprime receno, dalo mi to trosku jiny pohled na fundamenty na fx a obecne trzich, a na bankovnictvi vs lide jako takove :-) Takove drobne vystrizliveni :-) Az proverim fakta uvedena v dokumentu ( alespon ty co pujdou ) dam urcite vedet ...

Mejte se fajn a uzivejte predvanocni vikend ;) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...