Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Copak trhy, co děláte?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 72
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

matej,

to je porad to same klise, ze trejding je jen pro vyvolene. vsichni hned vidi desitky milionu dolaru. je hodne lidi co si rocne prijdou na $50-200k a naprosto jim to staci. a na trhu jsou jiz peknou radku let.
nekdo naopak za ty 3 roky udela dost na to aby mu to uz stacilo na duchod, ci na jine aktivity.

ok, uzavreme diskuzi ze indexove fondy jsou to nej. idealni by bylo, kdyby se veskery kapital prevedl do indexovych fondu a nic se aktivne nespravovalo. kde se pak vezme likvidita je mi ale zahadou

P.S. jak ti jde forex? ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maatej Napsal:
-------------------------------------------------------
> 911,

> Ked ti ide trejding a zijes si z toho, nech sa
> lubi, pokracuj. Moj nazor je, ze ak neptaris medzi
> niekolko najstastnejsich ludi tejto planety, tak v
> dohladnej dobe zahucis.
> Martin

skutocne sa divim ze na takomto webe niekto dokaze napisat nieco podobne, skor mi to pripomina nazor beznych ludi. takych ludi , co im nikdy nikto nevysvetlil o com obchodovanie vobec je. sa divim ze s takym nazorom tu vobec stracas cas

911 ma 100% pravdu, mas v tom hokey, a ten chlapik na videu je totalny pako. to nieje trader

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moj nazor na indexove fondy je asi takyto: "Chcem rychlo zarobit velke prachy. Fruni uz sedi v base, na dalsi BMG sa mi uz nikto nechyti. Tak si zalozim fond, aby som mohol pravne dolozit, ze realne obchodujem na burze. Nakupim jeden akciovy index a ludia sa budu zbierat jedna radost, ked budem kazdy rok ukazovat cez 10% vynos. Ak budem mat stastie, fond skrachuje az za par rokov, dovtedy som milionar a odidem s castou penazi, ktore som si uplne legalne prisvojil. O peniaze pridu len klienti, ale nikto mi nic nemoze." Myslim, ze takto rozmylaju zakladatelia indexovych fondov. Ako ten mlady Cech, ktoremu skrachoval fond a teraz zije na Seysheloch. Nech ziju fondy!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911

"...ok, uzavreme diskuzi ze indexove fondy jsou to nej. idealni by bylo, kdyby se veskery kapital prevedl do indexovych fondu a nic se aktivne nespravovalo. kde se pak vezme likvidita je mi ale zahadou..."
omg:)))...mozme. ale mozme ju uzavriet aj tak, ze trejding je to naj a vsetci by mali trejdovat. Kde by sme potom chodili nakupovat potraviny, alebo k lekarovi na prehliadky je mi ale zahadou...

ps: celkom to ide s fundamentami. Tebe?


Airmike

"...skutocne sa divim ze na takomto webe niekto dokaze napisat nieco podobne, skor mi to pripomina nazor beznych ludi. takych ludi , co im nikdy nikto nevysvetlil o com obchodovanie vobec je. sa divim ze s takym nazorom tu vobec stracas cas .."
Ehm... A uz full time trading?


Motley

Mozem. Ale je toho na mraky. Ale mozes zacat napr tu: papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=219228
alebo tu: faculty.gsm.ucdavis.edu/~bmbarber/Prophets2000.pdf
alebo tu: papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=955807
a tu: corporate.morningstar.com/ib/documents/MethodologyDocuments/IBBAssociates/AssetAllocationExplain.pdf
Na zaciatok, co mi napadlo...Ak chces, mozem pridat...

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

me to zatim rok a pul full time funguje. z tveho pohledu zanedbatelny. proto jsem narychlo nakoupil nejake veci, protoze,jak rikas, stejne prodelam kalhoty. jeste poznamka, jenze ja trejding nepropaguju ze to je save a pro kazdeho. dal se diskuze uz neucastnim, ztracim tim muj cas

P.S. nekdy hod vysledek tve ankety mezi trejdrama, co jsi delal. psal si ze se ti nedari a ze delas nejaky "pruzkum traderovi duse"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

asi nemá smysl tadyto řešit. Ale zeptal bych se Matěje. pokud je trader s určitou zkušeností, průměrným ozkoušeným citem pro trh (třeba jen jeden titul, který obchoduje), propracovaným Money-managementem a dostatečně silnou psychikou, která mu nedovoluje opouštět rámce dosud třeba 3 roky vydělávajícího obchodního systému... Jak může takový trader za pár let úplně zahučet se všema financema (zdůrazňuju pokud neporuší OS) ?????
Přeci jen trader je pořád parazit :) který se s trhem vozí ať to jde dolu nebo nahoru... nebo si snad myslíš, že trh půjde někdy jenom proti traderovi ??? :)))))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

ČEKÁM VELKÉ ZTRÁTY V SEKTORU BANK V ROCE 2008

Během prvních šesti měsíců roku 2008 čeká na nové stanovení úrokové sazby a přechod na standardní režim splátek téměř 700 miliard dolarů z hypoték typu „plaťte pouze úroky". Z toho o subprime hypotéky se jedná v případě cca 200 miliard. Navíc, snižování úroků Fedem od léta roku 2007 se do sazeb pro refinancování hypoték nijak výrazně nepromítlo.

Skutečným klíčem k (ne)zdraví bank jsou však podle mého názoru deriváty, jejichž objem v posledních letech raketově roste a v současné době dosahuje stovek biliónů (v americké angličtině jde o triliony) dolarů.

Jedním z velkých problémů bankovních derivátů je také skutečnost, že banky mohou tratit i na papírově ziskových pozicích. To je možné proto, že pouze zhruba desetina jejich derivátových pozic jsou kontrakty obchodovatelné na burzách.

[bold]Ke dnu tak paradoxně může jít i banka, která investovala správně, ale její protistranou byli ti, co investovali velmi špatně (ztrátové kontrakty výrazně převyšovaly ty ziskové). Toto riziko protistrany bude podle mého názoru jedním z dominantních rizik roku 2008. [/bold]

Rizika v rozvahách či podrozvahách se postupně kumulují. Najednou se změní situace, stane se něco, co se dle pravděpodobnostních výpočtů má stát jednou za miliardu let, s čím tudíž modely nepočítaly.

Tyto modely pak rázem přestanou fungovat, z hráze vypadne první kamínek, objeví se první průsak… a jsme tam, kde jsme (nebo ještě lépe – kde budeme v roce 2008)

Problematika dopadů nečekaných (málo pravděpodobných událostí) je názorně rozebrána v následující knize: Nassim Nicholas Taleb: The Black Swan. The Impact of the Highly Improbable. Doporučuji k přečtení.

První průsaky se banky zatím snaží „flikovat“ emisemi dalších akcií či podřízeného dluhu.Ty nakupují zejména Sovereign Wealth Funds. Teď jde jenom o to, jaké limity pro investice do bankovního sektoru mají tito zahraniční investoři nastaveny.

Očekávám další výrazné ztráty bank v roce 2008. Pokud by banky narazily během let 2008 a 2009 na neochotu k dalším investicím, půjde opravdu do tuhého a budou následovat velmi tvrdá vyjednávání o podmínkách investic. No, uvidíme časem.

Na závěr si dovolím upozornit, že vzhledem k pravidlům kapitálové přiměřenosti bank je třeba poměřovat velikost ztrát nikoliv k aktivům bank, nýbrž k jejich vlastnímu kapitálu (nejlépe Tier 1).

Pozornosti doporučuji také potenciálně velké ztráty bank plynoucí z možného downgradu ratingu CP v objemu přes 500 mld USD

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Honzajs:
zajímavý jeden z názorů, výsledek bude ANO/NE, jako vždy.
Ale: jak si to má "malý" trader asi přeložit do češtiny? a hlavně do svojeho konání?
Mj.zmínek o tom, že rizikovost trhů (jinak píšete "zdraví bank") se zvyšuje i díky nárůstu objemu derivátů na trhu, už bylo víc.
Proč je tomu tak je asi pro naprostou většinu nás "malých" mimo mísu...
Běžný průměrný malý trader (i ten co užívá deriváty...), účetnictví a toho o čem píšete spíš více než méně neznalý, ale funguje jinak. A stále si myslím že může být i velice úspěšný, jedno co a proč se na trzích děje a kam se tento hýbe. Velice těžko se o tom mluví-jsou o tom celé knížky-jinak to vidí ten kdo začíná, jinak to vidí ti, kteří zažili natvrdo třeba ty 2díry v NY v září 01 a další výrazné propady a nějak se s tím na svém účtu museli srovnat. Pokud je to úplně vyhodilo ze sedla pak něco dělali zle, mnozí další přežili +/- OK nebo dokonce na pádu vydělali. Je věcí každého jak si to své konání nastaví (a hlavně jak je kdo "nastavený" sám...).
Krátce:
je zajímavé jak dopadly/-dají právě dnes banky a finanční mamuti, s armádou špičkově vzdělaných lidí, užívajících špičkový soft a kdejaké systémy, vč.modelovacích. Ti by přece měli znát mechanismus fungování financí (vč.rizikovosti např.zmiň.derivátů) dokonale? A přece se čas od času stane to, co se stalo velmi rychle i teď. Proto si troufám říct, že "malé" peníze běžného tradera se dají spravovat podstatně lépe než 12345mld. u kolosů a téměř s minimem znalostí. To minimum co mi stačí znát ale musí obsahovat to, co mi umožní přežít na trhu téměř cokoliv /mj.proto, že mohu být velmi rychlý).
Trochu hrubě a ad absurdum:
strejc v zablácených galoších, co občas koukne do grafu kurzu, pokud vůbec, může být na trhu podstatně úspěšnější než ke kravatě přivázaný finanční manažer se špičkovým vzděláním a technikou.
Na rozborech současného stavu si někteří udělají jistě docenturu, pro mě "malého" by mělo stačit, že se to vše stále hýbe. Jedno kam, hlavně že :-)), a že mohu, když chci, užít i ony "zabijácké" deriváty...

udělejte si to tak jednoduché jak jen to jde
od :-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já také nikde netvrdím, že "malý" trader nemůže být úspěšný. Může. Já jsem spíše investor než trader.

Proto dělám takovéto analýzy. Na základě výše uvedeného (a dalších faktorů) mám put opce na banky a pozice Drahé kovy LONG.

[bold] Příspěvek jsem sem přesto dal, protože problémy bankovního sektoru mohou zásadním způsobem ovlivnit i ostatní trhy. A pokud s tou možností předem počítáte, rázem máte pře dalšími určitou výhodu. [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

×
×
  • Vytvořit...