Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Copak trhy, co děláte?


Doporučené příspěvky

pm.mail

ohladom toho investovania a panou portfolio manazerov, myslim ze skutocne niesu s tych ktori dostavaju plat a kecaju zo sekretarkou, sef na nich huci a tak podobne :) ale je pravda ze su dobri a horsi

ohladom investicii,neviem sice preco prave rakusko a francuzko by malo byt zarukou rastu a 20 rocna historia k tomu, ale ked tomu veris tak nech sa paci. pre mna je zaujimave skor to ze ludia co si nakupia akcie systemom Buy and Hold si vyberu prave akciove fondy alebo podobne produkty kde su podkladovym aktivom akcie. Pamatam si jedneho pana analytyka s prahy , s nemenovanej spolocnosti , ktory svojim zamestnancom tvrdil : " nebojte sa trhov, akcie klesat mozu, ale stupat musia " :) niekedy mi to pride smiesne, ale v konecnom dosledku je to skor smutne ze siroka verejnost je odkazana na rady takýchto odbornikov.

celkom sranda je tiez sledovat odporucania analytykov v telke , ktori tvrdia ze v portfoliu by americke a europske akciee maly tvorit percentualne najvacsie zastupenie, a komodity radia ako Alternativne ci doplnkove investicie.
je to podla mna chore, hlavne ked je okolo tolko rozruchu , a uz aj maximalny laik by si vsimol ze to co je momentalne v trende a zrejme par rokou este bude je ropa, zlato, a voda. kiez by sa aj voda dala kupit ako komoditny certifikat

A ked uz som spomenl certifikat , napada ma dalsia otazka, ludia davaju peniaze do fondov, je uplne jedno aky druh fondu to je, platia poplatky a nemale ,nakoniec s toho maju akurat riziko + poplatok. namiesto toho aby sa pozreli na Net a nasli si iny financny produkt kde si kupia len riziko.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 72
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

V tuto chvíli BID/ASK na SPY kolem 125.50. Vše vypadá na gigantický gap směrem dolů (aktuálně plných 7 bodů), takže mé černé prognózy se opět naplňují rychleji, než je zdrávo :-) Lituji borce, co rádi obchodují bez stop-lossu a jedince, co spekulují stylem že indexy jdou dlouhodobě jen long... Upřímně, ještě hůře na tom asi budou jedinci, co drží trhy jako furures S&P pozičně (pokud drží long). Dnes bude zajisté den mnohých vymazaných účtů. Jsem skutečně rád, že obchoduji pozičně již pouze a jen s opcemi, i kdyby trh gapnul o 100 bodů, ztráta nemůže být nikdy větší než to, co jsem zaplatil za opci :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomnes

colkom by ma zaujimalo ci s petrom vazne nepoznate obchodnikov ktory nepouzivaju SL a su ziskovy, mne to totiz pride divne ked aj na financniku bolo par prispevkou kedy jasne a zrozumitelne vysvetluju ludia ktori SL nepouzivaju, ako sa da efektivne obchodovat aj bez pouzivania SL a taktiez ze SL je jednym ale urcite nie jedinym nastrojom ako sa chranit pred stratou.

ved predsa masivny downtrend na indexoch je uz nejaky cas a podla mna ak niekto aj omylom trafiil nejake long pozicie, bud ich ma davno zatvorene alebo ich ma zahedgovane a na druhu stranu ma niekolkonasobne vacsie objemy.

ja netvrdim ze pravdu ma jedna alebo druha strana ale skutocne ak ma niekto povedzme 7 pozicii short a 1-2 long, tak to zas taka katastrofa nieje a pri najblizsej prilezitosti si hedg moze zrusit a ostane mu elegantny zisk. nechcem tu rozputat ziadnu dalsiu diskusiu o SL , ale je to skutocne len vec manazmentu, predpokladam ze vacsina skutocnych obchodnikov, aj tu na financniku, na s tychto prepadov skor radost ako smutok v ociach.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Systemy bez SL jsou hlavne zalozeny na zcela jinych principech nez zde uvadene systemy. Vetsinou jsou orientovane dlouhodobe (mesice, roky) a zalozene na fundamentalni analyze. A FA rozhodne neni "tahle spolecnost ma vysoke cilovky" a dokonce vetsinou ani "tahle spolecnost ma nizke P/E". Docela dobre to popisuje Graham ve svem "Inteligentnim investorovi".

Takze kdyz dospeju k nazoru, ze za svych 60 korun dostanu neco v hodnote 100 korun, proc bych mel prodavat jen proto, ze tatez hodnota je ted k mani za 50 korun? To je prece spis prilezitost jeste prikoupit, ne? ;)

Samozrejme i u techto systemu je nezbytne ridit riziko. Vetsinou se to dela money managementem / position sizingem. Obchodovat na margin neni moc dobre (takze obchodovat timhle stylem futures je nesmysl).

Stejne tak nikdo netvrdi, ze jsou psychicky mene narocnejsi nez trading ;)

Ad hedging: Otevirat long a short proti sobe je samozrejme nesmysl. Ja mam treba pojistenou moji pozici v Erste Bank put warrantem - to je zajisteni, ktere ma smysl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lemming,
pokud řídíte riziko money managementem, tak máte stop-loss.
Stop-loss může mít mnoho konkrétních podob, vždy jde však o jediné - vystoupit s takovou maximální ztrátou, která zásadně neohrozí účet, umožní vám další obchodování atd.

Pokud nakoupíte akcii za 60 s výhledem na 100, tak na 50 můžete přikupovat. Ale co když padne na 30? Budete stále držet, stále přikupovat? A co když padne na 20? atd. Pokud máte dopředu naplánováno, že na 30 již akcie není zajímavá (nebo z pohledu vašeho účtu je třeba obchod se stáel přijatelnou ztrátou ukončit) a prodáte ji, tak máte stop-loss a o to tady jde.

Řada obchodníků funguje tak, že nakoupí za 60 a nemá žádný plán kdy vystoupit. Na 50 přikoupí, na 40 začne být histerická a místo toho aby prodali tak čekají až akcie spadne na 10 a mají po účtu.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lemming,

nic proti, ale už vidím, jak ti, co před pár lety nakoupili akcie Citibank s cílem dlouhodobě držet (a takových bylo miliony, protože Citigroup byla dlouhou dobu nepřetržitě doporučována jako nejlepší titul k dlouhodobému nákupu), jak tito lidé teď s klidem sedí s rukami v klíně a uklidňují se tím, že ono to stejně dlouhodobě půjde nahoru.. Apropo, toto byl jeden ze zcela nejčastějších argumentů u dotcom bubliny. Když se trhy začaly hroutit, nejčastějším doporučením bylo držet (však ono to dlouhodobě porostě) nebo přikupovat (tak levně už nikdy nenakoupíte). Výsledkem byly ztracené miliardy a pár desítek až stovek sebevražd.

Argumenty na téma že obchodování bez SL je možné pro určitý druh obchodování beru pouze na úrovni akademické diskuze. Člověk není tvor racionální a když vidím, co dělá s lidma jenom nepatrný pohyb proti jejich pozici i když mají zadaný stop-loss, tak skutečně nemám iluze, že chytráci "bez stop-lossu je to možné" jsou nyní vyrovnaní jak mistr Zen a nelikvidují své pozice ve velkém pro gigantické ztráty.. To je možné ve fantaziích, ale ne v realitě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...