Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Trhy podrobněji: ETFs


Doporučené příspěvky

  • 5 months later...
  • Odpovědí 82
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,

z predoslej diskusie som sa dozvedel ze ETFs sa daju obchodovat long aj short..
Ale neni mi jasne kolko z uctu sa mi vlastne zablokuje pri long a kolko pri short..

napriklad ked je cena na GLD 114 a ja kupim 100 akcii, bude mi zablokovanych 11400 USD. Boli by podmienky ine ak by som za tu istu cenu 100 akcii GLD predal?

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

corporate napisal:

" If you have less than $25,000 you will be limited to 3 day trades every 5 days for US stocks and ETFs. This restriction does not apply for UK stocks or ETFs.

toto mi odpisali z IB, to znamena, ze pokial mam ucet mensi ako 25k, tak mozem urobit 3 obchody US ETF alebo akcie v priebehu 5 dni.Toto obmedzenie sa nevztahuje na ine ako US trhy.Teda mozem neobmedzene obchodovat EU, Azia, Australia, Afrika, Indonezia ETF a akcie, aj ked mam konto mensie ako 25k.Super. "


- Ak nakupim 200ks akcii, v ten isty den uzavriem polovicu pozicie, teda predam 100ks akcii a druhu polovicu pozicie, teda daslsich 100ks akcii predam dajme tomu za 5dni. Povazuje sa tento obchod (jeho prva cast) za day trade?

Podla vsetkeho ano, ale to si iba myslim. Vedel by mi to niekto potvrdit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Zdravím příznivce ETF. Chtěl bych se krátkodobě svézt na Ropě, stříbru a vzestupu Nikkei.

Ropa:
- chtěl bych nástup při nějaké korekci kolem 100USD a výstup na 140-150USD.
- V arabských zemích se děje, co se děje.. nepokoje, obrovská nezaměstnanost, občanské nepokoje.. tzn. vidím prostor pro růst ropy

Stříbro:
- až lidi zjistí, že je zlato moc přestřelené, tak by se mohli vrhnout na stříbro :)

Nikkei:
- Japonci jsou sakra pracovitý národ a jen tak něco je nepoloží

Chtěl bych na všechny tyto příležitosti použít pákové ETF(2:1). Přemýšlí někdo stejně? A nebo naopak diametrálně rozdílně? Rozhodnutí je samozřejmě na mně, ale rád bych prodebatoval případné pro a proti

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

filip44 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravim tradery
> Potrebujem od Vas radu. Chystal som obchodovat ETF na na eminy Dow jones
> DIA ale zistil som ze broker u ktoreho som si chcel otvorit ucet ETFka neobchoduje.Moje financne
> prostriedky su 3000usd a preto moznost obchodovat cez IB odpada.
> Vie mi niekto poradit niejaku inu moznost?

Najít brokera, který Ti umožní otevřít si účet s 3000 USD, pochopitelně. V ČR třeba toto umí úplně každý broker, a troufnu si tvrdit, že i úplně každý broker Ti zprostředkuje nákup ETF s tickerem DIA, o kterém jsi mluvil. (Je to totiž jeden z nejznámnějších a nejvíce obchodovaných ETF).




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sinuhet:

normalne pripoj NT na data od Google, alebo Yahoo a mas tam data akcii aj ETFs. Mozno ta myli to, ze ETFs nenajdes v instrument manageri, ale su tam, len pri otvarani chartu musis zadat ticker daneho ETF. Potom ho uz budes mat aj v instrument manageri

inac toto iste som riesil priblizne pred rokom tu www.financnik.cz/forum/read.php?23,163488,page=4 . Tiez ma to pomylilo

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...