Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Backtesting


Poof

Doporučené příspěvky

Wojky, Sejna

Tento seminář jsem si zakoupil. Při kliknutí na tento doprovodný soubor, se mi neobjevil deník, ale nesmysly ( zkopíroval jsem pouze část).

Můžete mi někdo poradit?

Díky

PK�����!�¤(Pz��H���[Content_Types].xml ˘( ��������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������
6iy $äî÷żĂľł=»Ţ"Ú€±ą’ 9‹§$ÉUšËUB~=~ź\’Č:&S&”„„ěŔ’ëůdzǝˇµ´ ÉśÓW”ZžAÁl¬4H|˛T¦`żšŐŚŻŮ
čůtzAą’¤›¸Ň™ĎnaÉž„‹î¶řó^É"—$şŮ˙ŻD%„i-rÎ
Ą™¶ µ\ćRĹź
t[m€Ą6p…�µÉ‘hŔ9Ěú.Ó€°ý uT1ZVÂl–kű C?@(źŽę°Ý¦ÓÎź
´ż5ěc/…ýÄ÷mň˘{fÜV`réVĐgeÖĄÖq·Ę’VŘ l9�¸Jp\0nÔťdřŚĺ˛IA©˛´´şś ߎ©î×]FR9î©ăüDt|>_NDÇ×Ńqńźt8,«@«ĎáSĄră™ÖíŘ‘ŁÝ;ő‘3f }pX°WŁxíŰŁ�«˘ě#vxľßv˘ĆŻźî«µĄőÍpµ#—cŠśĄŐe4&6ŕʡ‡ÝŽyx5®=6|›1\oxTĽÎŔč
†÷�ˇ]AĎď@Çd ý†÷źÚŁ'z7Jă¬ďBćŕËb¬\V%4z�ăr˙P˙2ŕGÄ…Ś®q!�iD\Ȩ˛89מ!°îű±3â[ŔŞäč0›î2şĂ;Şës&řM†ű§€{áżžúłY0,?ż�»Řż˙Ć$ď÷Üń_łC»KÜ–×uMč\łÍćh= +o/Dl&@y.‘Bú›Vç">6čl&@y.‘Bú›Vç ó?���˙˙�PK��

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 428
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

moky,

pro správné fungování deníku je potřeba mít nainstalovanou verzi Microsoft excel, pokud ho máte naistalovaný, měl by deník jít bez problémů otevřít.

Pokud ne, doporučuji vložit odkaz do správné sekce, tj. E-mini I, deník FIMS, případně obrátit na administrátora tohoto fóra..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prosimvas muze mi nekdo poradit ohledne backtestu? dnes jsem se pokusil s nim zacit a hned mam par otazek.

ja vim, ze chci delat trh YM, vim ze intradene, TF 3 minuty, vim ze chci vstupovat na jednoduchych formacich (DT/DB), a vystupovat s nejakym profitem, aby RRR bylo cca 1:2-3

ted me ale zajima, jak to vlastne technicky provadite - ja si proste otevrel histricky graf od 25.9.2012 do 25.10.2012 a zkousel, co uvidim. a ted prijdou ty otazky, vlastne jedna na ktery jsem se zasek.

a sice - ten backtest delate na TF stejnem jako chcete obchodovat, nebo si pustite vyssi a tak nejak ocima to prolitnete a pripadne priblizite co potrebujete? nebo si ten TF nejak odzoomujete abyste "lepe videli" treba tim ze zuzite ty svice?

me totiz pripada, ze kdyz si to neodzuumuju, tak ty dva oblouky vidim skoro vsude, kdyz si to naopak odzuumuju, tak je nevidim vubec nikde, nebo mozna jednou denne, coz je asi malo, kdyz chci obchodovat tak mezi 15-20 hod naseho casu.

trochu me mate prave tohle nastaveni grafu a jak se v nem zorientovat, docela tapu. ja vubec nikdy do grafu nekoukal, tamze se omlouva za mozna pro nekoho blby dotazy, tohle je poprve v zivote co vdim cenovy grafy a prosim tedy o schovivavost a nejake osvetleni, protoze jsem docela zmatenej a moc nevim, jak k tomu vlastne pristoupit.

jak to delate vy?

diky vsem za jakoukoliv odezvu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no_one:

opravdu velmi tápete..a těžko na tohle odpovědět, protože to povede pouze k dalším a dalším otázkám..osobně bych vám doporučil buď najít někoho v okolí, kdo se tradingu věnuje, aby vám to prakticky ukázal..nebo můžete zkusit navštívit tento zcela úvodní kurz, který vás asi nejlíp zasvětí do problematiky: www.financnik.cz/kurzy-obchodovani-na-burze/zaklady-obchodovani.html
poté bych zkusil např. tento kurz, který vás opět posune dál: www.financnik.cz/exe/webinare/emini1.php

vězte, že seminář nebo reálný člověk vás vždy posune nejvíc a okamžitě vám vše "docvakne" a řeknete si, že to vlastně je vše jednoduché a logické...ale samozřejmě si každý projde tím, že tápe na začátku (stejně tak samozřejmě i já před lety)..

dříve jsme dělali i prezenční seminář přímo na backtestování, ale ten už se dlouho nekonal a nevím, zdali vůbec ještě v budoucnu bude..každopádně ten první zmiňovaný seminář by vám skutečně měl na vše podstatné základní odpovědět..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no_one
o čem má být backtest ? o ověření funkčnosti systému na historických datech, takže si navrhni systém, třeba to co píšeš DB/DT a pust si živý data, tak jak plánuješ obchodovat v paperu nebo live, chceš TF3, tak si to pust a zobchoduj na demu pár obchodů podle plánu ... a to samé pak dělej v klidu na mrtvém grafu při backtestu, toť vše

hezky úsečku po úsečce, posouvat graf a hledat předem definované vstupní signály a zapisovat si stats, věř, že míra poctivosti při základním backtesu se přímo odrazí v hladkosti obchodování na živých datech :)

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No_one, nechtěl jsem tu psát, ale když už chcete, aby odpovídal i někdo jiný... Můžu se mýlit, ale podle mě pro vás trading není to pravé ořechové. Podle toho, jak tápete, i když tady na finančníkovi máte spoustu informací, jak na stránkách, tak ve zdejším fóru, tak si myslím, že se dopředu sám moc neposunete. Semináře, tak jak to doporučuje Tomáš admin, jsou pro vás podle mě jediná šance, jak se dostat dál nebo si po semináři říct "tak tohle pro mě není".
Tím, že vás někdo povede krůček za krůčkem jako malé děcko, úspěchu v tomhle businessu nedosáhnete. Jestli chcete uspět bez toho, aniž by to byla jenom náhoda a se štěstím na pár dobrých obchodů, musíte tomu věnovat podstatnou část svých schopností a tvrdě se učit. Poznámky v sešitu jsou fajn, ale zkoušku s nima neuděláte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No_one , nenech se odradit ze pry na to nemas, kazdy tak tapal v zacatcich, trva to dokonce i nekolik roku u vetsiny lidi nez jim to trochu sedne co chteji delat. Dulezite je ze jsi zacal, ted davas dotazy na ktere neni lehke odpovedet, ale ptej se dal a klidne i hloupe - od toho prece mame anonymni forum. Ja sam backtesty nedelam a neobchoduji podle nich takze ti v tom radit nebudu. Jen jsem chtel rict ze kazdym dotazem a kazdym tydnem u trhu se ti zacnou vynorovat napady a myslenky a chapani trhu a za par mesicu az roku si vymodelujes svuj osobni pristup. Jina cesta neni jen tvrda a "nekonecne" dlouha prace ..... vse se objevi az pri ceste ne ted ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To : no_one

Backtest na historických grafech se provádí k ověření funkčnosti Vašeho obchodního plánu, zda-li má tento plán potenciál ziskovosti.
Vy samozřejmě žádný obchodní plán v začátku nemáte, proto bych Vám doporučil např. knížku www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/jak-se-stat-intradennim-financnikem.html

Autoři Finančníka zde docela podrobně popisují svůj obchodní systém FinWin, uvádějí odkazy na jiné systémy...
Je zde spousta rad a tipů, např. jak konkrétně začít, psychologie atd...
Věřte mi, že kniha má hodnotu min. 10x větší.

Uvědomte si, že se chcete věnovat bussinesu, který má potenciál miliónů a cenné informace vždy něco stojí.

Poté bych Vám doporučil on-line seminář Daytrading od A do Z. Dostanete přístup do VIP sekce a získáte backtestovací deník FIMS.

Na Vašem místě bych s backtestem vůbec nezačínal, pokud nebudete mít alespoň nějaká hrubá pravidla obchodního plánu, která vyčtete z grafu.

Jinak backtest se provádí samozřejmě na tom samém timeframu na kterém budete obchodovat, já osobně bych si neodkrýval pravou stranu grafu, abych neviděl výsledek. Jedině tak se dá udělat věrohodný backtest, protože když budete dopředu znát výsledek, najdete si důvody, proč daný obchod vzít či nikoliv..

Hodně zdaru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hey diky za reakci,

ja uz na to prisel, predtim jsem to delal mimo obchodni seanci, nekdy v noci nebo co, takze mi ta data mi vubec nevychazela a cely to bylo uplne o nicem a zmateny. Ted jsem to prokouk a zacina mi to davat docela i smysl. Nevedel jsem ze to mam testovat jen mezi 15:30 - 22:15..

Honziku k., soudit podle par dotazu cloveka, kterej si precetl par clanku z oboru, o nemz nikdy drive ani vlasem nezavadil, je na muj vkus trochu zbrkle. Az udelam 50 000 live ochodu jako vy, tak mi taky budou dotazy na TimeFrame pripad jako pritroubly..

jeste jednou diky za odpovedi a podporu. vazim si toho

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V Multicharts, respektive EasyLanguage to pujde - program vezme jeden den a projede vsechny vybrane symboly a pripadne na nich vstoupi/vystoupi do/z pozic. Muzeme si tedy uchovavat pocitadlo ze uz mame 3 otevrene pozice a nechceme dalsi apod.

V Ninjovi to asi bude zapeklite - program vezme jeden jediny symbol (ackoliv backtestujeme treba na 50ti) a spusti na nem vas skript od zacatku a projede cele zvolene obdobi k backtestu.
Jelikoz skript bezi pro kazdy symbol od zacatku, nelze si ani jednoduse uchovavat informace z jinych symbolu (zkousel jsem si poznamenat ze na symbolu XY jsem v tento den jiz v pozici a z toho neco vyvodit).

Ninja je proste podle me delany pro testy na jednom symbolu, velka skoda!! :-(

Jediny zpusob je podle meho u Ninjy si tyto informace uchovavat v externim souboru a vzdy na zacatku behu skriptu informace nacist, ale je to opravdu pres ruku :-(

Martin.



radim2 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Asi by stačilo jen:
> If marketposition = 0 then begin
>
> buy....
>
> end;
>
> Nejsem programátor, ale jestli jsem to pochopil
> stačí splnit podmínku pouze jednoho obchodu bez
> ohledu na ticker akcie.
>
> --------------------------------------------------
> ----
> Je třeba vidět souvislosti tam, kde je jiní
> nevidí.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Muzete mi prosim poradit s nejspise jednoduchou otazkou?

Jestlize backtestuji konkretni signal, napr. 2v a ten je pri dokresleni usecky vytvoren, kdy mam "vstoupit do obchodu"? Zatim vstupuji na open nasledujici usecky, nicmene si rikam, ze vysledky budou dost zkreslene. U realneho obchodovani, pokud se dokresli usecka tvorici signal, nemohu vstoupit hned na open usecky nasledujici, ktera se v tu samou chvili vytvori. Take nevim, jakym zpusobem zapsat gap mezi temito dvema useckami. V realnem obchodovani bych takovy obchod asi nemohl vzit, protoze by se mi neexekuoval prikaz...

Diky moc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

drobnosoft:

pokud se bavíme o intradenním obchodování, gapy mezi úsečkami de facto nejsou..jinak u FinWinu se např. často vstupuje za market pár sekund před koncem úsečky, na které se vykreslil signál..takže v rámci backtestu můžete klidně pracovat s hodnotou close svíce, na které se vytvořil signál..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...