Kurzy: základní navigace


Základy úspěšného obchodování na burze

Financnik.cz » kurzy obchodování na burze

Rádi byste pochopili základy komoditního obchodování, naučili se podstatné principy, našli odpovědi na otázky ohledně nejasností, ale nebaví vás pročítat desítky a stovky stránek a dáváte raději přednost formě interaktivního výkladu? Pak věříme, že právě pro vás je určený tento kurz, jehož cílem je naučit vás:

  • jak začít přistupovat k obchodování na burze systematicky a s rozvahou,
  • jak chránit svůj kapitál a jaké základní zásady dodržovat,
  • jak na vstupy do trhů,
  • jak na řízení pozice a výstupy,
  • jaký trh si vybrat k obchodování,
  • jak vybrat správného brokera,
  • jak postupovat vpřed s minimem chyb a maximální šancí na úspěch.

To je jen část podstatných témat, které s vámi postupně rozebere náš zkušený lektor a trader během celodenního kurzu. Jedná se tedy o kurz vhodný zejména pro naprosté začátečníky, kteří nemají čas studovat manuál a články na našem serveru a rádi naopak využijí toho, že si mohou touto formou nechat vše vyložit osobně, jasně a srozumitelně, s možností kladení konkrétních dotazů.

Připravte se na burzovní obchodování s dostatečnou znalostí naprostých základů. Ubezpečte se, že jste každičkou důležitou část obchodování dostatečně pochopili! V tomto kurzu se vám pokusíme zodpovědět všechny základní otázky, ve kterých ještě třeba nemáte zcela jasno.

V ryze praktickém kurzu si ukážeme mnoho důležitých rad a tipů, jak správně uchopit obchodování na burze už od samého začátku.

Obsah kurzu

Obsah kurzu je rozdělen do devíti samostatných, vysoce praktických lekcí. Součástí kurzu je jedna hlavní přestávka na oběd plus dvě krátké přestávky. Součástí kurzu jsou rozsáhlá tištěná skripta, která každý dostane na začátku kurzu.

Lekce 1: Co a jak

Co je obchodování a burza, důvody, proč na burze obchodovat, co se na burze obchoduje. Futures kontrakty podrobněji - co je margin, pákový efekt, vysvětlení základních pojmů. Co soukromí tradeři nejčastěji obchodují, jaké jsou typy obchodníků, nejčastější obchodní přístupy. Jak vybírat brokera.

Lekce 2: Grafy a jejich zobrazování

Jak se zobrazují data z burzy a jak se v grafech orientovat. Základní programy pro zobrazování grafů - jak vybírat potřebný software.

Lekce 3: Začínáme obchodovat: vstupy

V čem spočívá samotné obchodování, jak konkrétně vyhledávat obchodní příležitosti. Co je long a short pozice, základy technické analýzy, základní orientace v indikátorech, příklad vstupů na základě patternu FinWin 0/v. Technické formace a patterny, supporty a restistance, co je to chop.

Lekce 4: Jsme v trhu: řízení pozice a výstupy

Vstoupili jsme do trhu - a co dál? Jak na řízení pozice, stop-loss, potenciál obchodu a výstup. Pravděpodobnosti ziskových obchodů a řízení rizika.

Lekce 5: Výběr trhu

Základní parametry pro výběr vhodného trhu k obchodování: volatilita, likvidita a timeframe. Jaký je rozdíl mezi komoditami a ETF´s, co je to gap a co limitní pohyb.

Lekce 6: Co ještě musíme vědět, aneb praktické tipy pro obchodování

Jak na výběr obchodního systému, co je to rozdíl cen mezi Bid a Ask, jaké jsou typy obchodních příkazů a kdy jaký typ obchodního příkazu použít. Co je to backtest a obchodní deník.

Lekce 7: Jak konkrétně začít

Jak aplikovat vše předešlé prakticky a jak konkrétně začít. Testování jednoduchých obchodních systémů a vytváření obchodního deníku, paper trading, výběr brokera a ostrý start.

Lekce 8: Ukázka simulovaného obchodování

Jak vypadá simulované obchodování a jak na to. Naučte se vydělávat peníze nejdříve na simulátoru!

Lekce 9: Než začnete obchodovat

A zcela na závěr: hlavní chyby začátečníků, nejčastější otázky začínajících obchodníků, nejdůležitější pravidla. Prostor pro vaše vlastní dotazy.

Kdo na kurzu přednáší?

Kurz přednáší zkušený lektor a trader Tomáš Macek, spolupracovník a dlouholetý přítel zakladatelů serveru Finančník.cz, Petra Podhajského a Tomáše Nesnídala. Veškerý obsah byl připraven s vysokou pečlivostí a za intenzivní spolupráce se zakladateli serveru Finančník.cz.

Pro kolik účastníků se kurz pořádá?

Maximální počet účastníků je 20, kurz tedy bude v komorní atmosféře, s možností lektora věnovat se posluchačům velmi intenzivně.

Jaký je časový harmonogram kurzu?

Kurz začíná v 10:00 a končí v 17:30. Od cca 13:30 - 14:15 bude vyhlášena polední pauza na individuální oběd.

Co říkají o kurzu jeho absolventi?

Nejaktuálnější 3 reference:

Zobrazit další reference - celkem 318

Aktuální termíny a objednávka účasti

Není vyhlášen žádný termín akce. Chcete-li dostat avízo o dalším termínu akce, vložte svoji adresu do níže uvedeného formuláře.Chcete dostat okamžité e-mailové avízo v případě, že bude vyhlášen další termín této akce?
Není nic snažšího - stačí vložit Váš e-mail do níže uvedeného políčka. E-mail nebude použit k žádným dalším účelům - z avíza se můžete kdykoliv odhlásit jedním kliknutím na link uvedený v každém mailu. Avízo vám bude zasláno okamžitě, jakmile bude akce vyhlášena na webu.

Pošlete mi avízo o dalším konání této akce na email:


Upozornění: Všechny informace poskytované na Financnik.cz jsou určeny výhradně ke studijním účelům témat týkajících se obchodování na burze a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovanými brokery či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na burze. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.

Burzovní obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Pamatujte, že burza má svá pravidla, kterým je třeba porozumět, než začnu riskovat své vlastní peníze!
Copyright © Financnik.cz - Developed by BlueCube.cz
Server Financnik.cz vydává a všechny služby provozuje Centrum finančního vzdělávání, s.r.o.
Všechny články zde uveřejněné podléhají autorskému zákonu a jejich kopírování pouze se souhlasem autora.