Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Setkání s Dr. Fredem Alanem Wolfem


Doporučené příspěvky


jz:

Dobra, to uz trochu zavani knidopisstvim. Chtel rict, ze kvantova fyzika popisuje jevy, ktere jsou uplne mimo realitu ve ktere bezne zijeme a kterou vnimame a "aplikace" kvantove fyziky na nas zivot neni vic nez podobenstvi, nic "vedeckeho" nebo fyzikalniho.

Cerne diry i Bose-Einsteinovy kondenzaty jsou z hlediska naseho vnimani stejne extremni a "mimo nasi realitu", jako elementarni castice.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 43
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Nechci se s tebou hadat, hadani nema smysl...

Kvantova fyzika jeste dokonale nepopisuje fungovani vesmiru, podobne jako ho dokonale nepopisovala Newtonova mechanika. Da se tedy predpokladat, ze realita bude mnohem slozitejsi a zajimavejsi, nez popisuje soucasna fyzika.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Niekde som čítal peknú paralelu k Heisenbergovmu princípu neurčitosti v tradingu (myslím, že to bola "Encyclopedia of Trading Strategies"): Čím mám indikátor presnejšie popisujúci nasledujúci priebeh ceny, tým má väčšie oneskorenie (lag) a naopak, čím je indikátor menej presný tým má oneskorenie menšie.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bohudík (bohužel) jsem hodně přemýšlivý člověk a postupně zjišťuju, že v životě jestli chce člověk dělat pokroky, ať už se jedná o cokoliv tak je to disciplinovanost, vnímavost a schopnost přizpůsobit se. Tyhle 3 pilíře se myslím dají aplikovat na všechno a bohatě stačí k úspěchu jenom tady tohle, včetně tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zajimave cteni i diskuze. I kdyz za sebe musim rict, ze teorie kvantove fyziky v kombinaci s duchovnimi smery a hledanim smyslu zivota bych tady na financniku necekal (ale potesilo me to :-)).
Ne, ze bych to nepovazoval za dulezite, ale hledam to jinde - jsem verici a vira, kterou se zabyvam mi nabizi dostatecne mnozstvi odpovedi na otazky smyslu zivota, snazeni se tady na zemi a fungovani sveta.
------------------------------
To Remarque : Naprosto souhlasim - disciplinovanost, vnímavost a schopnost přizpůsobit se... a uspech se dostavi v cemkoli co delas. A dulezita je taky ta schopnost premyslet - aby clovek nezjistil, ze to, co chtel cely zivot dosahnout vlastne ani za to snazeni nestalo...
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslím, že se úplně každý člověk, ve chvíli kdy jeho stáří se pohybuje někde mezi kamenným uhlím a smrtí, snaží sdělit ostatním své chápání světa. Někdo svoje teorie vykládá v hospodě, jiný o tom píše články, další to publikuje na internetu a někdo o tom natočí film.
V dnešní době je velmi těžké zjistit co se skrývá za důvody k publikaií takové teorie pomocí filmu.
Je to pravda? - Proč to tedy není publikováno standardní cestou ve vědeckých časopisech.
Je to mystifikace za účelem vydělání peněz? - Pak je to velmi zdařilý podnik
Opravdu si myslí, že by to takhle mohlo být? - Hm zajímavé, ale zajímavější jsou sci-fi knihy kde je takovýchto teorií mraky.
Je to "esoterické" učení které je určeno těm kdo uvěří? - Pak navrhuji k uvěření
en.wikipedia.org/wiki/Flying_Spaghetti_Monster
nebo
en.wikipedia.org/wiki/Invisible_Pink_Unicorn
(pro neznalé angličtiny po kliknutí na Language-čeština je tam stručný překlad)

Kvantová fyzika je velmi zajímavá oblast, ostatně stačí si poslechnout Faymenovy přednášky z fyziky na Caltechu z r. 1962, zvláště pokus s elekronem na štěrbině, abychom začali mít pocit, že tu něco nehraje. Dále doporučuji prostudovat jev "propletenost" (Entangelment) a také pokus s dvojitou štěrbinou, kdy světlo letící ze vzdálené galaxie po průchodu gravitační čočkou a dvěma štěrbinami "ví" co má dělat, když do jeho cesty strčíme ruku. Také temná energie a energie vakua je hodna pozornosti, zvlášť když vyplývá ze Schrödingerovy rovnice když položíme teplotu rovnu absolutní nule.
Nicméně vyvozovat z podivného chování kvantových jevů které se projevují ve velikostech 10 na minus osmou až -13 závěry které platí pro objekty velikosti 1,8 metru se mi jeví poněkud odvážné.
Film se dovedně pohybuje mezi biologií psychologií kvantovou fyzikou takže je těžké najít nejaké chyby v oblastech, kde člověk není odborníkem, ale jednu chybu bych rád uvedl a to fakt, že to co člověk vidí a to co si představuje když sní, nebo když lže zpracovávají jiné oblasti mozku. Ve filmu se tvrdí, že je ta oblast stejná. A také nepůsobí důvěryhodně, když kvantový fyzik jehož "mluvící hlava" je ve filmu použita se od celé té záležitosti distancuje www.answers.com/topic/david-albert?cat=technology

Nicméně koho by zajímala diskuse s tvůrcem po promítání v Praze tak tady je //video.google.com/videoplay?docid=-3025259784450984366

Je určitě přínosné se umět podívat na problém z více úhlů. K tomu se dobře hodí technika používaná v NLP (Neural Language Programming) kdy se otázka pokládá čtyřmi způsoby s použitím dvojitého záporu. (Pojedete do práce? Nepojedete do práce? Pojedete do nepráce? Nepojedete do nepráce? Logicky by první a čtvrtá otázka a také druhá a třetí měly být stejné, ale když se nad tím zamyslíte...)

Jako duševní cvičení je to OK, ale nezapomeňme, že to, že je člověk kvantový fyzik ještě neznamená, že to nemůže být pošuk.

vlada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

poker86,

to je fakt ze clovek nepracuje s tym co ma, a je fakt aj to ze kazdy uz navyknuty ist cestou kde musime posluchat nie je schopny reagovat na svet aj svojim pohladom ked na to moznost je. ked su prachy tak si svet robime podla seba a ked nie su tak posluchame tych co ich maju aj za cenu devastacie vlastneho charakteru a to aj vtedy ked nam nic nehrozi a mozeme slobodne konat.

tomnes,

v jistem smyslu slova duchovna cesta? to je fakt, mal som obdobie kedy som nebol schopny zarabat s tym co mam k dispozicii a pri tom to malo ohromny potencial, a stale ma a znovu to funguje, problem bol len v oslobodeni sa od psychyckej zataze a v sposobe ako som ponimal celkovo svoj zivot nie len trading aj ked ten mi tieto stavy navodil, ale zaroven mi ukazal aj to kde mam slabiny aj mimo tradingu. smutne ze niekedy materialno musi cloveka upozornit na jeho dusu.

all,

vecne pretriasane veci ako velkost kapitalu, nazory ze na velkosi nezalezi ze ide len o percentualny prepocet, kto neskusil nevie (kapital je v tomto zasadny), trading bude cloveka tvarovat kazdym dnom a clovek zisti aku ma povahu. a ze je trading o dusi nie o vsemoznych "genialnych" indikatoroch svedci aj to ako ludia so zarobenymi prostriedkami nakladaju a ako sa so svojej financnej (mocenskej) pozicie spravaju voci inym.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem si četl Bibli a tam je taky spoustu příběhů o překonání vlastních hranic. Dnešní doba neustále vychvaluje člověka jako supermana a jen silný jedinec může přežít. Myslím si, že ale tak to není. S vědomím, že ne všechno musim chápat, že jsem v něčem omezený a že na demnou je vyšší moc mě může posunout o kus dál.

Tuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tuji,

ani nie tak doba ako skor niektore zaujmove skupiny ludi, ale to je vpodstate jedno, ono sa na to da pozerat z roznych smerov. da sa pozerat na to aj tak ze vyzsia moc ti dopraje byt tym "supermanom" ak to ma mat nejaky zmysel a ak nema tak sam na to doplatis, ako sa vravi, Bozie mlyny melu pomaly ale isto. pre mna osobne bude superman vzdy ten co je charakterny a naklada so svojimi schopnostami charakterne, a "supermani" ktori su v niecom genialni ale zaroven pysni ti sa vytrestaju sami, ale podstatne je ze aj v tradingu moze byt clovek superman v pravom zmysle slova, teda ten co sa dokaze postarat o krajsi zivot viacerym ludom nie len sebe (a nemusime sa na to divat len cez peniaze, moze to byt aj schopnost robit dobre rozhodnutia). to ze si vela ludi mysli ze nabozenstvo a peniaze (trading) nejdu dokopi to je prave robota "supermanov" a robota ich arogancie voci ludom. ale niekedy treba rozlisovat ucelove prirovnania od glorifikovanych, teda nechcem dehonestovat tento clanok. podla mna je dost poucny. ked clovek chce moze vo vsetkom najst aj nieco dobre pre svoje pouzitie.

jz,

sila v tobe? to mas na mysli kazdodenne poddavanie sa a prisposobovanie sa trhu? podriadovanie sa vsetkym moznym veciam aby sme preklzli s odretymi usami a zarobkom? (ach jo, mat tak silu rozkazat trhu - bachorky pre deti a ine rozpravky o predpovedani spravania sa trhu). skor by som povedal ze niekde tu silu musis znovu nacerpat aby sa ti darilo vydrzat v kazdonennom natlaku na psychyku, sila neprichadza sama od seba, treba sa regenerovat a niekde ju nacerpat nie?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

NLA,

špatně jsi mě pochopil. Myslel jsem tím, že mnohem líp na tom člověk je, když si uvědomí, že tvůrcem svého života je on sám. Přestane tak spoléhat se na něco od něho odděleného, jako je např. křesťanský Bůh. Když se totiž spolehá na něco mimo něj, je v roli oběti, má na koho svádět své problémy a dětinsky to prosit o vyřešení svých problémů. Stává se tak loutkou, která je v moci osudu/Boha, což pěkně podráží sebedůvěru.V porovnání s tím přistup tvůrce svého života dodává člověku velkou sílu - můžu změnit, co se mi nelíbí, nevymlouvat se a nenadávat na okolnosti. Prostě tvůrce hledá způsoby (jak něco udělat) a nehledá důvody (proč něco nejde). Je to přístup opravdu dospělého člověka (myslím tím OPRAVD'U dospělého, min. 90% populace se totiž chová jako malé děti).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jz,

isteze aj ja verim v svoje schopnosti ked obchodujem, keby som neveril tak by to bolo len tipovanie, ale myslel som to tak ako som napisal s tym tlakom na cloveka, obchodovanie odobera silu cloveku, vycerpava ho, tak kazdy potrebuje nacerpat silu naspet, ked sa relaxuje, a kazdy ma na to svoj sposob, ked sa napriklad krestan rozhodne meditovat a upokoji si tym myslienky tak ma znovu silu a svoje znalosti je v obchodovani omnoho viac schopnejsi premienat pre svje dobro. aj obycajna radost z niecoho ta moze nabit energiou, z cohokolvek radost. a potom tu silu zas chodime minat do tradingu a inde ju zas nacerpavat, a to kazdy vlastnym sposobom, rovnako ju nacerpava aj ateista ako aj krestan, len kazdy ma na to svoju formu, ktora mu lepsie vyhovuje. takze verit v sameho seba to ano, ale aby to zas nehranicilo s pychou, to by sme mohli dopadnut ako americke dvojicky v NY. covek sam so sebou az take pokroky neurobi, ziaden "superman". kontext v ktorom zijes je "nad tebou" a tam chodis nacerpavat silu, vyberes si z toho co ta "nabije". teda aspon ja to takto vnimam.

potom sa da na to pozriet aj z druhej strany, napriklad spravis dobry obchod, mas dobry pocit mas silu obchodovat, a razov vnimas tie veci tak ako pojdu a nie tak ako nepojdu, ale aj to mozu byt len nahody ktore ti priroda dopriala. niekedy staci odbehnut k telefonu a volat 5 minut a razom je obchod inde ako by si pri nom sedel, niekedy to nie je len v ludskych rukach. isteze ale viem ze chces povedat ze asi sa netreba flakat a verit ze to niekto urobi za nas a hladat dovody kde a koho obvynit ked nam nieco nejde. a treba rozvijat sameho seba aby sme neostali pozadu, to iste treba, inak by z nas nikdy neboli poriadni obchodnici keby sme si to nezazili do krvi tolko ze sa uz aj sniva cloveku o tom a staci pohnut rozumom potom, zmenit myslenie trochu a ono ma clovek hned so seba radost. len som upozornil na to ze sila vo mne, je trochu silne pomenovanie pri tradingu. mna taketo zmyslanie vzdy privedie skor nazat nez dopredu, lebo pri neuspechu sa raz ta pycha zlomi natolko ze clovek uz nema silu skoro ziadnu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...