Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 8: mít se lépe za více práce?


Doporučené příspěvky

tomnes,

ak su moje prispevky neziaduce alebo porusujem pravidla alebo mam viac vazit slova, alebo je ich prilis vela, prosim upozorni ma na to verejne nech ti tu nekazim clanok a diskusiu. ja v tom nevidim nic zle ked je vo fore aj trochu vasne, aspon mas tuto stranku viac navstevovanu, ale pokial sa ti zda ze to kazi charakter a zamer financnika tak ma na to upozorni vopred, dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 68
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Ja jen řikam svůj nazor, je možné že nechapu članek a jsem lenivy. Jenom ja sam asi nejlip vím jak jsem na tom. Svoji praci mám rád a baví mě a klidně ji vydržím dělat cely den, ale pokud každý den přijde šef a řekne vám co všechno dělate špatně a jak jste neschopný tak se vám ta prace docela zhnusi. Ale jednou mu určitě poděkuju až budu odcházet a že jsem pochopil co je být zaměstnany. Samozřejmně že jsou i přijemná zaměstnaní se zaimavým finannčním ohodnocením. Ale ja chci byt finannčně nezavisly a budu se věnovat tradingem. Každy nemuže být na hoře, protože spousta lidi je pohodlna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vidim, ze tato debata sa zvrhava ... velmi doporucujem si precitat "Where is my cheese", resp "Kam sa podel moj syr". Je to citanie na hodinu, ale je to zaroven velmi poucny pribeh. Uz nase stare mamy tvrdili, ze "risk je zisk", tak preco sa toho nedrzat? Ja osobne si za tym pevne stojim, pretoze sam som sa o pravdivosti tohoto tvrdenia vela krat presvedcil, vela krat popalil, a vela krat ziskal. Teda, urcite som ziskal aj kazdym popalenim sa ... ;)

ci sa da zbohatnut zamestnanim to posudit neviem, lebo podnikam od svojich 19-tich, Ale urcite je zamestnanie dobre na to, aby si clovek povedal ze "tudy cesta nevede" - cize zase je to prenho len prospesne. Pripadne pre tych lepsie zarabajucich je to urcite dobry "podklad" pre vsetky mozne investicie, ktore s tym mozu podniknut.

vzdy je dolezity uhol pohladu, kazda minca ma dve strany a ja osobne by som velmi chcel mat schopnost jednoznacne povedat a urcit co je naozaj zle a co naozaj dobre :) pochybujem ze to niekto dokaze ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejdulezitejsi pointa celeho clanku je v rovine rizika.Plne souhlasim,ze penize se nevidelavaji podle poctu hodin,ktere v praci stravime,ale podle rizika ktere jsme schopni podstoupit.Pak nastava situace kdy se musime pripravit na tlak,ktery budeme prirozene zazivat.V tomto bode si musime zacit pokladat dulezite otazky,co jsme,nebo nejsme schopni podstoupit,co riskovat a co jsme schopni vydrzet.Tento clanek je pro me dulezity prave v rovine,ze me polozil nekolik otazek,na ktere si musim odpovedet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejprve bych rád poděkoval za krásný článek.Je neuvěřitelné jak někteří reagují na podobný článek.
Investování a spekulace je oborem,kde se neplatí od hodiny,zákazníka a ani od počtu výrobků.Srovnávat tedy
trading s normálním zaměstnáním je holý nesmysl.
Investování a spekulace je placena od míry rizika konkrétního člověka.Je úplně jedno,zda tradujete milion obchodů,
nebo milion korun.Placen je pouze zisk.Sebelepší výkaz hodin,seznam prominentních zákazníků,luxusní počty
udělaných výrobků jsou Vám k ničemu.
Pouze dostatečná míra rizika Vám dá dostatečný zisk.Více rizika dá více profitu.Vše rozhodujete Vy!
Žádný šéf,žádné hodiny.Jen spousta rizikových činností,které musíte správně vyřešit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To profesor:

pokud stojíš před zrcadlem ( u Tebe možná před tabulí), tak platí - Více rizika dá více profitu, ale pokud stojíš za zrcadlem (za tabulí), tak platí - Méně rizika dá více profitu. A určitě každej tady se o to snaží.

Nebudu přece zvyšovat riziko abych získal více profitu, co kdyby se ucho utrhlo a zbyly by mi jenom střepy a ještě mě třeba i pořezaly.

Každej správnej hasič pozná bezbečnou vzdálenost a může bezpečně strkat hlavu do hořícího trezoru i když to těm z druhé strany připadá nebezpečné.

Například taková zaměstnanecká výhoda může být něco jako smlouva s čertem a chodit do stávky kvůli zvýšení platu taky jako pěkná hovadina. Definitíva se už nenabízí.

Na další příklad náš Vláďa nyní umožňuje všem jednodušeji přechod na OSVČ ne proto aby zjednodušil podnikání jak tvrdí, ale proto aby mu ubylo klientů v důchodovém pojištění a nemusel jich potom tolik vyplácet a chudí dřív pomřou. Někteří se plavat naučej, ale spousta se jich utopí protože se již nebude vyžadovat praxe čímž se jim zvýší riziko a Vláďovi samozřejmě naopak sníží.

Nebo třeba taky - proč bych měl čekat na ZLR, když už můžu být tvůrcem hooku z extrému když poznám že to tam nějaký chudák nasypal a žraloci po tom skáčou (i to však může být návnada do které jde kousnout ale včas zjistit kdy utéct)?

Takže je nutno dávat pozor na riziko, protože je to riziko a sledovat ho ze známé uctivé vzdálenosti a rizikové činnosti nechat kaskadérům, protože oni vlastně neriskují, avšak nechají si za to dobře zaplatit.;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...