Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 9: cesta k velkým věcem vede přes ty malé


Doporučené příspěvky

RSJ a GS funguje sama pro sebe.Jsou to market makers. To nemel byt priklad retailu ,ale moznosti pouzivani BB jako takovych.
Kvalitni retail systemy maji omezeny pocet licenci z duvodu vysoke frekvence obchodovani na stejnych zakladech. Je to zbytecne rozvadet.
Lidi kupujou neco ,cemu prakticky nerozumi a ocekavaji uspech bez prace.
EA ktere zlikviduji ucet je samozrejme hodne. Ale v zakladu je to o nepochopeni nastaveni a pravidelne optimalizace.
O kvalitnich BB se mluvit prilis nebude a pristup k nim neni jednoduchy. Ale systemy existuji a jsou profitabilni.



Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je to co ma zaujimalo - ak spravne rozumiem, podobne systemy existuju a niektore z nich su uspesne. Samozrejme, je vela (pravdepodobne vacsina) takych, ktore "nefunguju", ziaden z nich urcite "nefunguje" bez toho, aby jeho pouzivatel chapal celkovu podstatu, atd. Z toho vyplyva, ze som zasa raz objavil Ameriku :) Kazdopadne ma zmysel nieco podobne si vyskusat (a v procese porozumiet vela detailom), aj ked taky program mozno (vlastne pravdepodobne) nebude pouzitelny v praxi...

Este sa chcem spytat jednu vec: Je mozne niekde z internetu bezplatne stiahnut historicke data s timeframe-om mensim ako den? "Googlil" som par hodin a nasiel som len jedinu stranku (accesstrading.com - snad neporusujem pravidla fora pastovanim linku) s tazko stahovatelnymi (musel som si napisat downloadovacieho robota) historickymi datami za poslednych 10 rokov s dennym timeframe-om a potom este vela dalsich, ktore ale iba zobrazuju historicke grafy - ja potrebujem tabulku s cislami...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Mareq.

Vspomínáte, že slova jako cit a intuice Vás neoslovují. Já bych tyto dva pojmy od sebe oddělil, protože si myslím, že nepatří do jedné kategorie.

I já mám s termínem intuice problém a myslím si, že do tradingu asi nepatří. Na čem je intuice založená? Já jí nedokážu přesně identifikovat a nevím co se za ní přesně skrývá. Je to například nějaký druh vnitřního hlasu, který je ale založen na něčem neuchopitelném a nevím jak s ním mám naložit, nebo je to určitý druh emoce?

Cit pro trh je ale něco jiného, protože to může být druh zkušenosti ze stále se opakujících situací, které nám mohou napovědět určitou pravděpodobnost dalšího vývoje. Už to není jenom emoce, ale je to prostředek, který nám může napovědět jakou techniku máme k obchodování v konkrétní situaci použít.

Dále si mýslím, že není dobré přistupovat k obchodování pouze technickou formou, i když to někomu v krátkých časových rámcích postačuje a vydělává, ale je dobré pochopit burzu jako celek. V životě se mě vždy vyplatilo dívat se na všechny nové činnosti trochu z odstupu a zakomponovat je do širších souvislostí, protože pak se nám mohou jevit v úplně jiném světle. Myslím si, že je špatné vrhnout se jenom do jednoho detailu velkého celku a nevidět okolí. Proto je dobré mít přehled o problému jako celku a umět používat různé druhy obchodování, které mohou být i založeny na odlišných technikách. Podle mého názoru programování pouze techniky jednoho druhu není řešením z pohledu určitého druhu kreativity, která nám může dát více než jenom zabetonování se do jedné dokonalé cesty, protože se může i stát, že tato cesta někdy může přestat fungovat a pak byste byl opět na začátku a druhý člověk, který si například velmi dobře rozumí s kreativitou a citem pro trh, pak může hodně rychle přesedlat na jiného koně a bezproblému pokračovat dál. Burza je živý organismus, který je založen na psychologii stáda a proto se k ní i tak chovejme a nesnažme se zde jenom hledat příklady, kde platí, že 1+1=2.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...