Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - programování (strategie)


Jezinka

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Michal-administrator ::
Zrovna já jsem jeden z těch šikovných studentú informatiky :) (sám se odhaduju za šikovného :P)
Já neobchoduju ale brácha NinjaTrader používá tak jsem se kvúli němu naučil NinjaScript (v podstatě se jěšte stále učím) aby mu to šlo rychleji, konec koncú mě programování a nárh algoritmú stějně baví :)
Akorát na financnik.cz nechodím moc často, klidně rád pomúžu víc lidem a zadarmo, pro mě to neni těžký, ale administrátoří by mi mohli dovolit zveřejnit si tu svúj mail a když bude někdo něco potřebovat tak mi múže rovnou poslat mail a já (pokud to samozřejmě budu vědet) klidně zadara pomúžu. Netvrdím, že umím všechno, já jsem Java programátor, C# (z kterého přebral NinjaScript syntax) znám též, takže když dostanu úkol z NinjaScript tak ho vždy zvládnu ;)
Takže

>používám RB12, kde mám zobrazeny EMA34 a 204
>do toho grafu bych chtěl zobrazit další EMA 34 a 204, ale z jiného tf - např.RB24
>Všechny EMA by se měly zobrazovat souběžně v jednom grafu a to RB12 (dle příkladu).

Pokud rozumím, chcete si otevřít graf trhu který je zobrazen v TimeFramu RB12 a aby v něm byli robrazeny EMA34 a EMA204. Ale zároveň aby tam jěšte byli zobrazeny i EMA34 a EMA204 tak, jak by vypadali v RB24. Správně?
Teď hned Vám sem nedám výsledek, jenom se chci ujistit, že to chcete tak, jak myslím. A až po výkendu vyztřílivým :D tak Vám sem hodím zdrojáky s návodem jak to spustit.


to Georg3:
> Neviem si s tymto radi a ak sa to neda vyriesit, povazujem to za fatalnu chybu Ninja traderu a vlastne nemoznosti robit presny backtest.

Sorry, ospravedlňujem sa. Uskutočniť predaj môžete dokonca aj počas vývoja toho baru a nie vždy až po jeho uzatvorení. Napríklad taký stoploss. Predstavte si situáciu, kedy máte stoploss na cene 20$ a teraz sa vám otvorí nový bar. Otvorí sa na 50, klesá na 10, stúpne na 40 a zavre na 50. Stoploss uskutoční predaj už vo chvíli, kedy ste prekročili hranicu 20 smerom nadol a uzavrie obchod. Nečaká až sa zatvorí bar.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro W01554,programmer

na NT support foru na dotaz jednoho uzivatele na moznosti multi time frame indicatoru odpovedeli (9. breznu 09):
"... Multiple Time Frame indicators and Multi Series Charting will be possible with our upcoming NinjaTrader 7 release, beta scheduled for Q2 of 2009."

Ukoncuju teda dalsi aktivity v tehle zalezitosti.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky mi to pak doslo. U timeframe zalozenym na case bych si to jeste jaks taks dokazal predstavit (NT6.5 "premysli" totiz v useckach). U RB, tick a volume jsou ty cas. okamziky dokresleni usecky nepredpovidatelny a tudiz je nejde "match"-ovat na zaklade jejich poradi - kazda usecka z jinyho time frime bude mit jinej cas dokresleni. Ale nechme se prekvapit s cim NT prijdou, treba uplne prekopali logiku vykreslovani grafu.
Ten tazatel na NT support foru se tam odvolava na AmiBroker a ze v nem tech vice cas. ramcu ukrutne jednoduche (aspon z pohledu uzivatele).
viz www.ninjatrader-support2.com/vb/showthread.php?t=14917&highlight=multi+time+frame

zdravim

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to programmer

Ahoj. dik za odpoved.
Jasne so Stoplosom to funguje aj pri inych veciach sa da vystupovat a vstupovat na tick presne.
Problem je ale s indikatormi.
Skusim to vysvetlit na priklade.

Som v strategy analyzere a chcem robit backtest. V mojej strategii pouzivam ICC(20)[0].
Indikator ICC ma napr. hodnotu 50. Zacne sa vykreslovat novy 5min bar. ked sa vykreslovanie baru dokonci na zaklade hodnoty close tohto baru sa vyrata nova hodnota ICC a SKOKOVO sa zmeni na napr. 120.
Na LIVE alebo REPLAY sa ale hodnoty ICC(20)[0] nemenia skokovo ale plynule tak ako sa vyvijal bar pocas tych piatich minut. V backteste ale tuto plynulu zmenu indikatorov Ninja uz nerata.

Takze na LIVE mi strategia funguje v pohode, ale neviem ju Backtestovat, lebo tam je velmi nepresna kvoli skokovym zmenam hodnot indikatorov. Potrebujem to testnut aspon na rocnych datach a takto som nahraty.



To Ronnie

Uf tak to ti asi neporadim. Ja som to vyuzival len v strategii, ani ma nenapadlo ze by to nefungovalo v Indikatore.
V podstate si aj indikator mozes napisat ako strategiu.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

programmer: Rad bych te taky o neco poprosil, jestli muzu.. Podle me to bude uplna prkotina, ale ja se v programovani vubec nevyznam. Jde o jednoduchy indikator volume updown. Jedna se o to, aby se zde dala nejak defaultne nastavit hodnota v danem okne treba na 2000 nebo 2500. Obcas totiz dojde k nejake usecce s volume treba 4000 a tim to hodne zkresli pozorovani tech dalsich, protoze jsou pak o proti teto dost zmensene. Doufam, ze jsem to napsal srozumitelne. Pokud se ti na to kouknout nehce, tak to samozrejme chapu.. Diky, Pavel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to [bold] W01554: [/bold]
zakreslovat to zřejmě nepujde. Plot (ty čárečky v grafu, jaké zobrazuje třeba EMA) se dá použít jenom do indikátoru.
Naprogramovat práci s dvěma rúznými TimeFrame zas múžu jenom Strategii (Protože deklarovat bary z jiného TimeFramu se může jenom ve strategijích jak jsem psal už víš). Tím pádem se očividně nedá sloučit deklarace předvoleného Timeframe a Plot v tom samém kódu inicializace. Takže pokud chceš, napiš mi, jak si zamýšlel aby ta strategie fungovala (kdy nakoupit, kdy prodat) a já ji udělám už rovnou s těma objednávkama pro obchodování a nemusí se tam nic kreslit. To si můžeš potom i otestovat na nějakých historických datech a sám uvidíš, jakou máš percentuální úspěšnost, kolik se na tom dá vydělat atd.
Já si sice myslím, že i v těch strategiích by se nějak mohlo dat kreslit, ale zatím sem se k tomu nedostal, jestli to zas tak moc nutně nepotřebuješ, tak se na to kreslení těch čárek můžeme vykašlat a rovnou udělat strategii, která si bere informace z jednoho timeFrame, bere informace z druhého timeFrame a dělá výpočty a obchoduje..


to[bold] ROnnIe: [/bold]
presne tak, v indikátore to možné nieje.


to [bold] Pavel K. [/bold]
nepochopil jsem o co ti jde... skus jěšte jednou jinými slovi a třeba to demonstruj i na nějakém konkrétním příkladě, snad to potom pochopím :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...