Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Price Action vs. Indikátory


Doporučené příspěvky

Tak to mam teda zakladni mezeru. Ja mel za, ze jeden pip je nejmensi pohyb. Takze 0.00001. No proste treba kdyz jdu do long pozice na 1.29, dam stoploss na 1.28.
Ano, to jak rikas, muze nastat situace ze jsem v obchode dlouho. Ale nikdy pres vikend. Takze nastane-li patek vecer a sem treba na 1.2850 z predesleho prikladu, pozici zaviram.
Zadne riskovani pres vikend. Muze se stat cokoliv v dnesnim svete a nechci se zadluzit.
Jako edge opravdu trend lines a S/R zony.
Nyni z realu prechazim zpet k backtestum a chci dotoho zahrnout system Tomase a Petra s naucenym citem prave z tohoto realneho obchodovani.
Pritahnu stoplossy podle backtestu a pak uz se nebudu bat obchodovat aspon s pul lotem.
Myslim, ze uz pak dokazu lip filtrovat signaly, ktere treba prichazi na nejakych blbych urovnich (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 68
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Jasne.
Ono ale, keď sa netrafíš do smeru, resp. príde protipohyb taký silný, že reže S/R zóny jednu za druhou ako žiletka maslo, tak nie je problém tých 100 pips = SL chytiť aj za pár minút. Čiže bez SL určite nie. Zrejme máš dobrý odhad alebo videnie, že ti to zatiaľ vychádza. Okrem toho, dôležité fundamenty asi vynechávaš, nie?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne tak, kdyz maji prijit nejake dulezite zpravy, tak pockam, jak se situace vyvine a pak jdu proti pohybu.
Zjistil jsem, ze trh se zacne hybat vetsinou urcitym smerem asi pet minut po vyhlaseni duleziteho fundamentu. Po nekterych samozrejme ihned.
Teraz mam 154 win obchodu a 9 loss. Ale ty ztraty mam mensi nez tech 100pips. Protoze jsem zpanikaril a utahl stoploss. U vsech bych skoncil v zisku.
Po vcerejsku a dnesku, kdy moje equity chyta exponencialni prubeh, prestavam obchodovat. Zkusim backtestovat tento cit jeste s FINWINem, abych stoplossy mohl utahnout a pridat par minilotu (tu).
Musim najit nejaky ten optimalni stoploss

Jakou mas ty strategii?

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Najlepšie je to zbacktestovať. Pri podobnom systéme, aký máš ty, som backtestoval na 10 r. dátach dozadu. Ak by to prešlo, zobral by som najväčší prepad, ešte ho radšej zdvojnásobil a z neho by som vychádzal ako max. možný prepad, ktorý ma môže stretnúť. Podľa toho by som nastavil celý MM.
Bohužiaľ mi systém prepadol a aj keď to bolo myslím len 2x v tej histórii, zavrhol som ho. Ešte sa možno k nemu vrátim a skúsim s ním popracovať, ale zatiaľ pracujem na inom.
U mňa je problém so stratami. Ako na potvoru chytím na začiatku 3-4 straty a tým sa zablokujem, dostanem strach. Preto som si povedal, že pôjdem najprv inou cestou. Aj keď sa to nedoporučuje, najprv AOS. Už mám niečo pripravené, čaká ma teraz nasadenie na sim a dúfam, že po 3 mes. aj naživo. Nie je to nič moc, ale aspoň pre začiatok. A dá sa to robiť aj popri práci. Následne chcem pracovať na intraday diskréčnom systéme.
Tvoj systém ma zaujal, lebo vychádza z mechanických pravidiel s pridaním nejakých diskréčnych pravidiel a to mi viac vyhovuje.
Budem rád, keď sem potom hodíš nejaké výsledky, resp. ako sa darí. Myslím, že na Forexe je to ťažšie ako na komoditách a indexoch, ale zasa sa tam dá ísť s podstatne menším účtom a učiť sa. Takže nezavrhujem ani jedno a sledujem všetko (čo je možno chyba, lebo to zaberie veľa času).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, tak jsem si tu hubu na konci minuleho tydne nabil..:-))) Ale tedka trosku vic, spadl jsem az na uroven 9.5.2013.

Co selhalo? Tak opet to, ze jsem utahl stoploss nad silnou rezistanci. Mel jsem dodrzet tech svych 100pips. To je jedna vec. A druha? Ze jsem blbec navysoval pozice. A to ne do 0,3 lotu jak mam predepsano, ale az do 1,1!!! Nejsem vul?

Equity mi predtim exponencialne rostla, a tak jsem si asi myslel kdovi kdo nejsem. Proste jsem byl nadsenej, jak mi to jde a myslel jsem si kdovi co o sobe. Mel jsem prestat ve stredu obchodovat. Taky to bylo v planu. Nedodrzel jsem vlasne ani tohle.

Vsak staci si precist par knih o psychologii a chybach zacatecniku a vidim se v nich.

Takze ted uz skutecne jdu zpet k backtestu a budu zapojovat FINWIN, jeden dva obchody denne, 5TF, cas 14-17h, najdu si nejaky fajn stoploss a jedem. Pak to pojedu 2-3 mesice na demu a je. A pak zacnu opet s miniloty.

Potreboval bych nekoho kdo by na demnou stal s varechou. Asi to bude muset byt moje druhe ja.
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

×
×
  • Vytvořit...