Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: O čem je trading (4) - širší pohled vítězů


Doporučené příspěvky

Taky jsem změnil svůj systém asi 3x a to většinou po pár týdnech. Teď už ani nevím jestli to byla chyba nebo ne. Kdybych jej nezměnil, tak bych byl určitě dnes v dobrém profitu. Na druhou stranu jsem doladil to co znamená, že mi můj obchodní systém zcela vyhovuje a teď vím, že na něm nechci nic měnit ikdyž minulý týden jsem měl zrovna ten největší drawdown za celý rok obchodování.

Myslím, že to P.S. je velice důležité. Pokud nemám nabacktestováno, tak se nemám o co opřít. Backtest je takový horoskop tradera do budoucnosti! Podle mě je potřebí nabacktestovat minimálně 6 měsíců až 1 rok, abychom mohly počítat se všemi možnostmi, které se v reálném obchodování objeví. (myšleno pro intradenní obchodování)

Zdar a sílu,
Tuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tuji: sam spracovavam backtest na dax index a musim povedat, ze back test za 6 mesiacov alebo 1 rok je malo (timeframe 1 hod.). Sam som bol velmi prekvapeny, aky rozdiel bol napr. medzi rokom 2004 a 2008, trh sa choval uplne inac. Moj obchodny system zalozeny na CCI divergenciach v kombinacii s 2 indikatormi mi generoval takmer 85 % uspesnot za rok 2004-2008. System ma ale negativny RRR 1,3:1, len tymto sposobom dosahuje vysoku ziskovost. Moze mi preto poradit niekto skusenejsi, ci postacuje backtest na hodinovom timeframe od roku 2004? Pred rokom 2004 nemam k dispozicii hodinovy graf historickych dat.

Este jeden dotaz. Kolko sa da predpokladat ziskovych obchodnikov v Cechach a na Slovensku? Najde sa niekto, kto dokazal otocit 20 000 $ na dalsich 20 000 $ za 3 mesiace? Na tomto serveri je vela teorie ale nemohol som najst vysledky nejakych realnych obchodov aspon za 5 rokov nejakeho skuseneho tradera. Mam predpalateny report od jedneho GURU v Nemecku, ale ten mi podlozil aspon realne obchody od roku 2001. Dokonca su historicke obchody uvedene na jeho stranke. Rok 2003 mal v strate. Nemohol by sa najst niekto, kde by sa mohol zalozit clanok s realnymi obchodmi? Monentalne som si objednal knihu od Phil Towna - Pravidlo No.1, ktory popisuje navod, ako spravit z 1000 $ 1 000 000 $ za 5 rokov. Preto sa mi nechce verit, ze by sa nasiel niekto v Ceskoslovensku, ktory by dokazal otocit 20 000 $ na 80 000 $ za jeden rok!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je naprosto logické, že se roky u DAXu liší. V době 2004 byl DAX pro ID obchodníky stále "v plenkách", teprve poslední dva roky do něho teče více a více volume a stává se zajímavý pro ID obchodníky. T.j. logicky se DAX chová nyní jinak, divil bych se, kdyby tomu tak nebylo....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pitr77:
vždyt je to přece jedno, jestli je tady někdo, kdo dokáže otočit 20 000 na 80 000 USD za jeden rok, je prakticky jisté že ano, ale i kdyby ne, tak je to jedno, záleží na vás, na vašem systému. Sám si backestujete a tam víte, co vám, právě váš systém umí nadělit za zisky.
V čem by vám pomohla nástěnka s fotkama a výpisem účtů těch, co jedou multikontrakty na ropě nebo Daxu apod ... v ničem, vám to účet nenavýší ... a o trvalý růst vlastního účtu jde především.
Myslím, že když se budete místo myšlenek na to, proč Petr s Tomášem dělají tento web nebo kdo je tady jak schopen otočit účet, věnovat svému testování, svoji psychologii, tak z toho budete mít určitě více, teda pokud vám jde primárně o váš účet a váš trading.

btw: pokud se vám nechce věřit, že tohle v Ceskoslovensku někdo dokáže, tak to dokažte vy a buďte první :)


ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne tak, v tradingu sa clovek pasuje predovsetkym so sebou - a kvoli sebe, cize vysledky ostatnych pre mna niesu podstatne. Rovnako ako analyzy roznych GURU a navody :).
A ano, myslim ze by si bol prekvapeny, aj na Slovensku existuju obchodnici ktori dokazu spravit z 20k$ 80k$ za jeden rok.

K clanku: je presne v duchu knihy M.Douglasa: Trading in the zone a teda triafa klinec po hlave. :)))


(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... je mi jasne, ze v tradingu sa musi popasovat hlavne kazdy sam so sebou. Moje dotazy neboli ani takto smerovane ani tak, aby som sa ocitol v strede ringu ako fackovaci panak, kde dostavam rany z jednej alebo druhej strany! Precital som takmer vsetky knihy ohladom tradingu, ktore boli doteraz vydane v cestine a niektore v nemcine. Mozne su moje otazky neprijemne (aspon pre niekoho) , ale preco by nemohla byt zalozena diskusia s realnymi obchodmi? Pre novacikov by to bolo omnoho viac inspirujuce ako, ze niekto spustil 150 kontraktov alebo 20 0000 $ na 80 000 $ za jeden rok. Mozno je to pravda, ale k to z novacikov tomu uveri? Kto je ten niekto?

Preto by som si dovolil polozit otazku, kedze mi stale nebolo na nu odpovedane priamo. Aku ziskovost mate vy, Tomas s Petrom na vasich realnych obchodoch, napr. za rok 2007? Nejde o to, ze sa chcem starat o vypis uctov a strkat nos do sukromnych zalezitosti! Chcem si len utvorit nazor, ci vase clanky je mozne porovnat s vasimi realnymi obchodmi?
Prosim ale nie o odpoved typu - staraj sa hlavne o svoje obchody o svoj back test, atd. Toto je web, na ktory natrafi kazdy novacik. Preto je otazka smerovana nie ako nedoveryhodna voci tomuto webu a ich autorom ale skor ako realne myslienky zacinajucich traderov.

to mira: jedno to nie je, pretoze ak chce niekto zacat obchodovat s 20 000 € alebo $, musi ich najskor nejak zarobit a to urcite nezarobi hned na burze ale nejakym inym sposobom, napr. podnikanim alebo dlhodobym setrenim. Vypis niektorych realnych obchodov je len psycholigicka otazka, nie otazka strkajuca noc do vrecak traderov.
Ak budem prvy v Ceskoslovensku (ako to spominate), kto dokaze otocit 20 000 na 80 000 USD za jeden rok, tak aspon cast obchodov urcite uverejnim v diskusii.

to zdq: Dakujem za odpoved! Myslim ze mi bolo na nu odpovedane priamo. Takze sa najdu traderi aj na Slovensku, ktori to dokazu. PS: Existuju aj Guru, ktori dokazu predpovedat na 70-80%. To nie je zle, ak to pridate k svojmu obchodnemu systemu, skusenost s tym mam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pitr77

ziadnym fackovacim panakom niesi, skor trosicku paranoidny :) bez urazky, bavime sa tu normalne .
odpovedou preco nikto nezverejni vypis je jednoducha. nic pozitivne by s toho nemal, len a len problemy.
ziadat zverejnenje od hocikoho, nielen petra a tomasa, to by som prirovnal az k bezocivosti, robia toho fakt dost.

ale nieco zaujimave pre teba predsalen mam, najdi si diskusie ktore su vo FX vlaknach . volaju sa komentare. pokial prejdes aspon posledne tri, najdes tam denne vypisy, ktore tam hadzal SId a neskor aj ostatni. boli s tym ale spojene uz spominane problemy.

ked tie vypisy uvidis , tak ti bude jasne ze zhodnotenie s 20000 na 40000 mesacne je tu pre profi traderov zanedbatelne. tym sa mozu zaoberat novacikovia :) ako ja :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pitr77:
- pokud budete chvilku procházet fórum nebo chat, tak najdete reálný vstupy a obchody, občas i počty kontraktů, a pokud chcete, tak se z toho se dá usoudit kolik ten který trader nebo system asi vydělává
- moji ziskovost v roce 2007 Vám můžu říct naprosto přesně, žádná, protože live jedu od 06/2008 :)
- jinak moje i odpoved zdq je prakticky o tomtéž, přesto každou hodnotíte odlišně, zajímavé


btw: kolik jste ochoten zaplatit za zveřejnění těchto výpisů, když už máte predplaceny report od Guru z Německa, knížku P.Towna ...


každopádně ať se Vám v tradingu daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike, facky prisli od teba z oboch stran! Ze ma povazujes za tak trosku paranoidneho a taktiez moje otazky za bezocive. Nehnevaj sa, ale odpovedas velmi subjektivne! Takze som predsa v tom ringu.

A teraz k teme:
Kedze som sa s tym stretol, ze boli vysledky obchodov zverejnene priamo na stranke (nebudem menovat) a to od roku 2001 az do roku 2008 (zdarma, nie za poplatok), nemyslim si, ze moje otazky su bezocive a neopodstatnene.
Nechcem tym nikoho urazat ani mu zvysovat tlak! Tento web si naozaj velmi vazim a taktiez publikacie od Petra a Tomasa ako aj ich novu knihu, ktoru si idem objednat. Chcel som len vytvorit temu, na ktoru tu zatial nikto neodpovedal.

Dakujem za porozumenie a prajem vela uspechov! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pitr77


ja nemam preco reagovat subjektivne, lebo sa to netyka mna. ale ked som mal podobne otazky ako ty, niekedy v minulosti (davno) . bolo my vysvetlene ze je to viac ako neslusne.

podobne vypisy sa pouzivaju na dve veci

ako nejaka marketingova strategia, alebo ako track record pri vstupe do zamestnania tradera v institucii. inak su tabu a nevhodne ziadat niekoho o osobne udaje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, vela ludi ta bude presviedcat co je slusne a co nie a to uplne v inej forme na slovenskej dedine, v Bratislave, Prahe, Frankfurte alebo New Yorku. Jednoducho som pisal, na co som sa chcel prave spytat, kvoli porovnaniu clankov s realnymi obchodmi autorov. Trading je tvrdy business a nemyslim si, ze vytvarat temy tohto typu su bezcharakterne a neeticke.

Tak ak som niekoho urazil, beriem spät!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pitr77:
- toto téma je tady myslím otevřeno od samého počátku, jsou tu vlákna, byť ne přímo jen na toto téma, kde jsou vkládány bud grafy traderů se vstupy a výstupy nebo jen samotné vstupy a jejich komenty + chat, kam jsou vkládány občas také reálné vstupy a výstupy

imho: toto téma je na jednu stranu velmi žádané, na stranu druhou je případným reportovaným číslům projevována nedůvěra


ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...