Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: O čem je trading (4) - širší pohled vítězů


Doporučené příspěvky

Ja som na tomto fore novy, ale myslim ze sa daju pohladat diskusne vlakna kde sa aj rozoberaju obchody a do prislusneho vlakna aj reagovat alebo klast otazky.

Neviem ale preco by sa tento portal mal prezentovat skutocnymi obchodmi, kedze nepropaguje ziadny obchodny system ale prave naopak, snazi sa pomoct kazdemu v ceste k jeho vlastnemu. Ved hlavny vplyv na potencial tvojho zarobku je tvoja % uspesnost systemu, jeho RRR, a tvoja schopnost dodrziavat pravidla a objem aky budes moct obchodovat.

Obchody urobene so systemami ktore maju ine parametre ako ten tvoj a este k tomu inymi tradermi, naozaj nemaju vypovednu hodnotu v tom, ako sa bude darit tebe.

Je fajn ak sa na fore niekto bude chciet pochvalit dobrym obchodom, alebo poukazat na stratu aku musel prestat, ale neviem preco by tieto informacie mali byt sucastou oficialnej casti tohto portalu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Mira: dik za radu! Musim to prezriet aj v inych temach.

Este k tomu Guru, aby som nezavadzal, ze som precital vsetky knihy v cestine. Takze kniha "Kompletni pruvodze psychologie obchodovani" Ide o uspesneho tradera, zaroven autora knihy Johna Nowaka, ktory popisuje na str.104 analyticke firmy, ktore dokazu predvidat vyvoj trhu na 80%, len oni sami na tom nezarabaju, pretoze z psychologickeho hladiska to nedokazu. Takze najst si overeneho Guru ako zaciatocnik asi pravdepodobne nie je az taka zla strategia.

Citat: "Strach muze byt dokonce tak silnym faktorem, ze mmnoho hyperuspesnych obchodnich analytiku vubec sve vlastni analyzy neobchoduji, a zatimco by mohli byt taci doslova miliardari. Na jejich radach bohatlo mnoho jinych, nikoliv vsak oni samotny!"

Tymto sa len utvrdzuje, ze existuju aj Guru tohto typu, co moze ovplyvnit poizitivne obchodnu strategiu!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

koukám, že tu létají stovky procent jak hrušky na krámě. Promiňte, ale když použiji jednoduchý vzorec: zhodnocený majetek=vklad*((1+%zhonoceni/100)na počet časových period)= 10 000usd*1,5na12= 1 297 463usd. Zde si můžete všimnout, že když každy měsíc uděláte zhodnocení "pouhých" 50%, tak jste na tom po roce jako Larry Williams ve všemi známé soutěži.

Teď proč to sem píši. Podle mě příspěvky co tu zazněly působí na nováčky tak, že je to snadná hra ten trading.
Jenže ono to tak vůbec není! Už jen procento úšpěšných traderů nám říká, že to nebude jen tak.
Prosím nechápejte mě tak, že ztrácím a tak jsem tahám kyselé hrozny.
Jen mám takový názor, že když udělám za měsíc 20% zhodnocení tak je to úžasný výsledek, na který mohu být hrdý a zvítězil jsem tam kde tolik lidí prohrává.

Pokud mám chybu ve výpočtu tak se omlouvám.

Ať se daří.
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to zdq: ak si novy, tak tento portal sa prezentuje konkretne aj obchodnym systemom FinWin, vlastnymi knihami a platenymi kurzami. Ak chcem absolvovat kurz a obdrzat know-how ohladom systemu FinWin, je potrebne si objednat plateny kurz, potom je mozny aj pristup do VIP diskusii. Urcitym sposobom tu ide aj komercnu prezentaciu, co si vsak tento web plne zasluzi, nakolko poskytuje vela cennych informacii aj zdarma. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pitr77:
Pokud ti onen uzasny a vsevedouci saman bude radit, jak obchodvat a ono ti to bude fungovat; => pak jsi vyhral a vsichni by jsme ti mohli blahoprat, ze jsi nasel takovou uzasnou zkratku.

Osobne mi to spis podle tvych opisu pripada jako jeden z dalsich hezkych "scamu".

A co budes delat, az Gurua prejede auto? Jake budou tvoje dalsi kroky potom, co zacnes Guruovu strategii obchodovat a do tydne/mesice/roku budes 20-80% v minusu? Premyslel jsi o tom?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andro: :)
to nemyslis vazne, ze sa budem drzat na 100 % "mojho" vsehomuceho Guru a jeho systemu zalozenemu na umelej inteligencii. Chcel som to len vyskusat a nic viac. Sam backtestujem svoj vlastny system a vyzera, ze to funguje. Larry Williams tiez popisuje vo svojej knihe, ako poskytoval sluzby typu Guru a niektori to tymto sposobom dotiahli na 100 000 USD. Niektore knihy to odsudzuju, niektore to pripustaju. Rozhodne som ale presvedceny, ze dalej bez Guru. Ak budem mat profitabilny svoj vlastny system, Guru uz nebude potrebny.
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,
tohle je muj prvni prispevek na tomhle serveru a tak bych rad predem podekoval obema tvurcum, za jeho stvoreni a aktivni rozvoj.
Ale k tematu. Vytvoril sem si velmi jednoduchou pozicni strategii inspirovanou "Long Term Secrets to Short Term Trading", kterou sem odladil v lednu na datech pul roku zpatky, a ktera od zari 2007 do brezna 2008 vykazuje pro me dost neuveritelny zisky (konkretne vyrobi z $1000 temer $5000 bez position sizingu a temer $60000 s agresivnim position sizingem diky dvema obchodum tydne). Ovsem pak prisel 17. brezen 2008 kterej zlomil uptrend na zlate a strategie se placa kolem nuly aktualne teda spis pod nulou.
Takze sem strategii otestoval na datech od ledna 2001 do zari 2007 a zjistil ze sice equity stabilne stoupa ale uz zdaleka ne tak strme (z 1000 na 5000 bez sizingu za tech 6 let). To uz neni tak potesujici zjisteni, ale porad lepsi nez kdyz sem testoval data od rijna 1992 do ledna 2001 kde equity klesa (z 6000 na 1000 bez sizingu).
Takze ted stojim pred rozhodnutim jestli ukoncit obchodovani tyhle strategie a cekat na dalsi uptrend kterej se muze objevit zase treba za 20 let nebo pokracovat a doufat, ze aktualni stav je jen velka korekce a brzo se vse zase rozjede, ale nadruhou stranu riskovat, ze prave nastal stav podobny letum 1992-2000 nebo horsi nebo pridat do strategie dalsi podminky ktery ji snad udelaji zase vydelecnou.
Jako nejpravdepodobnejsi se mi ale jevi varianta ze tuto strategii ulozim k pozdejsi analyze a prepracovani a zacnu studovat intradenni obchodovani (Woodie's CCI a FINWIN), protoze tam snad nebudu muset pocitat s datama 20 let dozadu.
Takze backtesting je super vec, ale clovek musi taky odchadnout jak daleko do minulosti testovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


... drobna otazka - zaznelo tu neco jako "subjektivni reakce". Podle ceho rozeznate subjektivitu od objektivity? Mne se to nedari rozeznavat a tak zustavam stale u subjektivity :)

add guru: Verim, ze guru muze byt dobry v dohlizeni na mem dodrzovani mych pravidel, neb clovek sam je zmitan emocemi a casto sam sebe presvedcuje, ze jeho subjektivni vnimani je rozhodne objektivni. Guru/Kouc je dobrej v tom, ze tlaci na nasi disciplinu.

to BIackRider: ano.

Lesek
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den všem vespolek,

děkuji za článek - pokládám za velmi důležité a stěžejní si postupovat při fungujícím systému opatrně a zvětšovat pozice rozvážně. Ráda bych se zeptala, jestli tu je někde speciální vlákno zabývající se money managementem.
Děkuji - M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja by dovolil moj postreh a poznamku k clanku,

mne to pride cele asi takto: trading je o plneni statistickych vyskumov taktiky na backteste.
Ak viem, co mozem od taktiky cakat, tak sa do obchodov ide podla istych pevne stanovenych pravidiel, no a zarabate alebo stracate,,, nic insie v tom zda sa neni.
co sa tyka okolitej verejnosti, tam sa dozvedam ako je to riziko a podobne, ale to su vsetko ludia, ktori nevedia o co ide, a to hlavne - nemaju chut a ochotu sa nieco ucit,,, ti by prerobili, lebo prakticky nevedia co maju robit.
Mne toto cele pride ako viera v system. samozrejme, treba to sledovat, backtest je nieco ine ako simulovany test a to je zas nieco celkom ine ako realny obchod.

marko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marko99999

nie vsetky trhy su o statistike.

- len taky priklad, pri FX ide hlavne o korelacie, fundamenty, TA a MM v celku, statisrika nema taku vahu
- pri indexoch na malych TF hra statistika a MM hlavnu rolu.
- ked som sa bavil o opciach s niekym kto opcie obchoduje, tak mi povedal ze graf podkladoveho aktiva uz nevidel pekne dlho , a ze opcie su o MM v prvom rade, a tiez o statistike.

takze je rozdiel trading a trading.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...