Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jak začít s obchodováním při zaměstnání


Doporučené příspěvky

Ako to tak citam, mam idealne zamestanie, sedim v kancly a mam cas kontrolovat, ci sa nahodou neukazuje trh, do ktoreho by sa oplatilo ist. Trejdujem pocas prac doby, a niekedy aj doma vecer, ale tam to uz tak nezeriem, iba ak je zaujimavy trh a ostala mi pozicia z obedu, poobedia... Sobotta-nedela, backetsting a analyzy tyzdna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 31
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Já mám časově náročné zaměstnání , takže nějaké ID obchodování je u mě utopie . Spíš uvažuji o tradingu jako o způsobu zhodnocení vydělaných fin. prostředků. Navíc jedno povolání už mám , takže mě nijak neláká sedět veškerý volný čas u počítače . Mohu si vyšetřit jedno dopoledne o víkendu a zhruba hodinu přes poledne obden. Jen si nejsem jist jaký typ tradingu je možno opravdu zodpovědně provozovat při mém časovém zaneprázdnění .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny obchodníky,
já osobně si nedovedu představit, že by mně stačilo 15 minut. To je absolutně nedostatečné k pochopení trhu. Mám práci, která mi umožňuje, v některých dnech, prosedět u monitoru třeba celý den, ale chápu to opět jako extrém, ale pro začátečníka je celkový čas prosezený u grafu dost důležitý a je jedno jestli si tento čas nastřádáte po minutách nebo po hodinách. Podle mně se musí tento čas sečíst a ten platí. Mám na mysli čas, při kterém studujete chování trhu a prověřujete si své teorie a systém, který prolaďujete než ho použijete v reálu. Já osobně když testuji něco nového, tak backtestuji, ale podle mně je to jen neosobní statistika. Po tomto testu obchoduji v reálném čase v trhu, ale jenom jako, avšak příkazy zadávám pomocí grafických značek, přesně, tak jak bych to dělal v reálu, protože do toho zapojíte aspoň částěčně svou psychiku. Já osobně prosedím třeba i 14 hodin děnně před monitorem a sám cítím, že je to moc a proto jsem si dal podmínku 3x a dost rozumějte maximálně tři otevřené obchody denně. Můj závěr je, že obchodovat při zaměstnání jde a musí jít, vždyť takto začínali snad všichni, už kvůli tomu, že si na vstupní kapitál museli vydělat jinou prací. V závěru posílám velké poděkování Tomášovi a Petrovi za všechno co v Česku udělali a dělají pro všechny tradery.
S díky a s pozdravem Dendy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

přišel večer, čas mého studia a hned narážím na první problém, jakých 10 trhů byste doporučili ke sledování (pro poziční obchody)
krom těch snad nejdoporučovanějších jako corn, sugar? já si ještě přidal wheat, soybeans a soybean oil.
U spousty grafu sem is všiml takřka totožných průběhu, myslím si tudíž, že studium takhle podobně se vyvíjejících komodit mi může napovědět o dalším vývoji ceny, co myslíte? (myslím např. soybeans a soybean oil atd.)

Díky za radu, Honza.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak to teda jo. Ja ted zacit resit rodinu, tak to pujde bokem. Muselo by. Je lepsi, kdyz se soustredis na jednu vec. Navic vetsina z nas si musi na prvni kapital videlat a udalost narozeni ditete, by me osobne dost pozdrzrla. Stejne jako by me pozdrzel dolar, kdyby sel nahoru :-) A taky cas na studium, kdyz se clovek nemuze flakat v praci. Jsem rikal mlade. Jeste tri roky vydrz. Tak snad to vsechno pujde tim spravnym smerem. Chce to jit si za tim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem...

já jsem si to vyřešila takto...ráno mezi 6 - 6,30..během 5-10 minut zhodnotím večerní grafy ( večer odpadám únavou)...a vím do kterého směru budu brát signály...pak mám asi 20-30 minut mezi půl desátou a desátou v práci...kdy podle signálu zadám obchod-zadá pevný PT a SL....pokud se nezobchoduje,vystupuji nejpozději v poledne...někdy vyjde čas kouknout na graf i v mezidobí..pokud je uspokojivý porofit, nevydržím a vypadnu z obchodu...
pohybuji se na hodinových , výjimečně 30 min.grafech...live obchoduji 1, maximálně 2 x týdně...ale to si vyhradím volný čas od 10 do 12 a graf pozoruji, jiné dnyjedu demo a zapisuji...

jinak - článek je moc prima, děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 1 month later...

Taky přidám trochu ze své aktuální situace. S tradingem jsem začal před 3 roky a když se do něčeho pustím tak je pro mne "každá minuta drahá".Takřka všechen čas jsem od té doby věnoval tradingu. Dá se říct že okolo 15h denně.Když jsem odešel z práce pro to abych se mohl připravovat ještě intensivněji,tak jsem zhruba půl roku od rána od 8h do 23h věnoval jen tradingu.Sledoval jsem trhy a papertradoval.Nakonec jsem stejně musel do práce abych si na start mohl vydělat prachy.Na několik měsíců jsem musel aktivity zminimalizovat až zastavit úplně abych se stal úspěšným a mohl vydálávat super prachy. Nyní mám 5000 babek a založenej účet.K tomu mám práci ve které inkasuji vysoce nadprůměrnej plat a ta samo že zabere celý den.Trochu svízel....naštěstí přijíždím domů okolo 15h a ihned pouštím TF.Při práci sleduji trh a papertraduji ale nedovolím si obchodovat.Zkusil jsem dělat takto dvě věci zaráz a stálo mě to díky nesoustředěnosti a z toho plynoucí netrpělivosti nějakej ten dolar.Bohužel práce mám tolik že věnovat hodinu čistě burze pro mne znamená jít spát v 1h ráno.Nyní od nového roku začínám styl který mi dovolí dodržet seanci 3h.Během několika měsíců jsem připraven stát se mistrem trpělivosti v praxi.Trading je můj business.Nechci žádný jiný.Všechny ostatní businessy jsou jen dětská hra. Trading je pro mne nejlepší business.

Mějte se.
Foxxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

super prispevok, aj komentare. take jemne ale aj impulsivne motivujuce. dikes. hlavne to musi cloveku vydrzat. disciplina je na nezaplatenie. ja teraz znova zacinam. bol som na mini1 a mini2 potom som mal asi polroka pauzu kvoli skole a kvoli praci a teraz znova naklusavam na stare tempo. dufam ze sa podari opat sa vnorit do toho vsetkymi desiatimi (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stookie:

mel sem podobny vyvoj jako vy..taky jsem velmi akcne zacal, ale po nekolika mesicich sem musel kvuli praci a vydelavani penez na obchodni ucet polevit..takze to bylo spise pasivni, tj. sledovani fora, cteni, studium, sem tam trocha backtestu, papertradingu...ale pred nedavnem jsem skoncil v jedne z dosavadnich praci, takze mam opet dost casu a muzu se tradingu zase velmi aktivne venovat..vse je skutecne jen o te trpelivosti, vydrzi a odhodlani...

preju hodne stesti a trpelivosti..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...