Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Co je cena BID a ASK


Doporučené příspěvky

Mno tak som to asi pochopil. Prosim o opravu ak to dole bude zle.

Ak backtestujem, tak ta cena, ktoru mi v dany moment ponukne graficke vykreslenie je vlastne bid cena, za tu predava a ked uzatvaram alebo otvaram poziciu nakupom, tak je to za ask cenu, cize pri backteste pri nakupe pripocitavam k cene spread.

Dufam, ze to dobre chapem :)

Dakujem za pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

yax

nechcem do toho skakat, ale uz to citam druhy krat za sebou. slangovy vyraz spread je len ine pomenovanie rozdilu Bid-Ask. v skutocnosti si pri market ci stop prikaze tento Bid Ask kazdy zaplati , ci je to na komoditach alebo na Fx. je uplne jedno ako to nazveme su to ekvivalenty.

ak kupim za market na burze prvy mozny sell limit tak sa automaticky dostavam do minusu, z rozdielu Bid-Ask
- commision, rovnako ako ked to urobim na Fx. je to totiz presne ten isty proces , to iste parovanie.

vynimkou na Fx su len marketmakeri, koli ktorym je to aj slangove pomenovane spread, rovnako ako na burze sa dostavas hned do minusu. primarketmakeroch je jediny rozdiel v tom ze do "spreadu" nedokazes vystavit limitnu objednavku.

len tolko na upresnenie :) pekny vecer (rano)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike,
máš pravdu, že je spread, tj bid-ask, je to samé a je jedno, zda u komodit nebo fx, byť tam je to zažitější. co se dle mého ale liší je využití spreadu, kde u fx si dle nabízeného spreadu mužeš vybírat brokera a je to de facto poplatek brokerovi a po vstupu do obchodu si vždy v minusu, tak u komodit ti "spread" dává trh, díky centralizaci trhů na burzy .. broker z toho nic nemá (aspon si to pořád tak myslím :)), platíš mu poplatky jinak. navíc negativní příspěvek rozdílu bid-ask můžeš u komodit ovlivnit druhem příkazu a načasováním vstupu

btw: pokud jsem v případě části fx mimo, tak pls zkušenější z oboru o opravu

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k

to co si napisal plati,ale len v pripade Marketmakerov, v pripade ECN je to presne to iste ako na burze. tam rozdiel nieje ziadny, skus pozriet ECN brokerov ako su IB, Currenex alebo Ducascopy.

www.dukascopy.com/ skus pozriet na tomto webe, mas tam vsetko ako na burze, Fx sice nieje centralizovany ako na burze, ale ten system parovania a mechanizmus je rovnaky. navyse likvidita je vysoka, pozri si tabulku Bid - Ask kde mas rozdiel napriklad EURUSD vacsinou 0,5 bodu co je na lot 5USD, naproti tomu euro futures na burze je Bid Ask vzdy minimalne 1 bod co je 12,5 USD. commision su porovnatelne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Dobrý den, používám program GST, kde jemožné zobrazit přehlednou tabulku s nabídkou bid a ask, a to tick po ticku od aktuální ceny. Jestli tedy mám na straně ask na každé z nejbližších cen asi tak 400-500 kontraktů a na straně bid na každé z nejbližších cen přibližně tak 200-300 kontraktů, co to pro mne znamená? Že převažuje sentiment na stranu schort a trh by měl jít pravděpodobně dolů?. Děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

zdravím, mám dotaz, možná trochu mimo mísu, ale nevím, kam jej jinam umístit:
V obou knihách pánů T+P se při popisování vstupních patternů finwinu píše, že vstupují na close úsečky příkazem market. Chci se zeptat na praktické provedení:
Sleduji, jak se mi na CCI vykresluje např. pattern 0/v do long pozice, úsečka je stále v pohybu, jezdí nahoru a dolů, chvíli to vypadá, že nulová linka nebude protnuta, ale pak najednou šup, úsečka je dokončena a už je tu další s o hodně vyšší cenou. Co nejrychleji tedy zadávám příkaz buy market a přitom jsem třeba o 5 ticků výš, než je close vstupní úsečky..

Jaké je tedy ideální provedení/načasování vstupního příkazu pro systém finwin na 15 rb grafech? děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek:

je pravda, že to je mimo téma, ale odpovím: vstupy jsou velmi individuální záležitost - jako celkové přizpůsobení FinWinu stylu každého obchodníka..v základu se dá říct, že vstupem za market na close se míní, že vstupujete tak akorát na close...někdo ale může např. vstupovat už když např. CCI protne určitou úroveň a klidně to může být uprostřed vykreslování svíčky..další zse může počkat na dokreslení svíčky a hned potom umístit limitní příkaz na close signální svíce, aby měl zaručenou přesnou cenu s tím, že se příkaz nemusí vždy vyplnit pokud trh vystřelí..cest je opravdu mnoho, je potřeba to zkusit, otestovat v živých grafech při papertradingu, jak vám který přístup bude sedět z hlediska exekuce a taky jak co vychází statisticky..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...