Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Co je cena BID a ASK


Doporučené příspěvky

to xmms:

Market nie je aktuálna cena na trhu - market je príkaz na vstup do trhu za najlepšiu možnú cenu pričom prioritu má čas vstupu. Teda keď sa rozhodnem vstúpiť do long pozície marketom, nakupujem za najlepšiu dostupnú (v dannom momente) ASK cenu, keď sa rozhodnem vstúpiť do short marketom nakupujem za najlepšiu dostupnú cenu BID.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


xmms:

market je pouze prikaz na burzu,ze chces koupit ci prodat za aktualni cenu,kt. je BID pokud prodavas a ASK pokud kupujes. ASK a BID je druha strana,ktera Ti prodava ( cili ty kupujes za ASK cenu), a nebo od Tebe poptava ( cili ty prodavas za BID cenu). Nic vic za tim nehledej. Ja nevim jak vypada obchodni platforma ninjatrader, ale pokud mas moznost nakoupit pouze kliknutim na prikaz ask potom v tom neni zadny rozdil.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 8 months later...

Zdravim vsetkych.
Som uuuuplny zaciatocnik! :)

Vsetko co viem zatial, som pobral tu na financnikovi a z dvoch knih Tomasa a Petra. Takisto si skusam trading na XTB platforme.
Zacal som sa venovat backtestingu strategie, ktora pozostava z krizenia MA priemerov za rozne obdobia.
A tu nastava moj problem. Potreboval by som poradit, vysvetlit nasledujuce.

Testujem EUR/USD na 1 min grafe. Zapisem si datum, cas. Pri pretnuti MA a nakupnom/predajnom signale si zapisem vstupnu cenu a ak sa pretnu naopak tak vystupnu cenu. Moj problem ale spociva v tom, ze ked som takto "obacktestoval" 150 obchodov, bol som privelmi v pluse podla mojho nazoru...

XTB ma spread 2 na EUR/USD. MOhli by ste mi poradit akym sposobom mam zohladnit tento spread pri testovani?
Podrobnost vitana..., ako sa vravi u nas na vychode...som z toho saleny!! :)

Vdaka vam za pomoc!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravým

Spread je poplatok brokerovi . čiža ak by sa trh vobec nehýbal tak na EUR USD nakupite za 1,5002 a predáte 1,5000, budete 2 pipsi v strate, a tiež naopak, predáte za 1,5000 a kupíta spat za 1,5002, zo stratou ak sa trh nikam nepohne.

Ku každému obchodu pripočítajte tento poplatok brokerovi . čiže - 2 pipsi.


Mino

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...