Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

S jakou částkou začít obchodovat


tomnes

Doporučené příspěvky

Mám dotaz k pravidlu Komise pro cenné papíry (SEC), které reguluje intradenní obchodování. Podle tohoto pravidla (SEC & FINRA NASD Rule 2520) musí každý obchodník, který v pěti po sobě jdoucích dnech udělá 4 a více intradenních obchodů (tzn. otevře a uzavře pozici během jednoho dne), mít na účtu minimálně 25 000 USD. V případě, že toto pravidlo poruší, může mu jeho broker uzavřít účet. Toto pravidlo platí od 28. září 2001 a mně přijde zvláštní, že se o něm v tomto diskusním fóru, ani jinde na serveru nic nepíše. Alespoň jsem to tedy nenašel. Setkal se někdo z vás, kdo obchodujete živě, s tímto omezením? Například upozorněním od brokera? Pochybuji, že tu všichni začínají s účtem vyšším než 25 000 USD.

Ondřej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

te_o:
Není tak úplně pravda, že by se o tom tady nebo jinde nediskutovalo, jen to musíš hledat pod pojmem "pattern day trader" nebo "pattern day trading" nebo "PDT rule" apod. Živě se s tím setkal každý, kdo PDT rule porušil ;)
Věc se má ale asi tochu jinak než se domníváš:

1) PDT rule platí pouze pro obchodování jednotlivých US akcií (US stocks), futures na jednotlivé US akcie (tzv. single-stock futures), opcí na jednotlivé US akcie a ještě tuším na nějaké dluhopisy (bondy konvertibilní za opce na konkrétní jednotlivé akcie)

2) vzhledem k tomu že na tomhle serveru drtivá většina lidí obchoduje futures na indexy nebo futures na komodity, případně opce na totéž, tak se jich PDT pravidlo netýká, proto se o tom nějaké extra dlouhé diskuze nevedou - koho se týká, ten se podle toho zařídí (větší účet nebo nedělat daytrading), koho se netýká, tomu to může být jedno.

Pokud tě zajímají podrobnosti, tak např. tady si přečti záložky "Overview", "Day Trading FAQs" a "Examples"
www.interactivebrokers.com/en/p.php?f=margin&p=dt

Cituji z FAQ: "Please note that Futures contracts and Futures Options are not included in the SEC Day Trade rule."

Všichni brokeři by měli mít PDT pravidla implementovaná stejně. Na stránkách IB je to ale velmi přehledně popsáno a vysvětleno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...