Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

S jakou částkou začít obchodovat


tomnes

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

otevírám tuto diskusi ke včera zveřejněnému článku. Myslím, že by mohlo být zajímavé, pokud každý napíše své zkušenosti - s jakou částou začal obchodovat, proč právě s takovou, jak si s takovou částkou vede, a podobně. Případně může být pro ostatní i zajímavé dozvědět se, s jakou částkou plánují začít ti, co ještě neobchodují.
Abych sám začal: my s Petrem začínali obchodovat s extrémně malými částkami - bylo to však v době, kdy stál 1 USD více jak 40 kč, takže i začátek s malými účty byl velmi nákladný. Začínalí jsme s částkou tuším kolem 3000 USD, brzy jsme však zjistili, že to je relativně "hazardní" částka, proto jsme nakonec přestali na pár měsíců obchodovat, abychom mohli účty doplnit. Později jsme tedy pokračovali s částkou lehce přes 5000 USD. Dle mého názoru, toto je nejmenší přijatelná částka. Když jsme ještě později začínali obchodovat spready, již jsme otevírali účet o velikosti 10.000 USD. Pro majetné nováčky však pozor - příliš vysoká částka do začátku obchodování může vést k přílišné lehkovážnosti a peníze se můžou o to rychleji rozkutálet. Můj názor a zkušenost tedy říkají, že částka mezi 5000-10000 USD je ideální.
Zdravím a těším se na příspěvky ostatních,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

3000 USD - to je částka, se kterou budu začínat. V současné době je to maximum, které jsem schopen dát dohromady. Jedná se o peníze, které jsou mimo rodinný rozpočet a ostatní... Prostě je to tak a tečka. Zde jsem vycházel ze zásad, které jsou zdůrazněny v začátcích tohoto webu : neobchujte s penězi které potřebujete pro Vaše běžné a nutné potřeby; neobchodujte s půjčenými penězi ! To jen pro úplnost, aby bylo jasné, z čeho jsem vycházel. Jsem přesvědčen o tom, že tyto zásady by neměly být v žádném případě porušeny.
Původně jsem uvažoval i o částce 2000 USD, ale to jsem zavrhnul hlavně díky informacím, které jsem načerpal na Finančníku. Je mi jasné, že 3000 $ je na hranici. Zpočátku se tedy chystám opravdu na cukr a kukuřici. A to ještě velmi opatrně s použitím velmi přísného money-mamagemementu. Určitě nebudu obchodovat každý den a za každou cenu a budu obchodovat maximálně jeden kontrakt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,

začnu obchodovat s částkou 5000$ ačkoliv by pro mne nebyl problém začít s 10 000$. Myslím, že s menší částkou člověk spíš prověří svojí psychiku. Určitě je něco jiného být ve ztrátě 1000$ s 5000$ účtem než s 10 000$. Navíc si myslím, že menší účet vede k větší obezřetnosti a člověk si důkladně rozmyslí zda půjde do obchodu.

Jaký je Váš názor nebo zkušenost?

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře děkuji za odpověď. V tuto chvíli bych rád začal obchodovat pouze Corn a Sugar. Chtěl bych se ještě zeptat, zda existuje nějaký broker, který pro itradenní obchodování poskytuje real data zdarma. Prosím, doporučte ještě nějaké komodity, které jsou vhodné pro začátečníky, kteří začínají obchodovat intradenně. Třeba s účtem okolo 5000$.

Děkuji
Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Chci začít obchodovat e-mini trhy u IB(rád bych v létě 2007) a vzhledem k tomu že jsem student nedám dohromady více než 2000 USD.
Není to mnoho ale všude se píše(a přijde mi to velmi rozumné) že maximální možné riskování na 1 obchod je 5% a pokud budu obchodovat 1 kontrakt e-mini cca 85 USD SL + 5 USD komise + skluz tak se do toho vejdu.
Vím,není to úplně ideální start ale holt nemůžu jinak(při nepáchání trestné činnosti a slušném vychování) :)

Příjemný večer a hodně pěkného šmrďuchování.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Honzo,

mate jinou moznost - neobchodovat a pockat. Spech tady fakt neni na miste.

Zacinat s castkou $2.000 USD je nesmysl - kdybyste to udelal, klidne bych si vsadil na Vas totalni krach (a to se zasadne nevsazim). Nemluve o faktu, ze pro otevreni uctu u IB potrebujete min. $5.000 USD. Pro obchodovani potrebujete zustatek nad $2.000 USD, takze pri prvnim ztratovem obchodu byste uz nemohl obchodovat. A kdyz jsme u toho "co se kde pise", tak se take pise, ze v marginech by nemelo byt blokovano vice nez 40-50% uctu. Kdybyste chtel obchodovat ER2, mel byste blokovano $1.688 USD, coz je temer 85%; u YM pak $1.219 USD, coz je cca 61%. Takze na tohle skutecne rovnou zapomente, tudy cesta nevede.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

¨Honzo ,

Martin má pravdu s 2000 to fakt nemá cenu , pokud chcete začít a věříte že uspějete a navíc nedáte dohromady víc než právě 2000 zkuste uvažovat o Forexu .Obchodování je to velice podobné a 2000 vám stačí i když to také není právě ideální nicméně obchodovat se to dá a získáte cit pro grafy v reálu .Výhoda je také v tom že data máte zdarma a neplatíte poplatky .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Renda
No, s komoditami nemám sice zkušenost, ale řek bych, že by to mělo být "lehčí" než forex. Forex je horská dráha.... Na druhou stranu si myslim, že pokud je někdo schopný obchodovat forex a udržet se, bude schopen obchodovat i komodity. Ovšem na FX si člověk podle mě nevystačí jen s dvěma MA.... Pro někoho, kdo byl zvyklý na jednoducho strategii, by mohl být trochu šok a deziluze, když zjistí, že mu to na FX nefunguje.... No, jen názor jednoho FX demotradera... proč to celé píšu? proto, aby na to honza nezanevřel, když zjistí, že mu jeho komoditní strategie nebude fungovat na měnové páry... Na FX je výhoda, že si demoobchoduješ v reálném čase a s reálnými daty, což člověka podle mě naučí víc, než papertrading. každopádně 2000USD je už slušná suma na obchodování minilotů, takže Honzo, směle do toho , připoj se k naší komunitě pod vedením náčelníka Sida.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TOME s tím můžu jen souhlasit Forex je trochu jiný na strategii , ale to i kl. komodity co trh to jiná strategie to co funguje na intradením nefunguje pozičně v cukru nebo jinde .Hlavně je dobré být obezřetný při výběru brokera že! , protože ve forexu se člověk může setkat s různými podivíny kteří se na první pohled tváří jako velká firma a nakonec zjistíte že je to parta tří chlápků s kanceláří na ČUKOTCE .(JÁ VÍM TROCHU EXTRÉMNÍ PŘÍKLAD ALE STÁVÁ SE TO )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Renda
Já budu u CMSforex, to je velký broker a dobrý. Podle mě jsou věci, co fungují na cokoli, protože jsou svou podstatou univerzální. Já mám třeba rád Joe Rosse, jeho hook se dá tradovat i na FX! Nebo fraktály. Market facilitation index... Já bych třeba mnohem radši obchodoval futures, ale za tu dobu a už je to víc jak rok sem se do fx tak zažral, že bych ho asi jen tak nevyměnil-je za tím hodně práce. Začal jsem s tím ze stejného důvodu, jako by měl honza-malý kapitál. škoda těch komodit- musí bejt skvělej pocit "vlastnit" pár bušlů pšenice:).
FXplatformy se dají navíc hodně programovat, vymýšlet si vlastní indikátory. Já o komoditních platformách nic nevím, nicméně myslím, že jich moc není s programovatelnými indikátory a srozumitelným jazykem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Martinek

Máte pravdu.Nevím jak jsem to mohl přehlédnout.Teď jsem znovu kouknul na Wiki a všechno to tam je,omlovám se.

Rozhodně mám o čem přemýšlet.Zda radši vydělat pro mě hodně peněz(při mém mimoškolním vytížení si to nedokážu představit), nebo se zaměřit na forex který jsem vždy přehlížel a mám z něj docela respekt.

Mějte se.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To maty

To jsme na tom podobně.Zítra si vytisknu těch cca 13 článků o Forexu a důkladně několikrát si je projdu.A pokusím se z toho alespoň něco pochopit.Už delší dobu se motám kolem komodit,forexem se nikdy nezabýval a nějak je mi proti srsti fundamentální analýza,využívající se při obchodování forexu.No,uvidím později.

Měj se a hodně štěstí.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...