Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Platforma + RealTime data - US Akcie


Millis

Doporučené příspěvky

Zdravím, potřeboval bych na papertrading nějakou slušnou platformu, kde bych mohl obchodovat US akcie s realtime daty. Koukal jsem třeba na tutoriál pro NinjaTrader + ZenFire data, akorát ZenFire data jsou snad pouze pro futures a opce. Koukal jsem taky na stránky NinjaTraderu a možnost obchodovat akcie přes tuhle platformu tu snad je, akorát jsem tam teda nikde nenašel jak na to, kde pro to sehnat data a tak. Proto bych se rád obrátil na Vás, kdo s tím máte nějaký zkušenosti, kam teda pro realtime data na US akcie a jak je dostat třeba právě do NinjaTraderu. Samozřejmě že ty data budou tentokrát už asi placený. A nebo samozřejmě pokud máte tipy na nějaký jiný platformy, případně třeba nějakej broker nabízí za poplatek papertradingovej účet pro US akcie s realtime daty atak... díky za cokoliv ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po přečtení pár článků o NinjaTraderu z archívu bych ještě doplnil, že účet u IB ani jiného brokera pro akcie nemám a data bych potřeboval nespožděná, čímž odpadá i popisovaná možnost OpenTick data zdarma. Pak jsem se ještě dočetl právě o možnosti nespožděných dat právě od OpenTick, která jsou teda už placený, což je OK, akorát bych na ně teda potřeboval alespoň nějaký reference, popřípadě jaký jiný data zvolit .. ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ladary,
díky za tip, něco jsem si o ní přečet, vypadá solidně a navíc mě zaujala ta možnost programování, protože mám bohaté zkušenosti s programováním v MetaTraderu, takže by snad ani nemusel bejt problém naučit se programovat v tomhle prostředí, navíc snad jak jsem koukal by to měl bejt opět jazyk na bázi C++.

Teď je ale teda zase problém od koho brát do týhle platformy nespožděná realtime data pokud nemám účet u žádného brokera? Můžeš poradit?...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ladary

Jasně, to není problém, já jsem samozřejmě prošel weby NinjaTraderu i Amibrokeru, tam jsem se samozřejmě dočet jaký jsou partnerský brokerský firmy i od koho a jakým způsobem do těhlech platforem lze brát realtime data, jde o to že těch možností tam jsou třeba desítky, takže teď jaký zvolit. Každý nabízí jinej rozsah za jinou cenu, navíc některý mužou bejt kvalitní, jiný třeba nespolehlivý. Proto bych právě potřeboval nějaký reference od Vás. Zatim co jsem prošel weby tak jsem nenašel žádný konkrétní reference na nespožděný realtime data pro US akcie pro tyhle platformy (kromě IB, ale tam musim mít účet). Samozřejmě jdu hledat dál, ale pokud s tim tady má někdo zkušenosti, tak by mi určitě ušetřil čas a navíc třeba poradil jak s objednávkou dat a tak ...

Navíc třeba nějakej poskytovatel dat nabízí ještě různý balíčky a v tom už aby se čert vyznal. A třeba jestli se můžu zeptat co u dat znamená Backfill? třeba 10ti denní Backfill atak ... díky moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mrkněte se kvůli datům na Bloomberg - about.bloomberg.com/professional/data.html

Používají ho brokerské firmy, takže předpokládám, že by tam mohlo být vše, ale určitě placené.

Jinak real-time grafy jsou k dispozici v demo účtech i u českých brokerů, ale předpokládám, že sháníte nějaké podklady pro backtest, takže to doporučovat nebudu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Millis:

na papertrading akcii a opcii na akcie pouzivam platformu TOS (www.thinkorswim.com) a ich demo ucet, ktory je zadarmo, ale zato data su oneskorene o 20 min.. Osobne mi to oneskorene o 20 min. nevadi pretoze pre mna je to stav za ktory obchodujem a ci to oneskorenie bude 20min alebo hodina je jedno. Jedinu nevyhodu vidim v tom, ze sa dozviem fundamentalne spravy este predtym ako ovplyvnia moj oneskoreny trh :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 9 months later...
×
×
  • Vytvořit...